TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ципрас на Туск му ја истакнал важноста за отпочнување пристапни преговори за Македонија и Албанија

Канал5 - 09.10.2019

,,Ја истакнав важноста што ја има почетокот на пристапни преговори за Северна Македонија, но и за Албанија, доколку ги почитува обврските во врска со грчкото национално малцинство." ,,Ја истакнав важноста што ја има почетокот на пристапни преговори ...

Мицотакис и Туск разговарале за самитот на ЕУ

Р.С.Европа - 09.10.2019

За темите што ќе се најдат на агендата на следниот самит на ЕУ меѓу кои и проширувањето на Унијата со земјите од Западен Балкан, денеска разговараа грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис и претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, јави ...

Мицотакис: Мигрантското прашање е европска тема

Сител - 09.10.2019

Поедноставување на процедурите за доделување азил, построга контрола на границите и организирано празнење на островите се дел од мерките на владата кои, како што денеска рече грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, во текот на следниот месец во вид на ...

Мицотакис и Туск за темите на наредниот ЕУ самит: Фокус на проширување на Унијата и Брегзит

iPortal - 09.10.2019

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис и претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск очи во очи за темите со кои ќе биде пополнета агендата на наредниот самит на ЕУ. Една од нив ќе биде проширувањето на Унијата со земјите од Западен Балкан, а ...

Мицотакис: Мигрантското прашање е европска тема

Локално - 09.10.2019

Поедноставување на процедурите за доделување азил, построга контрола на границите и организирано празнење на островите се дел од мерките на владата кои, како што денеска рече грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, во текот на следниот месец во вид на ...

Доналд Туск ќе се обрати на „Athens Democracy Forum“ и ќе се сретне со Мицотакис во Атина

Независен - 09.10.2019

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туски денес и утре ќе биде во Атина, за во попладневните часови да се обрати на отворањето на конференцијата „Athens Democracy Forum“, а посетата на Грција ќе ја искористи и за средба со грчкиот премиер ...

Доналд Туск ќе се обрати на „Athens Democracy Forum” и ќе се сретне со Мицотакис во Атина

24Инфо - 09.10.2019

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туски денес и утре ќе биде во Атина, за во попладневните часови да се обрати на отворањето на конференцијата „Athens Democracy Forum”, а посетата на Грција ќе ја искористи и за средба со грчкиот премиер ...

Доналд Туск ќе се обрати на „Athens Democracy Forum“ и ќе се сретне со Мицотакис во Атина

А1 On - 09.10.2019

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туски денес и утре ќе биде во Атина, за во попладневните часови да се обрати на отворањето на конференцијата „Athens Democracy Forum“, а посетата на Грција ќе ја искористи и за средба со грчкиот премиер ...

Доналд Туск ќе се обрати на „Athens Democracy Forum“ и ќе се сретне со Мицотакис во Атина

Опсервер - 09.10.2019

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туски денес и утре ќе биде во Атина, за во попладневните часови да се обрати на отворањето на конференцијата „Athens Democracy Forum“, а посетата на Грција ќе ја искористи и за средба со грчкиот премиер ...

Доналд Туск ќе се обрати на „Athens Democracy Forum“ и ќе се сретне со Мицотакис во Атина

MakPress - 09.10.2019

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туски денес и утре ќе биде во Атина, за во попладневните часови да се обрати на отворањето на конференцијата „Athens Democracy Forum“, а посетата на Грција ќе ја искористи и за средба со грчкиот премиер ...

Мицотакис: Мигрантското прашање е европска тема

24Инфо - 09.10.2019

Поедноставување на процедурите за доделување азил, построга контрола на границите и организирано празнење на островите се дел од мерките на владата кои, како што денеска рече грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, во текот на следниот месец во вид на ...

Мицотакис: Мигрантското прашање е европска тема

iPortal - 09.10.2019

Поедноставување на процедурите за доделување азил, построга контрола на границите и организирано празнење на островите се дел од мерките на владата кои, како што денеска рече грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, во текот на следниот месец во вид на ...

Мицотакис: Мигрантското прашање е европска тема

Опсервер - 09.10.2019

Поедноставување на процедурите за доделување азил, построга контрола на границите и организирано празнење на островите се дел од мерките на владата кои, како што денеска рече грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, во текот на следниот месец во вид на ...

Мицотакис: Мигрантското прашање е европска тема

А1 On - 09.10.2019

Поедноставување на процедурите за доделување азил, построга контрола на границите и организирано празнење на островите се дел од мерките на владата кои, како што денеска рече грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, во текот на следниот месец во вид на ...

Мицотакис: Мигрантското прашање е европска тема

Фокус - 09.10.2019

Поедноставување на процедурите за доделување азил, построга контрола на границите и организирано празнење на островите се дел од мерките на владата кои, како што денеска рече грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, во текот на следниот месец во вид на ...

Средба Мицотакис – Туск

24Инфо - 09.10.2019

За темите што ќе се најдат на агендата на следниот самит на ЕУ меѓу кои и проширувањето на Унијата со земјите од Западен Балкан, денеска разговараа грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис и претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, јави ...

Средба Мицотакис – Туск

+инфо - 09.10.2019

За темите што ќе се најдат на агендата на следниот самит на ЕУ меѓу кои и проширувањето на Унијата со земјите од Западен Балкан, денеска разговараа грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис и претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, јави ...

Средба Мицотакис – Туск

Опсервер - 09.10.2019

За темите што ќе се најдат на агендата на следниот самит на ЕУ меѓу кои и проширувањето на Унијата со земјите од Западен Балкан, денеска разговараа грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис и претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, јави ...

Ципрас на Туск му ја истакнал важноста за отпочнување пристапни преговори за Северна Македонија и Албанија

Независен - 09.10.2019

Ја истакнав важноста што ја има почетокот на пристапни преговори за Северна Македонија, но и за Албанија, доколку ги почитува обврските во врска со грчкото национално малцинство, напиша лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас на неговиот официјален профил ...

Ципрас на Туск му ја истакнал важноста за отпочнување пристапни преговори за Северна Македонија и Албанија

А1 On - 09.10.2019

Ја истакнав важноста што ја има почетокот на пристапни преговори за Северна Македонија, но и за Албанија, доколку ги почитува обврските во врска со грчкото национално малцинство, напиша лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас на неговиот официјален профил ...

Ципрас: Му ја истакнав важноста на Туск за започнување на пристапни преговори за Северна Македонија

Слободен Печат - 09.10.2019

Претседателот на Европскиот совет денеска се сретна и со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис. Ја истакнав важноста што ја има почетокот на пристапни преговори за Северна Македонија, но и за Албанија, доколку ги почитува обврските во врска со грчкото ...

Ципрас на средба со Туск, ја истакнал важноста за почнување преговори со Северна Македонија

iPortal - 09.10.2019

Ја истакнав важноста што ја има почетокот на пристапни преговори за Северна Македонија, но и за Албанија, доколку ги почитува обврските во врска со грчкото национално малцинство, напиша лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас на неговиот официјален профил ...

Мицотакис: Мигрантското прашање е европска тема

MakPress - 09.10.2019

Поедноставување на процедурите за доделување азил, построга контрола на границите и организирано празнење на островите се дел од мерките на владата кои, како што денеска рече грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, во текот на следниот месец во вид на ...

Средба Мицотакис – Туск

MakPress - 09.10.2019

За темите што ќе се најдат на агендата на следниот самит на ЕУ меѓу кои и проширувањето на Унијата со земјите од Западен Балкан, денеска разговараа грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис и претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, јави ...

Ципрас на Туск му ја истакнал важноста за отпочнување пристапни преговори за Северна Македонија и Албанија

Press24 - 09.10.2019

Ја истакнав важноста што ја има почетокот на пристапни преговори за Северна Македонија, но и за Албанија, доколку ги почитува обврските во врска со грчкото национално малцинство, напиша лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас на неговиот официјален профил ...

Ципрас на Туск му ја истакнал важноста за отпочнување пристапни преговори за Северна Македонија и Албанија

Либертас - 09.10.2019

– Ја истакнав важноста што ја има почетокот на пристапни преговори за Северна Македонија, но и за Албанија, доколку ги почитува обврските во врска со грчкото национално малцинство, напиша лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас на неговиот официјален ...

Ципрас на Туск му ја истакнал важноста за отпочнување пристапни преговори за Северна Македонија и Албанија

24Инфо - 09.10.2019

Ја истакнав важноста што ја има почетокот на пристапни преговори за Северна Македонија, но и за Албанија, доколку ги почитува обврските во врска со грчкото национално малцинство, напиша лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас на неговиот официјален профил ...

Средба Мицотакис – Туск

Либертас - 09.10.2019

За темите што ќе се најдат на агендата на следниот самит на ЕУ меѓу кои и проширувањето на Унијата со земјите од Западен Балкан, денеска разговараа грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис и претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, јави ...

Ципрас го убедувал Туск за важноста од почнување пристапни преговори со Македонија и Албанија

PressingTV - 09.10.2019

Лидерот на СИРИЗА и поранешен грчки премиер, Алексис Ципрас на својот фејсбук профил објави дека при средбата со претседателот на Европскиот Совет, Доналд Туск, ја истакнал важноста што ја има почетокот на пристапни преговори за Македонија, но и за ...

Ципрас на Туск му ја истакнал важноста за отпочнување пристапни преговори за Северна Македонија и Албанија

Сител - 09.10.2019

Ја истакнав важноста што ја има почетокот на пристапни преговори за Северна Македонија, но и за Албанија, доколку ги почитува обврските во врска со грчкото национално малцинство, напиша лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас на неговиот официјален профил ...

Ципрас на Туск му ја истакнал важноста за отпочнување пристапни преговори за Северна Македонија и Албанија

4NEWS - 09.10.2019

Ја истакнав важноста што ја има почетокот на пристапни преговори за Северна Македонија, но и за Албанија, доколку ги почитува обврските во врска со грчкото национално малцинство, напиша лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас на неговиот официјален профил ...

Ципрас на ручек со Туск разговарал за Македонија, Албанија и Турција

Денешен - 09.10.2019

Ја истакнав важноста што ја има почетокот на пристапни преговори за Северна Македонија, но и за Албанија, доколку ги почитува обврските во врска со грчкото национално малцинство, напиша лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас на неговиот официјален профил ...

Средба Мицотакис-Туск

Денешен - 09.10.2019

За темите што ќе се најдат на агендата на следниот самит на ЕУ меѓу кои и проширувањето на Унијата со земјите од Западен Балкан, денеска разговараа грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис и претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, јави ...

Ципрас - Туск: Важно е Македонија и Албанија да започнат преговори со ЕУ

MakPress - 10.10.2019

Ја истакнав важноста што ја има почетокот на пристапни преговори за Северна Македонија, но и за Албанија, доколку ги почитува обврските во врска со грчкото национално малцинство, напиша лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас на неговиот официјален профил ...

Ципрас на Туск му ја истакнал важноста за отпочнување пристапни преговори за Северна Македонија и Албанија

Опсервер - 10.10.2019

Ја истакнав важноста што ја има почетокот на пристапни преговори за Северна Македонија, но и за Албанија, доколку ги почитува обврските во врска со грчкото национално малцинство, напиша лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас на неговиот официјален профил ...