TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Возило излета од пат во Македонски Брод, возачот тешко повреден

Макфакс - 03.10.2022

На 2.10.2022, околу 11.40 часот, било пријавено дека на регионалниот пат Прилеп – Македонски Брод, кај с. Ропотово, патничко моторно возило „фиат“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од А. И. (38) од с. Дебреште, излетало надвор од патот.

Излета автомобил од пат, возачот заврши во болница

А1 On - 03.10.2022

Вчера (2.10.2022) околу 11.40 часот било пријавено дека на регионалниот пат Прилеп-Македонски Брод, кај село Ропотово, автомобил „фиат“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од А.И.(38) од село Дебреште, излетало надвор од патот.

Автомобил излета од патот Прилеп-Македонски Брод, тешко повреден возач

Курир - 03.10.2022

На 02.10.2022 околу 11.40 часот било пријавено дека на регионалниот пат Прилеп-Македонски Брод, кај с.Ропотово, патничко моторно возило „фиат“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од А.И.

38-годишен возач тешко повреден во сообраќајка

Скопје инфо - 03.10.2022

Тешко повреден 38-годишен возач кај село Ропотово. На 02.10.2022 околу 11.40 часот било пријавено дека на регионалниот пат Прилеп-Македонски Брод, кај с.Ропотово, патничко моторно возило „фиат“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од А.И.

Маж излета од патот кај Ропотово, тешко е повреден

Република - 03.10.2022

Вчера околу 11.40 часот било пријавено дека на регионалниот пат Прилеп-Македонски Брод, кај с.Ропотово, патничко моторно возило „фиат“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од А.И.(38) од с.Дебреште, излетало надвор од патот.

СО АВТОМОБИЛ ИЗЛЕТАЛ ОД ПАТОТ Тешко повреден возач од село Дебреште

+инфо - 03.10.2022

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот констатирани во Општата болница во Прилеп. Вчера околу 11.40 часот било пријавено дека на регионалниот пат Прилеп-Македонски Брод, кај с.Ропотово, Општина Долнени, патничко моторно возило ...