TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Априлски среќници: Два хороскопски знаци ќе бидат добитници на сите полиња

Скопје24 - 20.03.2023

Астролозите именуваа два знака од Зодијакот кои ќе имаат многу, многу среќа во месецот пред нас, април. Ѕвездите им ветуваат радост, среќа и пробив во сите работи и на сите полиња. А кои се овие среќници – прочитајте понатаму.

Хороскопски знак кој сите го обожуваат, но тој најтешко се вљубува од останатите

Точка - 20.03.2023

Нивната опсесивност ги привлекува останатите знаци од хороскопот, но тој и натаму не обрнува внимание на тоа. Премногу се сака себеси, својата работа и мирот. Тој има длабока смисла за хуманост, методичен пристап кон животот, често е нежен, но и ...

Априлски среќници: Три хороскопски знаци на кои сè ќе им оди од рака

Еспресо - 20.03.2023

Астролозите направија астро прогноза за знаците од Зодијакот и одделија три хороскопски знаци кои ќе бидат посреќни од сите други. Овие три хороскопски знаци ќе бидат следени од среќата на секој чекор. Кои се среќниците на листата, прочитајте подолу.

Како старо вино: 3 знаци на кои годините не им можат ништо

Кајгана - 20.03.2023

Сите знаци од Зодијакот стареат - тоа е процес од кој нема бегање. Но, не сите на ист начин ја доживуваат и поднесуваат староста. Овие три знаци се најдобри кога станува збор за живеење во поодминати години.

Три хороскопски знаци ги следи невидена среќа во април

Независен - 20.03.2023

Дознајте кои 3 хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во април 2023 година и проверете дали сте меѓу нив. Откријте според хороскопот кого ќе го „грее сонце“ во април, кои три знаци ќе имаат најмногу среќа на полето на љубовта, работата и ...

Ќе се капат во пари: Три хороскопски знаци оваа недела ќе добијат среќен билет до богатство

Еспресо - 20.03.2023

Астролозите кажаа што ќе донесе новата недела (од 20 до 26 март). Предвидуваат дека во наредните денови три знаци од Зодијакот ќе се капат во пари. Ќе можат да извлечат среќен тикет за богатство и нема да ѝм се верува дека ним ова им се случува! Кој ...

Родените во ОВИЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ЖИВЕАТ НАЈДОЛГО: Тие се најсреќни

Попара - 19.03.2023

Хороскопот ни открива разни аспекти од нашиот живот, но дали може да ни открие колку долго ќе живееме? Според многубројни истражувања и статистики, овие 3 знаци имаат најдолг живот: Рак, Овен и Девица.

ПЕЧУАНСКИ ХОРОСКОП: Е ова е нешто кое ја крие вистината за секој од нас

Женски магазин - 19.03.2023

Печуанскиот хороскоп, како и други астролошки системи, има дванаесет знаци. 365-дневната година во овие хороскопи беше поделена на 18 месеци од 20 дена, на кои беа додадени 5 дена секој од нив - бескорисен.

Ќе пролеат солзи: Три хороскопски знаци ќе имаат тешка недела

Еспресо - 19.03.2023

Астролозите ги именуваа знаците од Зодијакот кои ќе се соочат со тешка недела – од 20 до 26 март. Станува збор за три хороскопски знаци. Еве кои, за жал, горко ќе заплачат во неделата пред нас.

Подгответе се за нешто сосема ново: Април ќе биде пресвртница за два хороскопски знаци

Еспресо - 19.03.2023

Астролозите именуваа два знака на Зодијакот, чии животи драстично ќе се променат во април 2023 година. Треба да се подготват за нешто сосема ново, бидејќи еднаш засекогаш ќе се ослободат од старото.

Овие три хороскопски знаци секогаш имаат пари – Дали сте меѓу нив?

Локално - 19.03.2023

Некои луѓе ја користат својата вродена интелигенција, креативна личност и снаодливост за да заработат големи суми пари. Проверете подолу кои хороскопски знаци секогаш имаат пари. Овен Овните се познати по својата упорност и ентузијазам, па кога ...

Магнетски привлечни: Три хороскопски знаци со волшебна енергија ќе привлекуваат убави настани и луѓе следната недела

Еспресо - 19.03.2023

Астролозите именуваа три знаци на Зодијакот кои ќе зрачат убава енергија во периодот од 20 март до 26 март. На овие знаци поради убавата нергија ќе им се отвораат сите врати на деловен план, а во љубовта ќе бидат вистински кралеви и кралици.

Луѓето родени во овие знаци прават идеални љубовни парови

Локално - 19.03.2023

Астрологијата може да даде некои насоки за тоа кои хороскопски знаци можат да бидат компатибилни во љубовната врска, но важно е да се напомене дека секоја личност е единствена и врските се секогаш индивидуални.

Пред нив е пролет за паметење: Со овие знаци крајот на март носи нова љубов

ТВ21 - 19.03.2023

Пролетта е веднаш зад аголот, природата се буди и е вистинско време за нова љубов. Иако иднината не може да се предвиди, според астролошките прогнози, на крајот на март четирите знаци чекаат да запознаат личност со која би можеле да развијат нешто ...

Три хороскопски знаци кои најчесто се родители на близнаци

ТВ21 - 19.03.2023

СПОРЕД астролошките толкувања, најчести хороскопски знаци кои имаат близнаци се Близнаците, Лавот и Стрелецот. Се верува дека луѓето родени под овие знаци најчесто се родители на близнаци или близнаци.

Овие хороскопски знаци се најголемите штедачи: Ги пресметуваат сите инвестиции, од ситници до недвижнини

Пулс24 - 19.03.2023

За вториве, парите се исклучително вредни и многу се фокусирани да го заштедат секој денар, наместо да трошат на непотребни работи. Всушност, дури и ако треба да купат нешто корисно, тие размислуваат многу пред да ги вложат своите средства и секогаш ...

Пред нив е пролет за паметење: Со овие знаци крајот на март носи нова љубов

Zoom - 19.03.2023

реклама Пролетта е веднаш зад аголот, природата се буди и е вистинско време за нова љубов. Иако иднината не може да се предвиди, според астролошките прогнози, на крајот на март четирите знаци чекаат да запознаат личност со која би можеле да развијат ...

Пред нив е пролет за паметење: На овие знаци крајот на март им носи нова љубов

Екран - 19.03.2023

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Пролетта е веднаш зад аголот, природата се буди и е вистинско време за нова љубов.

Три хороскопски знаци кои најчесто се родители на близнаци

Zoom - 19.03.2023

реклама СПОРЕД астролошките толкувања, најчести хороскопски знаци кои имаат близнаци се Близнаците, Лавот и Стрелецот. Се верува дека луѓето родени под овие знаци најчесто се родители на близнаци или близнаци.

4 знаци ги очекува пролет за паметење - ќе запознаат некој

Кајгана - 19.03.2023

Природата се буди и тоа е вистинско време за нова љубов. Иако иднината не може да се предвиди, според астролошките прогнози, на крајот на март четири знаци ги чека сретнување личност со која би можеле да развијат нешто повеќе од едноставно ...

Луѓето родени во овие знаци прават идеални љубовни парови

ТВ21 - 20.03.2023

АСТРОЛОГИЈАТА може да даде некои насоки за тоа кои хороскопски знаци можат да бидат компатибилни во љубовната врска, но важно е да се напомене дека секоја личност е единствена и врските се секогаш индивидуални.

Овие три хороскопски знаци секогаш имаат пари – проверете дали сте меѓу нив

ТВ21 - 20.03.2023

НЕКОИ луѓе ја користат својата вродена интелигенција, креативните особини на личноста и снаодливоста за да заработат големи суми пари. Проверете подолу кои хороскопски знаци секогаш имаат љубов.

Овие три хороскопски знаци ќе имаат НАЈМНОГУ СРЕЌА во април

Локално - 20.03.2023

Според астрологијата, овие три хороскопски знаци во април ќе имаат најмногу среќа на полето на љубовта, работата и финансиите! Според астрологијата и во однос на тоа како се „подредиле“ ѕвездите, некои хороскопски знаци имаат поголеми шанси за успех ...

Луѓето родени во овие знаци прават идеални љубовни парови

Екран - 20.03.2023

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… АСТРОЛОГИЈАТА може да даде некои насоки за тоа кои хороскопски знаци можат да бидат компатибилни во љубовната врска, ...

Тие се магнет за богатство: 3 хороскопски знаци секогаш имаат пари. Дали сте меѓу нив?

Вести плус - 20.03.2023

Некои луѓе ја користат својата вродена интелигенција, креативните особини на личноста и снаодливоста за да заработат големи суми пари. Овие хороскопски знаци се шампиони, секогаш имаат пари.

Радост, пари и љубов за овие три хороскопски знаци во април: Еве кој ќе ја запознае сродната душа

Точка - 20.03.2023

Откријте според хороскопот кого ќе го „грее сонце“ во април, кои три знаци ќе имаат најмногу среќа на полето на љубовта, работата и финансиите. Според астрологијата и во однос на тоа како се „подредиле“ ѕвездите, некои хороскопски знаци имаат ...

Тие се магнет за богатство: 3 хороскопски знаци секогаш имаат пари

Скопје24 - 20.03.2023

Некои луѓе ја користат својата вродена интелигенција, креативните особини на личноста и снаодливоста за да заработат големи суми пари. Овие хороскопски знаци се шампиони, секогаш имаат пари.