TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Градежен работник со тешки повреди донесен на Клиника

Press24 - 21.02.2020

Скопјанец се здобил со тешки телесни повреди на работно место, информира МВР. - Вчера во 15:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди бил донесен 50-годишниот З.П.

Тешко повреден работник од Јурумлери

Курир - 21.02.2020

На 20.02.2020 околу 15:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди бил донесен З.П.(50) од с.Јурумлери, скопско, вработен во градежна фирма од Скопје.

Градежен работник од Скопје тешко повреден

Фокус - 21.02.2020

Жител на Јурумлери вчера бил донесен со тешки телеснки повреди, откако се повредил додека извршувал работни задачи. „На 20.02.2020 околу 15.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди бил ...

Градежен работник со тешки повреди донесен на Клиника

Макфакс - 21.02.2020

Вчера на Комплексот клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди бил донесен З.П.(50) од селото Јурумлери, скопско, вработен во градежна фирма од Скопје. Тој се повредил околу 13.00 часот додека извршувал работни задачи на објект во градба на ул.

Тешко повреден работник од Јурумлери

Нетпрес - 21.02.2020

На 20.02.2020 околу 15:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди бил донесен З.П.(50) од с.Јурумлери, скопско, вработен во градежна фирма од Скопје.

Градежник тешко се повредил додека работел на објект на Радишанска

+инфо - 21.02.2020

На 20.02.2020 околу 15.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди бил донесен З.П.(50) од скопското село Јурумлери, вработен во градежна фирма од Скопје, кој според пријавеното се повредил ...

Градежен работник со тешки повреди донесен на Клиника

24Инфо - 21.02.2020

Вчера на комплексот клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди бил донесен З.П.(50) од селото Јурумлери, Скопско, вработен во градежна фирма од Скопје. Тој се повредил околу 13:00 часот додека извршувал работни задачи на објект во градба на ул.

Тешко повреден вработен во градежна фирма од Скопје

Опсервер - 22.02.2020

На 20.02.2020 околу 15.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди бил донесен З.П.(50) од с.Јурумлери, скопско, вработен во градежна фирма од Скопје, кој според пријавеното се повредил ...