TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбалер на Венло барал слободни денови да му помогне на болен од леукемија

+инфо - 13.03.2018

Германскиот фудбалер Ленар Ти ќе ги пропушти тренинзите оваа недела со холандскиот клуб ВВВ Венло со цел да му помогне на пациент болен од леукемија. Како што соопшти холандскиот клуб, Ти барал слободни денови за да дарува крв од која лекарите би ...

ИГРАЧ НА ГОДИНАТА: Тренеру, нема да играм, морам да спасам туѓ живот!

SportMedia - 13.03.2018

Ленарт Ти (26 години) е германски фудбалер од холандскиот Венло, кој одреден период нема да игра, бидејќи реши да направи една многу хумана работа. Пред неколку години, Германецот донирал ДНК како би можел некогаш да помогне на некој заболен од ...

Пропушта меч против ПСВ за да спаси нечиј живот

24Фудбал - 13.03.2018

Ленарт Тај е фудбалерот на холандскиот прволиваш Венло за кого во моментов зборува целиот фудбалски свет, а причината за тоа е доста респектабилна. Ретко кој фудбалер од помалите клубови во Холандија пропушта шанса да игра против великан како ПСВ во ...

ФУДБАЛЕРОТ НА ГОДИНАТА ИГРА ЗА МАЛИОТ ВЕНЛО: Нема да игра против ПСВ за да спаси човечки живот!

SportMedia - 13.03.2018

Зад него не е баш некоја голема фудбалска кариера, но пред него е почитувањето на целиот свет, не само фудбалскиот! Имено, Ленарт Тај ќе го пропушти дуелот на неговиот ВВВ Венло против ПСВ од Ајндховен поради тоа што на еден пациент болен од ...

Фудбалерот на годината: Тренеру нема да играм, одам да спасам живот!

Екипа - 13.03.2018

Несекојдневна приказна кога е во прашање високо професионалниот фудбал. Фудбалерот на холандскиот ВВВ Венло, Германецот Ленарт Тај се одлучи да не го игра првенствениот дуел против ПСВ престојниов викенд затоа што мора да оди да спаси нечиј живот! ...

Фудбалер на Венло барал слободни денови да му помогне на болен од леукемија

А1 On - 13.03.2018

Германскиот фудбалер Ленар Ти ќе ги пропушти тренинзите оваа недела со холандскиот клуб ВВВ Венло со цел да му помогне на пациент болен од леукемија. Како што соопшти холандскиот клуб, Ти барал слободни денови за да дарува крв од која лекарите би ...

Фудбалер на Венло барал слободни денови да му помогне на болен од леукемија

Канал5 - 13.03.2018

Германскиот фудбалер Ленар Ти ќе ги пропушти тренинзите оваа недела со холандскиот клуб Венло со цел да му помогне на пациент болен од леукемија. Како што соопшти холандскиот клуб, Ти барал слободни денови за да дарува крв од која лекарите би ...

Фудбалер барал слободни денови да му помогне на болен од леукемија...

Н.Македонија - 13.03.2018

Фудбалер барал слободни денови да му помогне на болен од леукемија Германскиот фудбалер Ленарт Тај ќе ги пропушти тренинзите оваа недела со холандскиот клуб ВВВ Венло со цел да му помогне на пациент болен од леукемија.