TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хаос на улиците во Даблин поради продолжувањето на строгиот карантин

Кајгана - 28.02.2021

Илјадници демонстранти протестираа на улиците во Даблин бидејќи ирските власти одлучија да ги продолжат строгите епидемиолошки мерки. На протестите се уапсени најмалку 20 лица. Демонстрантите се судрија со полицијата, а надлежните изјавија дека тие ...

Немири на улиците во Даблин поради карантинот

Н.Македонија - 28.02.2021

Стотици луѓе излегоа на улиците на Даблин, вчера, во знак на протест против мерките за затворање и избувна насилство. Полицијата се судри со демонстрантите кои се обидоа да се пробијат до главниот парк, јави телевизијата РТЕ. Неколку лица се уапсени.

(Видео) Немири на улиците во Даблин поради карантинот

24Инфо - 28.02.2021

Стотици луѓе излегоа на улиците на Даблин, вчера, во знак на протест против мерките за затворање и избувна насилство. Полицијата се судри со демонстрантите кои се обидоа да се пробијат до главниот парк, јави телевизијата РТЕ. Неколку лица се уапсени.