TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Инфомакс: Владата на Заев продолжува со злоупотреба на државниот имот во партиски цели, меѓународната молчи

Курир - 06.10.2017

Иако досега во неколку наврати медиумите предупредуваа и објавуваа докази за злоупотребата на државните средства во служба на партијата на власт, меѓународните но и домашните организации задолжени за следење на изборите останаа глуви и одлучија да ...

(ВИДЕО) Николов: Поради незаинтересираноста на СДС да ги решава проблемите во здравството, еден по еден апарат откажува

А1 On - 06.10.2017

„Здравствениот систем и понатаму е под директно деструктивно влијание на СДС. Ова најмногу го чувствуваат граѓаните на Македонија, но и лекарите и медицинскиот персонал. Како резултат на незаинтересираноста на СДС и Министерството за здравство да ги ...

Андонов: ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува вчерашниот најнов инцидент кога активисти на Демократската партија на Србите ...

Курир - 06.10.2017

-Евидентна е нервозата и стравот кај СДС од изборниот пораз поради што прибегнуваат кон груби прекршувања на изборниот процес, закани и притисоци. Во конкретниот случај злоупотребена е полицијата за партиски цели на СДС и извршен е неовластен ...

Николов: Поради незаинтересираноста на СДС да ги решава проблемите во здравството, еден по еден апарат откажува

Курир - 06.10.2017

-Како резултат на незаинтересираноста на СДС и Министерството за здравство да ги решаваат проблемите во здравствениот систем и да ги одржуваат апаратите неопходни за функционирање на истиот, денес доаѓаме до тоа да еден по еден откажуваат ...

(ВИДЕО) Андонов: Забележливо е мешање на државата и партијата во изборни цели

А1 On - 06.10.2017

Оливер Андонов од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиумите рече дека неговата партија најостро го осудува вчерашниот инцидент кога активисти на Демократската партија на Србија биле предмет на притисок и закани како резултат на злоупотреба на ...

ВМРО-ДПМНЕ: За само четири месеци е парализиран здравствениот систем

Макфакс - 05.10.2017

Неспособното раководство на СДС и нивниот кандидат за градоначалник Стефан Богоев немаат ниту морален и ниту политички кредибилитет за да ветуваат и даваат на некакви бесплатни здравствени услуги на граѓаните.

Димовски: Црното економско триo Заев, Тевдовски, Анѓушев ја доведува Македонија пред економска бездна- на задолжувањата ...

Курир - 05.10.2017

-Министерот за задолжување Тевдовски со последното задолжување ја задолжи Република Македонија додатно за 72,3 милиони евра. Со ова ново задолжување Македонија е задолжена вкупно за 498,58 милиони евра што е алармантно.

Андонов: СДС ја враќа Македонија во 90-тите, со криминал и убиства по улиците

Курир - 05.10.2017

-Според податоците објавени во медиумите можеме да забележиме дека само за неколку дена опожарени се две возила, извршено е разбојничка кражба во аптека на прометна улица среде Скопје, во скопски Карпош, имаме и убиство во обид, а секако потребно е ...

Попова: Владата на СДС не престанува да предизвикува хаос во образованието

Курир - 05.10.2017

Ирена Попова од ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција истакна дека лажните ветувања за зголемување на платите и намалувањето на работните обврски се само превез за она што реално СДСМ го подготвува.

Спомениците на СДС се пропаднатите фабрики, а ВМРО-ДПМНЕ остави зад себе градби и фабрики за граѓаните

Курир - 05.10.2017

Стојановски нагласи дека МЗТ е еден од многу споменици кој ни го остави СДС од мрачниот период на транзицијата. -Во МЗТ својата егзистенција си ја наоѓаа 7.000 работници и нивните семејства.

Тренов: СДС и Заев ниту едно ветување кон земјоделците не го исполнија

Курир - 05.10.2017

Тој истакна дека Зоран Заев и Љупчо Николовски пред парламентарните избори им ветуваа на оризопроизводителите дека нивниот род ќе има загарантиран откуп по цена од 25 денари оризова арпа и 50 денари бел ориз.

ВМРО-ДПМНЕ: Ова се први избори каде имаме убиство на политичар, активно вклучен во изборите- за СДС тоа е само несреќен ...

Курир - 05.10.2017

-Ова се први избори каде имаме убиство на политичар, активно вклучен во изборите. Институциите се во целосен молк и немаат расветлено ниту еден од инцидентите. Спасовски и неспособната влада на СДС треба да одговараат за нарушувањата на изборниот ...

Андонов: ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува вчерашниот најнов инцидент кога активисти на Демократската партија на Србите ...

Сител - 06.10.2017

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува вчерашниот најнов инцидент кога активисти на Демократската партија на Србите биле предмет на притисок, закани, а како резултат на најновата злоупотреба на полицијата од страна на Спасовски, истакна на денешната ...

„СДС и Богоев немаат морален и политички кредибилитет да зборуваат за здравството“

Курир - 05.10.2017

– СДС, наместо да постави квалитетни и докажани кадри во здравствените установи, за директори постави луѓе митаџии, луѓе во родниски врски со сопственици на веледрогерии, блиски семејни пријатели на фамилијата Заеви, со што направија колапс на ...

Димовски: Црното економско триo Заев, Тевдовски, Анѓушев ја доведува Македонија пред економска бездна- на задолжувањата ...

Телевизија Нова - 05.10.2017

СДС континуирано ги задолжува македонските граѓани и економијата. Неспособната влада на СДС ја носи Македонија пред банкрот. СДС на чело со Зоран Заев од ден на ден се повеќе ја урнисува стабилноста на државата.

(BИДЕО) Андонов: СДС создава атмосфера во која веќе никој не е безбеден

А1 On - 05.10.2017

„Со доаѓањето на СДС на власт, на улиците се вратија криминалните банди, кои спроведуваат терор и вршат насилство врз граѓаните. СДС ја враќа Македонија во времето на своето владеење во 90-тите години од минатиот век, кога голем број на неразјаснети ...

Стојановски: Неодговорните политики на СДСМ во минатото затворија илјадници работни места

Сител - 05.10.2017

Гледаме дека секојдневно СДС држи изјави за работи кои сме ги изградиле, создале и оставиле на употреба и корист на граѓаните. И тоа е добро, поради тоа што граѓаните ќе може да ја направат разликата.

Тренов: СДС и Заев не го исполнија ниту едно ветување кон земјоделците

Република - 05.10.2017

СДС и Зоран Заев се што ветија излажаа. Ниту едно ветување кон земјоделците тие не го исполнија. Им ветија зголемини субвенции, а Зоран Заев најави дека истите ќе се кратат. Им вети загарантиран откуп на нивниот приозвод, а гледаме дека земјоделците ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ова се први избори каде имаме убиство на политичар, активно вклучен во изборите- за СДС тоа е само нереќен ...

Телевизија Нова - 05.10.2017

Морбидно и нечовечно е што за СДС убиството на човек е само несреќен случај во црниот билтен на МВР, а човекот кој што е убиен е носител на советничка листа, велат од ВМРО-ДПМНЕ. -Ова се први избори каде имаме убиство на политичар, активно вклучен ...

„СДС и Богоев немаат морален и политички кредибилитет да зборуваат за здравството“

Телевизија Нова - 05.10.2017

Неспособното раководство на СДС и нивниот кандидат за градоначалник Стефан Богоев немаат ниту морален и ниту политички кредибилитет за да ветуваат и даваат на некакви бесплатни здравствени услуги на граѓаните, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

Андонов: СДС ги врати криминалните банди на улиците

Макфакс - 05.10.2017

На улиците се вратија криминалните банди кои спроведуваат терор и вршат насилство врз граѓаните. СДС ја враќа Македонија во времето на своето владеење во 90-тите години од минатиот век кога имаше голем број неразјаснети убиства, запалени автомобили ...

Стојановски: Неодговорните политики на СДСМ во минатото затворија илјадници работни места

А1 On - 05.10.2017

„Гледаме дека секојдневно СДС држи изјави за работи кои сме ги изградиле, создале и оставиле на употреба и корист на граѓаните. И тоа е добро, поради тоа што граѓаните ќе може да ја направат разликата.

Тренов: СДСМ не ги исполни ветувањата кон земјоделците

А1 On - 05.10.2017

„СДС и Зоран Заев се што ветија излажаа. Ниту едно ветување кон земјоделците тие не го исполнија. Им ветија зголемини субвенции, а Зоран Заев најави дека истите ќе се кратат. Им вети загарантиран откуп на нивниот приозвод, а гледаме дека ...

ВМРО-ДПМНЕ: За само четири месеци е парализиран здравствениот систем

Точка - 05.10.2017

Неспособното раководство на СДС и нивниот кандидат за градоначалник, Стефан Богоев, немаат ниту морален ниту политички кредибилитет за да ветуваат и даваат какви било бесплатни здравствени услуги на граѓаните.

Андонов: СДС ги врати криминалните банди на улиците

Точка - 05.10.2017

На улиците се вратија криминалните банди кои спроведуваат терор и вршат насилство врз граѓаните. СДС ја враќа Македонија во времето на своето владеење во 90-тите години од минатиот век кога имаше голем број неразјаснети убиства, запалени автомобили ...

Тренов: СДСМ не ги исполни ветувањата кон земјоделците

Сител - 05.10.2017

СДС и Зоран Заев се што ветија излажаа. Ниту едно ветување кон земјоделците тие не го исполнија. Им ветија зголемини субвенции, а Зоран Заев најави дека истите ќе се кратат. Им вети загарантиран откуп на нивниот приозвод, а гледаме дека земјоделците ...

Тренов: СДСМ не ги исполни ветувањата кон земјоделците ...

Н.Македонија - 05.10.2017

Тренов: СДСМ не ги исполни ветувањата кон земјоделците СДС и Зоран Заев сѐ што ветија излажаа. Ниту едно ветување кон земјоделците тие не го исполнија, вели Ромео Тренов од ВМРО-ДПМНЕ. - Им ветија зголемини субвенции, а Зоран Заев најави дека истите ...

Тренов: Заев и Николовски ги измамија земјоделците

Точка - 05.10.2017

Ниедно од ветувањата што СДСМ им ги даваше на земјоделците досега не е исполнето, тие едноставно се излажани од премиерот Зоран Заев и министерот за земјоделие Љупчо Николовски, констатираше во четвртокот Ромео Тренов од ВМРО-ДПМНЕ.

Тренов: СДСМ не ги исполни ветувањата кон земјоделците

ТВ21 - 05.10.2017

СДС и Зоран Заев се што ветија излажаа. Ниту едно ветување кон земјоделците тие не го исполнија, вели Ромео Тренов од ВМРО-ДПМНЕ. „Им ветија зголемини субвенции, а Зоран Заев најави дека истите ќе се кратат.