TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Косово: Отфрлена жалбата на ВВ, гласовите од Србија неважечки, Нисма влегува во Собрание

+инфо - 14.11.2019

По поништувањето на гласовите од Србија, како што побара коалицијата Нисма – АКР, освен ВВ, која изгуби три пратенички места, по еден пратеник ќе изгубат и Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) – 28 наместо првичните 29, Демократската партија на ...

Почнува пребројувањето на над половина од гласачките места на косовските избори

Слободен Печат - 13.11.2019

Портпаролот на ЦИК Ваљмир Елези информира дека, откако во понеделникот Изборниот панел за поплаки и претставки (ПЗАП) ги прифати жалбите на дел од учесниците на изборите по објавувањето на конечните резултати од ЦИК, Центарот за броење и резултати ...

Самоопределување се жали до Врховен за поништувањето на гласовите од Србија

CivilMedia - 13.11.2019

Партијата Движење Самоопределување (ВВ), која победи на вонредните парламентарни избори во Косово на 6 октомври, поднесе денеска жалба до косовскиот Врховен суд поради одлуката на Изборниот панел за поплаки и претставки (ПЗАП) за бришење од ...

Почнува пребројувањето на над половина од гласачките места на косовските избори

24Инфо - 13.11.2019

Централната изборна комисија на Косово (ЦИК) попладнево ќе започне со пребројување на гласовите во 1.472 од вкупно 2.547 гласачки места на кои се гласаше на вонредните парламентарни избори одржани во земјата на 6 октомври, јави дописникот на МИА од ...

Почнува пребројувањето на над половина од гласачките места на косовските избори

+инфо - 13.11.2019

ПЗАП ѝ наложи на ЦИК и да ги избрише од конечните резултати гласовите стасани од Србија, меѓутоа на оваа одлука се жалеше партијата Движење Самоопределување (ВВ), која излезе како победник на октомвиските избори, така што, пред да постапи по овој ...

Почнува пребројувањето на над половина од гласачките места на косовските избори

Вечер Прес - 13.11.2019

Централната изборна комисија на Косово (ЦИК) попладнево ќе започне со пребројување на гласовите во 1.472 од вкупно 2.547 гласачки места на кои се гласаше на вонредните парламентарни избори одржани во земјата на 6 октомври, јави дописникот на МИА од ...

Почнува пребројувањето на над половина од гласачките места на косовските избори

А1 On - 13.11.2019

Централната изборна комисија на Косово (ЦИК) попладнево ќе започне со пребројување на гласовите во 1.472 од вкупно 2.547 гласачки места на кои се гласаше на вонредните парламентарни избори одржани во земјата на 6 октомври, јави дописникот на МИА од ...

Почнува пребројувањето на над половина од гласачките места на косовските избори

Опсервер - 13.11.2019

Централната изборна комисија на Косово (ЦИК) попладнево ќе започне со пребројување на гласовите во 1.472 од вкупно 2.547 гласачки места на кои се гласаше на вонредните парламентарни избори одржани во земјата на 6 октомври, јави дописникот на МИА од ...

Почнува пребројувањето на над половина од гласачките места на косовските избори

MakPress - 13.11.2019

Централната изборна комисија на Косово (ЦИК) попладнево ќе започне со пребројување на гласовите во 1.472 од вкупно 2.547 гласачки места на кои се гласаше на вонредните парламентарни избори одржани во земјата на 6 октомври, јави дописникот на МИА од ...

Почнува пребројувањето на над половина од гласачките места на косовските избори

Либертас - 13.11.2019

Централната изборна комисија на Косово (ЦИК) попладнево ќе започне со пребројување на гласовите во 1.472 од вкупно 2.547 гласачки места на кои се гласаше на вонредните парламентарни избори одржани во земјата на 6 октомври, јави дописникот на МИА од ...

Косово: Отфрлена жалбата на Самоопределување, гласовите од Србија неважечки, Нисма влегува во Собрание

А1 On - 14.11.2019

Врховниот суд на Косово одлучи денеска да се прогласат за неважечки над 3.700 коверти со гласови стасани од Србија за вонредните парламентарни избори одржани во земјата на 6 октомври, со што коалицијата предводена од Социјалдемократската иницијатива ...

Косово: Отфрлена жалбата на ВВ, гласовите од Србија неважечки, Нисма влегува во Собрание

Слободен Печат - 14.11.2019

Највисоката судска инстанца во Косово ги одби сите поплаки на одлуката на Изборниот панел за поплаки и претставки (ПЗАП), кој во понеделникот ѝ наложи на Централната изборна комисија (ЦИК) да ги избрише од конечните резултати гласовите од Србија, ...

Во Косово отфрлена жалбата на ВВ, гласовите од Србија неважечки, Нисма влегува во Собрание

Нетпрес - 14.11.2019

Врховниот суд на Косово одлучи денеска да се прогласат за неважечки над 3.700 коверти со гласови стасани од Србија за вонредните парламентарни избори одржани во земјата на 6 октомври, со што коалицијата предводена од Социјалдемократската иницијатива ...

Косово: Отфрлена жалбата на ВВ, гласовите од Србија неважечки, Нисма влегува во Собрание

Опсервер - 14.11.2019

Врховниот суд на Косово одлучи денеска да се прогласат за неважечки над 3.700 коверти со гласови стасани од Србија за вонредните парламентарни избори одржани во земјата на 6 октомври, со што коалицијата предводена од Социјалдемократската иницијатива ...

Косово: Отфрлена жалбата на ВВ, гласовите од Србија неважечки, Нисма влегува во Собрание

Либертас - 14.11.2019

Врховниот суд на Косово одлучи денеска да се прогласат за неважечки над 3.700 коверти со гласови стасани од Србија за вонредните парламентарни избори одржани во земјата на 6 октомври, со што коалицијата предводена од Социјалдемократската иницијатива ...

Косово: Отфрлена жалбата на ВВ, гласовите од Србија неважечки, Нисма влегува во Собрание

MakPress - 14.11.2019

Врховниот суд на Косово одлучи денеска да се прогласат за неважечки над 3.700 коверти со гласови стасани од Србија за вонредните парламентарни избори одржани во земјата на 6 октомври, со што коалицијата предводена од Социјалдемократската иницијатива ...