TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

И играч повеќе не беше доволно: Челси без муниција против Лестер, Вест Хем фуриозен (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.01.2018

Актуелниот англиски шампион Челси се сопна на „Стемфорд бриџ“ откако не успеа да му даде гол на Лестер, па „сините“ мораа да се задоволат само со бод (0-0), иако повеќе од 20 минути имаа и играч повеќе во најинтересниот денешен дуел во Премиерлигата.

Вест Хем убедливо на гостувањето на Хадешфилд, „Плавите“ не го срушија отпорот на противникот на „Стемфорд Бриџ“ ...

Спортски - 13.01.2018

Во рамки на 23. коло во Премиер лигата, попладнево Челзи и Лестер на „Стемфорд Бриџ“ одиграа без погодоци. Што се однесува до Кристал Палас, на домашен терен славеше со минимални 1:0 против екипата на Барнли, а стрелец на единствениот погодок на ...

Тотенхем го демонтираше Евертон, Челзи без голови со Лестер

Нетпрес - 13.01.2018

Во последниот натпревар од саботната програма на англиската Премиер лига, фудбалерите на Тотенхем со 4:0 на „Вембли“ го совладаа Евертони, додека Челзи претходно на својот „Стемфорд Бриџ“ против Лестер одигра 0:0.

Челзи со трето реми без голови по ред во сите турнири

Стандард - 13.01.2018

Челзи запиша трет нерешен резултат без голови во сите натпреварувања, откако одигра 0:0 во натпревар против Лестер од 23-тото коло на Премиер лигата. Изненадувачки „лисиците“ се обложија на офанзива игра на „Стемфорд Бриџ“ и создадоа неколку одлични ...