TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Овие три пара во зодијакот се најголеми секс авантуристи

Женски магазин - 16.05.2018

Нивното либидо е високо, секогаш се подготвени за експериментирање и целосно се предаваат на својот партнер - во сексот. Овен и Водолија Некои истражувања покажаа дека Овенот во кревет е повеќе компатибилен со Лавот, но кога ќе се сретнат Овен и ...

Најголем број сериски и масовни убијци се родени во овој хороскопски знак

Таратур - 16.05.2018

*Хороскопските препораки и совети не треба да ги земате здраво за готово и пресериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се кај најблискиот научник. Британскиот автор Дејвид Џестер поарчи две години истражувајќи ги хороскопските знаци во кои ...

Припадниците на овие хороскопски знаци секогаш им се враќаат на бившите!

Убавина и Здравје - 16.05.2018

Прочитајте како хороскопските знаци гледаат на смирувањето со поранешниот партнер Секако дека сè зависи од раскинувањето, околностите, но и од карактерот на луѓето. Сепак, и хороскопскиот знак влијае на тоа дали ќе одлучат да му се вратат на ...

Дневен хороскоп за 16 мај

Локално - 16.05.2018

Повторно очекуваме динамичен ден. Бидете внимателни, ако сте родени под знакот на Рак или Стрелец, видете ги следните редови. Рак Ќе се најдете во некои непријатни, нејасни или незгодни ситуации. Останете смирени и не подлегнувајте на чудни предлози.

Како водат љубов хороскопските знаци?

Женски магазин - 15.05.2018

Во рамките на едно онлајн истражување, беше откриено кои се најдобрите знаци во креветот: најдобра оценка добија Ракот и Лавот. Најлошите оценки беа кај Овен и Близнаци. Еве како се снаоѓаат хороскопските знаци во креветот..

4-те хороскопски знаци што сакаат да имаат контрола над сите нешта во својот живот

Кафе пауза - 15.05.2018

Желбата за контрола кај некои хороскопски знаци изостанува, но кај други е доста изразена. Постојат претставници на неколку хороскопски знаци кои постојано се во обид да воспостават контрола врз сè што им се случува нив и околу нив.

Самоувереност, нежност, тврдоглавост: Најпривлечните особини на секој хороскопски знак!

Убавина и Здравје - 15.05.2018

Дознајте поради кои особини луѓето ве сметаат привлечни Тврдоглав е и силен, најчесто го добива тоа што го сака. Независноста е она што ги прави привлечни луѓето родени во овој знак. Биковите се комуникативни и секогаш се во потрага по задоволство.

Најсексапилните карактеристики на секој хороскопски знак – пронајдете го својот адут

Точка - 15.05.2018

Секој хороскопски знак има свои специфичности, а токму тоа може да е тајната на вашиот сексапил. Кај некои тоа е самоувереноста, а кај други нежноста, тврдоглавоста, страсноста.. Овен Овенот е тврдоглав и силен и секогаш го добива она што го сака.

Астро ќоше: Една работа која му е најважна на секој хороскопски знак во животот

Црнобело - 15.05.2018

Што ви е на прво место во животот? Дали тоа се парите и луксузот или љубовта и довербата? Дали сè би дале за стабилност или животот не можете да го замислите без авантура? Што ви е најважно во животот според хороскопскиот ...

Најголеми препреки во кариерата на секој хороскопски знак!

Женски магазин - 15.05.2018

Секој знак во зодијакот има свои доблести и слабости. Но, свесноста за своите грешки, тоа е исто толку важно како и акцент на доблеста, особено кога станува збор за бизнис. Игнорирањето на сопствените слабости често може да биде сопирачка што ве ...

Бадијала се обидувате со нив: Ова се најлошите љубовни комбинации во хороскопот

Lady - 15.05.2018

Еве со кои хороскопски знаци не треба да си имате работа, ако сакате врската да биде успешна. Овен – не му одговараат близнаци, риби и девица Овните се секогаш подготвени за љубов и нови чувства, па дури и често се пуштаат во врска, без да ги ...

Припадниците на овие хороскопски знаци секогаш им се враќаат на бившите!

Република - 16.05.2018

Секако дека сè зависи од раскинувањето, околностите, но и од карактерот на луѓето. Сепак, и хороскопскиот знак влијае на тоа дали ќе одлучат да му се вратат на партнерот. Прочитајте како хороскопските знаци гледаат на смирувањето со поранешниот ...

Што ги прави хороскопските знаци сексапилни?

Женски магазин - 15.05.2018

Овен Овенот е тврдоглав и силен и секогаш го добива она што го сака. Независноста е она што ги прави луѓето во овој хороскопски знак сексапилни. Бик Биковите се типови на луѓе кои се друштвени и секогаш се во потрага по задоволство.

Припадниците на овие хороскопски знаци секогаш им се враќаат на бившите!

Среќа.mk - 16.05.2018

Секако дека сè зависи од раскинувањето, околностите, но и од карактерот на луѓето. Сепак, и хороскопскиот знак влијае на тоа дали ќе одлучат да му се вратат на партнерот. Прочитајте како хороскопските знаци гледаат на смирувањето со поранешниот ...

Хороскопски знаци кои секогаш им се враќаат на поранешите!

Скопје24 - 16.05.2018

Прочитајте како хороскопските знаци гледаат на смирувањето со поранешниот партнер Секако дека сè зависи од раскинувањето, околностите, но и од карактерот на луѓето. Сепак, и хороскопскиот знак влијае на тоа дали ќе одлучат да му се вратат на ...

Хороскопски знаци кои секогаш им се враќаат на поранешите!

Орбис - 17.05.2018

Прочитајте како хороскопските знаци гледаат на смирувањето со поранешниот партнер Секако дека сè зависи од раскинувањето, околностите, но и од карактерот на луѓето. Сепак, и хороскопскиот знак влијае на тоа дали ќе одлучат да му се вратат на ...