TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Леброн се врати со 39 поени и ја сруши Индијана!

Gol.mk - 25.11.2021

Леброн Џејмс се врати по суспензијата и постигна рекордни оваа сезона 39 поени во победата по продолжение на Лос Анџелес Лејкерс кај Индијана Пејсерс (116-124). Најдобриот кошаркар на „езерџиите“ како да сакаше да одговори на критиките и со две ...

Тука друже судија – Леброн Џејмс се врати по суспензијата и исфрли двајца навивачи (ВИДЕО)

Екипа - 25.11.2021

Откако ја одбработи суспензијата за инцидентот на натпреварот против Детроит, Леброн Џејмс се врати на паркетот и тоа во стил предводејќи го својот тим до нова победа, овој пат над Индијана со 39 поени, 6 асистенции и 5 скока.

Леброн исфрли навивачи од сала, Феникс не знае за доста (ВИДЕО)

SportMedia - 25.11.2021

Во НБА-лигата се одиграа 11 натпревари, во центарот на вниманието се ЛА Лејкерс и Феникс. Тимот од ЛА оваа сезона не ја почна според очекувањата, засега е далеку од врвот во Западната конференција, но синоќа дојде до важна победа, по продолжение.

Кралот се врати и ЛУТ Е: Исфрлање фанови од салата, рекорд на сезоната и вресок за крај (ВИДЕО)

Локално - 25.11.2021

Враќањето на Леброн Џејмс по меч суспензија помина во голем стил. Имено, најдобриот кошаркар на Лос Анџелес Лејкерс во драматичен натпревар го предводеше својот тим до победа над Индијана 124:116, постигнувајќи рекордни 39 поени оваа сезона, од кои ...

Леброн сакал да му се извини на Стјуард за „тепачката“

Вечер Прес - 24.11.2021

Грди сцени, непримерен потег на Леброн Џејмс и директен удар со лакт во лицето на Ајсеја Стјуарт уште долго ќе се паметат кога е во прашање дуелот меѓу ЛА Лејекрс и Детроит. Корпулентниот центар Стјуард беше толку нервозен од примениот удар што ...

Суспензија за Леброн Џејмс

Денар - 23.11.2021

НБА лигата експресно ги соопшти казните за инцидентот што се случи на натпреварот во Детроит, помеѓу Пистонс и ЛА Лејкерс. Џејмс доби суспензија од еден натпревар. Тој ќе го пропушти вечерашниот дуел со Њујорк Никс.