TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лапорта до фановите на Барса: Останете смирени, знаеме што треба да направиме

Gol.mk - 22.09.2021

Екипата на Барселона катастрофално ја започна новата натпреварувачка сезона. Без Лионел Меси, кој се пресели во ПСЖ , каталонскиот клуб бележи лоши резултати и во Примера и во Лигата на шампионите, па последните денови наголемо се пишува за ...

Лапорта ги смирува фановите на Барселона со видео порака

Дерби

Две опции помалку за Лапорта, тие сигурно нема да го заменат Куман на клупата

Слободен Печат

Во Барселона сериозно размислуваат за смена на Куман, едно име се издвои како фаворит за клупата

Дерби

Листата на потенцијални тренери се намалува, Барса ја доби првата „корпа“

Спортклуб

Куман станува минато: Лапорта има две имиња како фаворити за нов тренер на Барселона

Дриблинг

Лапорта ја одреди судбината на Куман на клупата на Барселона!

Sport M

Екипа Спортски Нетпрес Локално

Без Меси Барса не може да даде гол

Република - 22.09.2021

Тренерот на Барселона, Роналд Куман, ги сподели своите ставови за влијанието на поранешниот напаѓач Лионел Меси врз тимот. – Меси засени се во Барселона. Тој ги покри сите проблеми на клубот со неговиот квалитет на игра и ефикасност.

Куман: Меси ги покриваше сите проблеми со ефикасноста на Барселона

Опсервер

Куман: Меси ги покриваше сите проблеми со ефикасноста на Барселона

24 Вести

Де Бур: Ова што му се прави на Куман е големо непочитување

Дерби

Де Бур: Ова што му се прави на Куман е големо непочитување

Курир

ФОТО: Барселона ќе чека до четврток, потоа носи одлука, поранешен тренер на Јуве замена за Куман

Дриблинг - 21.09.2021

Барселона во четврток се среќава со Кадиз на гости, да се биде или не, тоа е меч за Роналд Куман, се освен победа ќе значи отказ за Холанѓанецот. Ова го тврдат повеќе медиуми од Шпанија, од Италија сметаат дека Андреа Пирло во „пол“ позиција да го ...

Куман за два дена го има најтешкиот меч на клупата на Барса, од Кадиз зависи се за Холанѓанецот

Дриблинг

Куман си ја одложи егзекуцијата за најмалку - два дена!

Sport 1

Куман: Погледнете го списокот на играчи, не е ова Барса од пред осум години

Gol.mk

Куман се правда, спасен барем уште два дена-Немаме играчи од времето на тики-така

Sport M

Куман се спаси… барем за уште два дена

Спортклуб

Куман се правда по дуелот со Гранада, има „логично“ објаснување за слабите резултати

Дриблинг

Спортски Таратур Канал5 SportMedia Вечер Прес Точка Точка SportMedia

ВИДЕО: Ова промашување се прераскажува, Де Јонг не смееше ова да го пропушти

Дриблинг - 21.09.2021

Барселона се спаси од пораз против Гранада, одигра 1-1, но ја продлабочи кризата, позицијата на Роналд Куман е доведена под знак на прашање. На средбата со Гранада, екипата на Барселона успеа да стигне до бод со гол во 90 минута, но промашувањето на ...

Новиот напаѓач на Барселона се посрамоти против Гранада 🎥

Спортски

ВИДЕО: Новиот напаѓач на Барселона се посрамоти против Гранада

Sport M

Промашувањето на Де Јонг за кое зборува цела Шпанија (ВИДЕО)

SportMedia

Де Јонг ги разочара фановите на Барселона со промашениот зицер против Гранада

Точка

БАРСЕЛОНА БАРА НОВ КОРМИЛАР Пирло или Конте ќе седне на тренерското место?

+инфо - 21.09.2021

Пирло ја започна својата тренерска кариера минатата година во Јувентус, но ја напушти функцијата на крајот на сезоната 2020/21. Поранешниот тренер на Јувентус, Андреа Пирло, претендира да седне на тренерското место во Барселона.

Пирло може да ја предводи Барселона

Бриф

Пирло може да ја предводи Барселона

Нетпрес

Пирло може да ја предводи Барселона

Нова ТВ

Пирло може да ја предводи Барселона

365

Пирло може да ја предводи Барселона

MakPress

Пирло ќе седна на клупата на Барселона

Вечер Прес

Бускетс: Многу е тешко кога ќе примиш гол рано, немаше време за целосен пресврт

Денешен - 21.09.2021

Фудбалерот од средниот ред на Барселона, Серхио Бускетс ги сумираше резултатите од 5. коло на шпанското првенство против Гранада (1:1). – Кога ќе го примиш ран гол, тешко е да се игра. Ние реагиравме добро, но многу доцна го изедначивме резултатот и ...

Бускетс по ремито со Гранада: Кога ќе примиш ран гол, вреди многу

MakPress