TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ ќе го бира својот кандидат за претседател на 4. март

Алфа - 25.02.2014

Опозицискиот СДСМ наредниот вторник, односно на 4-ти март, ќе го бира својот претседателски кандидат. Опозицискиот СДСМ наредниот вторник, односно на 4-ти март, ќе го бира својот претседателски ...

И СДСМ на конгрес ќе бира претседателски кандидат

Фактор - 25.02.2014

Најголемата опозициска партија СДСМ ќе го избере кандидатот за претстојните претседателски избори на партиски конгрес што ќе се одржи на 4 март. За сега нема информации како ќе произлезат ...

СДСМ НА КОНГРЕС НА 4 МАРТ ЌЕ ИЗБЕРЕ КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА МАКЕДОНИЈА

Телма - 25.02.2014

Извршниот одбор на СДСМ, по овластување на Централниот одбор, денеска донесе одлука 16. Конгрес на партијата да се одржи на 4 Март 2014 година. На Конгресот ќе се избере кандидатот на СДСМ за ...

СДСМ кандидатот за претседател на државата ќе го изберe на 4 март

МКД - 25.02.2014

16-от конгрес на СДСМ ќе се одржи на 4 март во хотелот Александар Палас во Скопје. На конгресот ќе се избере и кандидатот на социјалдемократите за претседателските избори на 13 април, соопшти СДСМ по ...

Кандидатот на СДСМ ќе се официјализира наредниот вторник

Либертас - 25.02.2014

СДСМ информира на денешната седница Извршниот одбор на СДСМ, по овластување на Централниот одбор, одлучил 16-тиот Конгрес на партијата да се одржи на 04 Март 2014 година.

СДСМ ќе избере кандидат за претседател на 4 март

Бриф - 25.02.2014

На денешната седница на извршниот одбор на СДСМ, партијата донела одлука 16-тиот Конгрес на партијата да се одржи на 04 Март годинава. Како што известија од партијата на 16-тиот Конгрес, кој ќе се ...

СДСМ на 4 март на 16 конгрес на партијата ќе го избере кандидатот за претседател на Македонија

Канал5 - 25.02.2014

Опозициската СДСМ со соопштение ја информира јавноста дека на 4 март кога ќе биде одржан 16 Конгрес на партијата ќе го избере својот кандидат за Претседател на Македонија.

СДСМ на конгрес на 4. март ќе избира кандидат за претседател

А1 On - 25.02.2014

На 4 март ќе се одржи 16-от Конгрес на СДСМ, било одлучено на денешната седница на партискиот извршен одбор, по овластување на централниот ...

СДСМ на четврти март ќе го избере кандидатот за претседател

Нетпрес - 25.02.2014

На четврти март опозициската СДСМ ќе го обелодени името на својот кандидат за претседател на претстојните избори. Ова, како што информираат од партијата, следи по одлуката 16-от Конгрес на партијата ...

Кој ќе биде кандидат за претседател од СДСМ ќе се дознае на 4. март

Sky - 25.02.2014

СДСМ ја известува македонската јавност дека на денешната седница Извршниот одбор на СДСМ, по овластување на Централниот одбор, одлучи 16-тиот Конгрес на партијата да се одржи на 4 Март 2014 година.

На 4 март СДСМ на конгрес ќе го избере кандидатот за претседател

Локално - 25.02.2014

На 4 март, наредниот вторник, ќе се одржи 16-тиот Конгрес на СДСМ, било одлучено на денешната седница на партискиот извршен одбор, по овластување на централниот одбор.

На Конгресот на 4 март СДСМ ќе бира кандидат за претседател на РМ

Нова ТВ - 25.02.2014

На 16-от Конгрес на СДСМ кој ќе се одржи на 4 март,ќе биде избран кандидатот на СДСМ, за претседател на Македонија. Вака било одлучено на денешната седница на партискиот извршен одбор, по овластување ...