TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Премиер лигата не сака маратонски мечеви

TopSport - 26.11.2022

Англиските медиуми пишуваат дека судиите во Премиер лигата нема да ги следат нови упатства на ФИФА, да се надомести секоја загубена секунда. Во досегашниот тек од Светското првенство во Катар имаше неколку невообичаено долги натпревари поради ...

Премиерлигата нема намера да ја слуша ФИФА за новиот метод на судиски продолженија

Екипа - 26.11.2022

Премиерлигата нема намера да ги следни новите упатства на ФИФА за продолжение на натпревар, пренесуваат англиските медиуми. Англичаните ќе ги игнорираат сугестиите на „куќата на фудбалот“ и по завршувањето на Светското првенство во Катар ќе се ...

Премиер лигата ќе го игнорира правилото на кое ФИФА инсистира во Катар

Дерби - 26.11.2022

Светското првенство во Катар донесе една невообичаена промена на натпреварите, односно сериозно зголемување на дополнителното време за игра од страна на судиите. Првиот човек на судиската комисија на ФИФА, Пјерлуиџи Колина објасни дека идејата е ...

Премиер лигата не сака маратонски мечеви

Макфакс - 26.11.2022

Англиските медиуми пишуваат дека судиите во Премиер лигата нема да ги следат нови упатства на ФИФА, да се надомести секоја загубена секунда. Во досегашниот тек од Светското првенство во Катар имаше неколку невообичаено долги натпревари поради ...