TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Uber и Volvo со целосно автономен XC90

Авто Плус - 13.06.2019

Со заедничка соработка, двете компании го претставија целосно автономниот Volvo XC90 Како дел од партнерството кое започна во 2016 година, Volvo и Uber го претставија целосно автономниот Volvo XC90.

Летачките такси на Uber пристигнуваат во Австралија

Иновативност - 12.06.2019

Познатиот сервис за споделување превоз Uber веќе подолго време работи на развојот на летачки такси Uber Air, а како трет пилот-град после Далас и Лос Анџелес, компанијата го избра австралискиот град Мелбурн за тестирање на летачките такси возила.

Uber во понудата веќе има и хеликоптери

USB - 11.06.2019

Uber на пазарот лансираше нова апликација – Uber Copter, која овозможува транспорт со хеликоптер во Њујорк. Желбата на Uber е да го скрати времето потребно за транспорт од Менхетен до аеродромот JFK за вкупно 30 минути.