TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заменик министерот за здравство Асим Муса снимен како договара мито за операција(видео)

AKO - 15.10.2019

Заменик министерот за Здравство, Асим Муса, во болницата во Струга каде работи како лекар, беше фатен на дело како се пазари со ,,пациент“ од Албанија за операција на простата, пренесува VOX Struga.

(Видео) Заменик-министерот за здравство однапред зема пари за извршување операција

Макфакс - 14.10.2019

Коруптивна афера во која е вклучен заменик-министерот за здравство, Асим Муса, објави вечерва истражувачката емисија во Албанија „Фикс фаре“. На објавената снимка новинарот се состанува со заменик-министерот, во улога на пациент кој треба да изврши ...

ВИДЕО: Заменик министерот за здравство Муса однапред зема пари за да изврши операција

А1 On - 14.10.2019

Истражувачката емисија „Fiks Fare“ објави вечерва коруптивна афера во која е вклучен и заменик министерот за здравство, Асим Муса, известува in7.tv. Во објавената снимка, како што пренесе in7.tv новинарот на „Fiks Fare“ се состана со заменик ...

Скандал: Заменик министерот за здравство зема 50 евра од побараните 1.000 за да изврши операција (ВИДЕО)

Нетпрес - 14.10.2019

Заменик-министерот за здравство Асим Муса е вмешан во корупциски скандал при што и е фатен на дело. Муса беше фатен од екипата на најпознатото албанско истражно шоу, Фикс Фаре, кое се емитуваше вечерва во 20:10 часот на Top Channel.

ФАТЕН НА ДЕЛО: Заменик министерот за здравство Асим Муса однапред зема 50 евра од побараните 1.000 за извршување на ...

Курир - 14.10.2019

Заменик-министерот за здравство Асим Муса е вмешан во корупциски скандал при што и е фатен на дело. Муса беше фатен од екипата на најпознатото албанско истражно шоу, Фикс Фаре, кое се емитуваше вечерва во 20:10 часот на Top Channel.

БАРАЛ МИТО ОД 1000 ЕВРА- Заменик министерот за здравство фатен на дело

Магазин - 14.10.2019

Асим Муса заменик-министерот за здравство бил вмешан во корупциски скандал при што и е фатен на дело. Имено денеска во јавноста одекна веста дека од владата на премиерот Заев, еден од заменик министрите побарал поткуп односно прима пари за да изврши ...

ВИДЕО: Заменик министерот за здравство Асим Муса однапред зема 50 евра од побараните 1.000 за извршување на операција

Press24 - 14.10.2019

Заменик-министерот за здравство Асим Муса е вмешан во корупциски скандал при што и е фатен на дело. Муса беше фатен од екипата на најпознатото албанско истражно шоу, Фикс Фаре, кое се емитуваше вечерва во 20:10 часот на Top Channel Имено заменик ...

Заменик-министерот за здравство Асим Муса однапред зема 50 евра од побараните 1.000 за операција

Република - 14.10.2019

Заменик-министерот за здравство Асим Муса е вмешан во корупциски скандал при што и е фатен на дело. Муса беше фатен од екипата на најпознатото албанско истражно шоу, Фикс Фаре, кое се емитуваше вечерва во 20:10 часот на Top Channel.

Заменик министерот за здравство договара 1.000 евра за операција и зема аванс од 50 евра (Видео)

MakPress - 15.10.2019

Екипата на најпознатото албанско истражно шоу, Фикс Фаре, влезе во мисија со заменик министерот за здравство во Македонија, Асим Муса. Како што може да се види на видеото заменик министерот Муса се пазарел со пациент од Албанија за да се изврши ...