TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Бејби Шарк“ е првото видео на Јутјуб со над 10 милијарди прегледи

Радио МОФ - 14.01.2022

Пред 10 години, „Гангам Стајл“ го собори рекордот на гледаност на Јутјуб со над милијарди прегледи. Видеото моментално има повеќе од четири милијарди прегледи, но новиот рекордер сепак е детската песна „Бејби шарк“.

Стигна до 10 милијарди прегледи, не се знае кој ја напишал - Факти за заразната детска песна Baby Shark

Црнобело - 14.01.2022

Популарната детска песна за бебето ајкула и неговото семејство, Baby Shark, за првпат се појави во 2016-тата година, а сега стана првото видео на YouTube со 10 милијарди прегледи. Во ноември 2020 година, Baby Shark стана најгледаното видео, а сега ...

(Видео) „Бејби шарк“ е првото видео со повеќе од 10 милијарди прегледи на „Јутјуб“

Макфакс - 14.01.2022

Популрната детска песна за бебето ајкула, Baby Shark , стана првото видео на Јутјуб со 10 милијарди прегледи. Во ноември 2020 година, Baby Shark стана најгледаното видео на популарната платформа за стримување, а сега ја надмина волшебната бројка од ...

Прво видео на YouTube со 10 милијарди прегледи(ВИДЕО)

Денар - 14.01.2022

„Baby Shark“ е најпопуларната детска песна во светот и достигна 10 милијарди прегледи на YouTube, пренесува CNN. Не само што е најгледаното видео на платформата, туку и првото видео кое достигна 10 милијарди прегледи, потврдија од YouTube за CNN.

Првото Јутјуб видео кое достигна 10 милијарди прегледи! Нов рекордер е уште една многу заразна мелодија

Точка - 14.01.2022

"Baby Shark" во ноември 2020-та година станало најгледаното Јутјуб видео со повеќе од седум милијарди прегледи, а од тогаш добило уште три милијарди прегледи. Познато е кое видо прво достигнало 10 милијарди прегледи на Јутјуб, а не станува збор за ...

Ова е првото видео на Youtube со 10 милијарди прегледи!

Иновативност - 14.01.2022

Популрната детска песна за бебето ајкула, Baby Shark , стана првото видео на Јутјуб со 10 милијарди прегледи. Во ноември 2020 година, Baby Shark стана најгледаното видео на популарната платформа за стримување, а сега ја надмина волшебната бројка од ...

Познато е кое видео беше првото кое достигна 10 милијарди прегледи на Јутјуб, а не станува збор за „Гангнам стајл“.

Порта - 14.01.2022

Пред 10 години, Gangnam Style го собори рекордот и стана првото видео на YouTube со милијарда прегледи. Видеото моментално има повеќе од четири милијарди прегледи, но новиот рекордер е уште една екстремно заразна мелодија.

Кое е првото видео на YouTube со повеќе од 10 милијарди прегледи?

Кајгана - 14.01.2022

Познато е кое видео прво достигна 10 милијарди прегледи на YouTube, а не станува збор за „Gangnam Style“. Пред 10 години, видеото за песната „Gangnam Style“ го собори рекордот и стана првото видео на YouTube со милијарда прегледи.

За прв пат видео на YouTube прегледано над 10 милијарда пати

Телефони.мк - 14.01.2022

Едно од видеата, чија популарност на YouTube експлодирала во текот на пандемијата е Baby Shark. Многу деца поради тоа што е се затворено, повеќе време поминуваа во своите домови и затоа го гледале Baby Shark на YouTube.

За прв пат, едно видео на Јутуб е прегледано повеќе од 10 милијарди пати (ВИДЕО)

Кумановски м. - 14.01.2022

Едно од видеата чија популарност на Јутјуб експлодира за време на пандемијата е Baby Shark. Бидејќи многу деца поминуваа повеќе време во своите домови наместо на отворено и во паркови поради заклучувањето, тие поминаа добар дел од тоа време на ...

Премолчената пандемија достигна нови рекорди

Оff.net - 13.01.2022

Од оваа пандемија нема никој загинато освен сиви мозочни клетки и волја за живот, ама не е ни најмалку наивна и главно таргетира ранливи категории од типот тазе татковци и мајки. Најпопуларната верзија на „Baby Shark“ од каналот Пинкфонг стана ...