TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Аналитичарите сметаат дека Барселона добива повеќе со трампата Артур-Пјаниќ

Спортманија - 29.06.2020

Каталонците имаат и финансиска заработка и добија играч кој дава повеќе голови, Јуве добива млад играч кој ќе треба да се докаже. Барселона и Јувентис денеска ја комплетираа размената на плејмејкерите Артур Мело и Миралем Пјаниќ.

Пјаниќ со емотивно писмо ги разнежни фановите на „Старата дама“

Дриблинг - 29.06.2020

Миралем Пјаниќ од денеска е нов фудбалер на Барселона и по четири години минати во Јувентус го напушта Торино. Босанскиот репрезентативец преку емотивно писмо се опрости од „Старата дама“ и нејзините навивачи.

Емотивниот Пјаниќ се огласи по спектакуларниот трансфер во Барселона: Диши Мире…

СуперСпорт - 29.06.2020

Барселона и официјално го потврди трансферот на босанскиот фудбалер од редовите на Јувентус, Миралем Пјаниќ. Босанецот за сума од 60 милиони евра ќе се пресели на „Камп Ноу“ во трансфер кој за него претставува врв во кариерата.

Барселона ја потврди продажбата на Артур Мело

Канал5 - 29.06.2020

Бразилскиот играч од средниот ред, Артур Мело, следната сезона ќе игра за Јувентус. Неговиот сегашен клуб Барселона го потврди трансферот. Италијанците ќе платат 72 милиони евра плус 10 милиони бонуси.

Карикатура од „Bleacher Report“: Пјаниќ едвај чека да замине на „Камп Ноу“, Артур во солзи (ФОТО)

Sport M - 29.06.2020

Денес беше официјално потврдено дека по завршувањето на оваа натпреварувачка сезона Артур Мело ќе се пресели од Барселона во Јувентус и дека Миралем Пјаниќ ќе замине во спротивна насока. Иако е јасно дека станува збор за размена на два клуба, ...

Пјаниќ во 2009: Ќе работам напорно за еден ден да играм во Реал

Спортски - 29.06.2020

Maдритските медиуми „Марка“ и „АС“ не го штедат Пјаниќ откако беше потврден неговиот четиригодишен договор со Барселона. Логично е медиумите со седиште во Мадрид повеќе внимание да посветуваат на Реал и подобро да се однесуваат кон „кралевите“ ...

Шпанските медиуми го „распнаа“ Пјаниќ поради неговото минато

Спортклуб - 29.06.2020

Мадридските спортски медиуми „Марка“ и „АС“ не го штедат Миралем Пјаниќ откако потпиша четиригодишен договор со Барселона. Логично е весниците кои се со седиште во Мадрид поголемо внимание да му посветуваат на Реал, отколку на Барселона, а Пјаниќ се ...

Карикатура на денот: Пјаниќ се радува на „Камп Ноу“, Артур тажен лета кон Торино (ФОТО)

Спортски - 29.06.2020

Главна вест денес е официјализирањето на размената помеѓу Барселона и Јувентус. Во Торино заврши Артур, а во Барселона Пјаниќ. Оваа размена сликовито ја опиша познатиот веб-сајт „Бличер Репорт“.

Еве ги деталите и за Пјаниќ: Познато колку ќе заработува во Барса, има и откупна клазула

Спортски - 29.06.2020

Сагата околу Миралем Пјаниќ конечно денес се заврши. Во претходните месеци бројни европски медиуми го поврзуваа Пјаниќ со разни европски клубови, но тој на крајот заврши во Барселона. Пјаниќ потпиша четиригодишен договор со Каталонците и на годишно ...

Пјаниќ со емотивна порака по потписот за Барселона: Диши, Мире…

Дерби - 29.06.2020

Миралем Пјаниќ од следната сезона ќе го носи дресот на Барселона, а откако денеска беше и официјално потврдена оваа информација, репрезентативецот на БиХ испрати емотивна порака преку социјалните мрежи.

Во краток филм, Барса ТВ откри сè за Миралем Пјаниќ (ВИДЕО)

Sport M - 29.06.2020

Со голем ентузијазам, во Барселона денеска го дочекаа и официјалното потпишување на Миралем Пјаниќ. Бх играчот од средниот ред потпиша на четири години и доаѓа од Јувентус, додека во Торино замина Артур Мело, со фактот дека на крајот Јуве ќе им ...

Пјаниќ нема да биде омилен кај фановите на Барселона по една изјава од минатото

СуперСпорт - 29.06.2020

Миралем Пјаниќ се договори со тимот на Барселона и од следната сезона ќе игра во каталонскиот гигант. Трансферот не е официјално објавен, но се очекува тоа да се случи следните денови откако босанскиот интернационалец ги помина медицинските прегледи ...

Официјално: Навивачот на Реал Мадрид потпиша за Барселона

Спортманија - 29.06.2020

Комплетирана трампата Пјаниќ за Артур. Босанскиот плејмејкер Миралем Пјаниќ, од Јувентус се сели во Барселона. Договорот е официјално потпишан и потврден од Барса која му посака добредојде на својот нов играч, откако пред некој час се ...

Барселона го потврди заминувањето на Артур

СуперСпорт - 29.06.2020

Од таборот на Барселона и официјално го потврдија заминувањето на Артур Мело во таборот на Јувентус. Италијанскиот тим на „каталонците“ ќе исплати сума од високи 82 милиони евра, додека во спротивен правец ќе се пресели Миралем Пјаниќ.

Карикатура на денот: Пјаниќ ужива во Барселона, Артур во солзи (ФОТО)

Sport 1 - 29.06.2020

Денеска официјално беше завршена трансфер сагата, па Артур Мело се пресели во Јувентус, додека во спротивен правец, во Барселона замина Миралем Пјаниќ. Спортскиот веб-сајт „Бличер Репорт“ објави карикатура, со која ги опиша трансферите на двајцата ...

Пристигна и втората потврда: Пјаниќ е играч на Барселона

Спортклуб - 29.06.2020

Барселона и Јувентус по потврдата за трансферот на Артур Мело, официјално потврдија уште еден трансфер. Миралем Пјаниќ пристигнува во Барселона за 60 милиони евра, плус 5 милиони преку бонуси, а потпиша договор со Каталонците до 2024. година.

Барселона го поздрави Пјаниќ на босански јазик

Sport M - 29.06.2020

Како што беше најавено, денеска, Барселона го потврди трансферот на Миралем Пјаниќ. Прво беше објавено дека Артур Мело бил продаден на Јувентус, а потоа Каталонците го потврдија трансферот на сега поранешниот играч од средниот ред на Јувентус, чиј ...

Официјално: Артур во Јувентус за 72.000.000 плус 10.000.000 евра

Спортклуб - 29.06.2020

Трампата за која во последните денови интензивно зборува цела фудбалска Европа, денеска ја доби и својата прва официјална потврда. Барселона потврди дека го продала бразилскиот играч за врска Артур во Јувентус за 72.000.000 евра плус 10.000.000 евра ...

Готово е, Пјаниќ се сели на „Ноу Камп“ за 60 милиони евра!

TopSport - 29.06.2020

Каталонскиот фудбалски гигант, Барселона потврди дека постигна договор со Јувентус околу трансферот на репрезентативецот на БиХ, Миралем Пјаниќ. Барса на „Старата дама“ за Пјаниќ ќе и плати 60 милиони евра плус 5 милиони за бонуси.

Пристигна и втора потврда со која се реализираше „бомбата“: Барселона ги сподели деталите за ангажманот на Пјаниќ ...

Дерби - 29.06.2020

Откако Барселона соопшти дека Артур Мело и официјално станува нов член на Јувентус, неполни 30 минути подоцна пристигна и второ соопштение, а во истото пристигна потврда за ангажманот на Миралем Пјаниќ.

ОФИЦИЈАЛНО: Пјаниќ во Барселона, Артур во Јуве

ММС - 29.06.2020

Иако на момент заборавивме на директните размени на фудбалери на фудбалските клубови, кои за волја на вистината станаа реткост, Барселона и Јувентус потсетија дека таа форма на трансфери сè уште постои.

Пјаниќ нов играч на Барса, откупна клаузула од 400 милиони евра

Слободен Печат - 29.06.2020

Фудбалскиот клуб на Барселона потврди дека постигна договор со Јувентус за трансфер на Миралем Пјаниќ. Каталонската екипа за овој трансфер на Босанецот ќе плати 60 милиони евра, плус пет милиони како бонуси.

Артур, четвртото најскапо засилување во историјата на Јувентус

Sport M - 29.06.2020

Од денес, Артур Мело и официјално е нов фудбалер на Јувентус. Артур го донесе Јуве од Барселона во замена за Миралем Пјаниќ, но вредноста на трансферот е официјално наведена како 72 милиони евра со 10 милиони евра преку бонуси.

Барселона потпиша со Пјаниќ, а во договорот има клаузула од која боли глава

24Фудбал - 29.06.2020

Брзо откако го најави заминувањето на Артур, Барселона соопшти дека Мирален Пјаниќ потпишал договор со нив и ги објави деталите за трансферот. Барселона го потврди ангажманот на Миралем Пјаниќ, она што паѓа во очи е високата откупна клаузула, но тоа ...

ВИДЕО: Артур на тренингот во Барса одржа проштален говор по потписот за Јуве

Gol.mk - 29.06.2020

Барселона и Јувентус очигледно ги договорија сите услови, па Пјаниќ и Артур ќе ја заменат средината, а шпанскиот клуб ќе добие плус десет милиони евра. Најавите велат дека трампата ќе биде официјализирана во наредните денови, бразилскиот играч за ...

Крај на сагата: Трампата е комплетирана, Пјаниќ е нов играч на Барселона

Gol.mk - 29.06.2020

Откако претходно беше потврдено дека Артур Мело се сели во Торини, Барселона потврди дека трампата е комплетирана и Миралем Пјаниќ ќе стави потпис на договор со популарната „блауграна“. Официјализација на трансферот: LATEST NEWS | Agreement with ...

ОФИЦИЈАЛНО: Пјаниќ е нов фудбалер на Барселона

SportMedia - 29.06.2020

Барселона потврди дека е постигнат договор со Јувентус за трансферот на Миралем Пјаниќ. Само неколку часа откако Јуве го потврди трансферот на Артур, стигна потврда и за преселбата на Босанецот во спротивна насока.

Барселона потврди: Артур е нов играч на Јувентус

Спортманија - 29.06.2020

Бразилецот се сели во Торино по крајот на сезоната Барселона ја потврди преселбата на Артур Мело во редовите на Јувентус за сума од 72 милиони евра, плус 10 милиони евра во бонуси. Бразилскиот играч за врска потпиша петгодишен договор со Старата ...

Официјално: Пјаниќ потпиша за Барселона (ФОТО)

Sport 1 - 29.06.2020

По преговори кои се водеа неколку месеци, Миралем Пјанќ денеска официјално стана нов фудбалер на Барселона. Јувентус инсистираше да го добие 23-годишниот Артур, па на крај се договорија со Каталонците и конечно трансфер сагата заврши.

Барса го продаде Артур за 82 милиони евра

TopSport - 29.06.2020

Бразилскиот фудбалер од средниот ред, Артур Мело од идната сезона ќе настапува во Торино, за Јувентус. Неговиот актуелен клуб Барселона го потврди трансферот на Артур вреден 82 милиони евра.

Барселона го потврди заминувањето на Артур и ги соопшти деталите од трансферот, сумата е огромна

24Фудбал - 29.06.2020

Барселона соопшти дека постигнала договор со Јувентус за трансферот на Артур Мело, тој ќе се пресели во Италија по крајот на сезоната. Некои шпекулации велеа дека Артур во Барселона ќе оди за 60 милиони евра, други за 70 милиони евра, но ни едните, ...

Официјално: Барселона го потврди трансферот на Артур во Јувентус

Дриблинг - 29.06.2020

Шпанска Барселна потврди дека Артур мело и официјално ќе биде нов играч на Јувентус по завршувањето на оваа сезона. Јувентус на Барса ќе и исплати 72 милиони евра плус 10 милиони евра во бонуси.

Барселона потврди: Артур нов играч на Јувентус!

Sport M - 29.06.2020

Како што беше најавено, Артур Мело ја продолжува кариерата во италијанскиот шампион. Фудбалерот на репрезентацијата на Бразил одби да ја напушти Барселона порано, но на крајот се согласи со условите на Старата дама и го напушти „Камп Ноу“ во замена ...

Барселона потврди: Артур е нов играч на Јувентус (ФОТО)

Sport 1 - 29.06.2020

Фудбалерот на Барселона Артур Мело и официјално ја продолжува кариерата во италијанскиот шампион Јувентус. Репрезентативецот на Бразил одби да ја напушти Барселона претходно, но на крајот се согласи со условите на „Старата дама“ и замина во тимот од ...

Барса потврди, Артур за 72 милиони евра во Јувентус

Слободен Печат - 29.06.2020

И официјално 23-годишниот бразилски играч од средниот ред ќе се пресели во редовите на „Старата дама“. Оваа информација денеска ја потврди досегашниот клуб на Артур Мело, Барселона која ја информираше јавноста дека Бразилецот за 72 милиони евра плус ...

Барса и Јуве се договорија: Артур во Торино за 82 милиони евра

Gol.mk - 29.06.2020

Барселона и Јувентус официјално се договорија за трансферот на Артур Мело и фудбалерот ќе патува во Торино од наредната сезона. Италијанскиот клуб за услугите на Артур ќе плати вртоглави 82 милиони евра.

Официјално: Барса го потврди трансферот на Артур и ја откри сумата

Спортски - 29.06.2020

Барселона денес преку официјално соопштение ја потврди продажбата на Артур во Јувентус. Каталонскиот клуб во официјалното соопштение ја откри и сумата на трансферот, кој ќе „тежи“ 72 милиони евра плус 10 милиони во форма на бонуси.

ОФИЦИЈАЛНО: Артур потпиша за Јувентус

SportMedia - 29.06.2020

Иако не беше никаква тајна, сепак, Јувентус денеска и официјално го потврди трансферот на Бразилецот Артур Мело од Барселона. Како што објавија и италијанските и шпанските весници, Артур се сели во Торино во договор вреден 72 милиони евра кои ...

Официјално: Барселона ги објави деталите за трансферот, Артур е нов член на Јувентус

Дерби - 29.06.2020

Бразилскиот репрезентативец, Артур Мело е нов член на италијанскиот прволигаш Јувентус. Тој се сели се Апенините или поточно во Торино за сума од 72 милиони евра, плус 10 милиони евра во бонуси.

Артур се врати на тренинг на Барселона, ги собра соиграчи да им објасни

SportMedia - 29.06.2020

Артур Мело е нов играч на Јувентус. Тој вчера потпиша договор со тимот од Торино, а веќе денеска се врати на тренинзите на Барселона. Трансферот ќе биде реализиран во текот на идната сезона, а Пјаниќ заминува во шпанскиот тим.

Артур се врати на тренингот на Барса и им даде ветување на соиграчите

Спортклуб - 29.06.2020

Артур Мело беше прилично зафатен минатиот викенд. Во саботата беше во Виго, а веќе во неделата пристигна во Торино. Откако одигра неколку минути во ремито со Селта, Артур се упати во Торино каде во неделата ги помина лекарските прегледи и потпиша со ...

ВИДЕО: Артур Мело со емотивен говор на тренингот на Барселона

Дриблинг - 29.06.2020

Откако ги помина медицинските прегледи и го потврди трансферот во Јувентус, Артур Мело се појави на денешниот тренинг на Барселона. Плејмејкерот им соопштил на неговите соиграчи дека премиенува во Италија и на емотивен начин им објаснил како стојат ...

Едвај прифати да си замине од Барса, а сега е импресиониран од условите во Јувентус

24Фудбал - 29.06.2020

Според италијанскиот весник „Тутоспорт“, Артур Мело бил импресиониран од условите во Јувентус, откако имаше прилика да се запознае со тренинг центарот и стадионот. Артур и Пјаниќ синоќа во Торино ги поминаа медицинските тестови пред нивната размена.

И најголемите ѕвезди го слушале Бразилецот: Артур утрово одржал говор (ВИДЕО)

Спортски - 29.06.2020

Артур Мело имаше прилично исполнет викенд. Во саботата беше во Виго, а во неделата правеше медицински прегледи во Торино. Откако одигра неколку минути во ремито со Селта Артур се упати во Торино каде што вчера ги помина медицинските прегледи.

Артур се врати на тренинзите на Барселона, ги собра своите соиграчи, им ги објасни работите, но и даде ветување (ВИДЕО)

Sport M - 29.06.2020

Артур Мело беше прилично зафатен претходниот викенд. Тој беше во Виго во саботата, а веќе во недела се појави во Торино. Откако играше неколку минути во натпреварпт против Селта (1:1), Артур се упати кон Торино каде во неделата беше подложен на ...

Артур се врати на тренинг на Барселона и им објасни зошто заминува на соиграчите

СуперСпорт - 29.06.2020

Артур Мело одигра неколку минути во ремито против Селта (1-1), по што тргна кон тренинг-центарот Јувентус, каде што ќе ја продолжи кариерата. Иако официјална потврда за трансферот засега нема, меѓутоа јасно е дека двете страни се договорени.

Артур со емотивен говор им објаснил на соиграчите од Барселона зошто потпишал за Јувентус (ВИДЕО)

Sport 1 - 29.06.2020

Изминатиот викенд му беше доста турбулентен на фудбалерот на Барселона - Артур Мело. Тој беше во Виго во саботата, а веќе во неделата се појави во Торино. Откако играше неколку минути во ремито со Селта (2-2), Артур се упати кон Торино каде во ...

Артур не сака веќе да игра за Барса

Вечер Прес - 29.06.2020

Фудбалерот од средниот ред на Барселона, Артур, кој го одработи задолжителниот лекарски преглед пред да биде комплетиран неговиот трансфер во редовите на Јувентус, не сака да ја заврши сезоната во каталонскиот клуб, пренесува „sport.es“.

ОФИЦИЈАЛНО: Пјаниќ потпиша за Барселона

Sport M - 29.06.2020

Фудбалерот од средниот ред на Јувентус, Миралем Пјаниќ, од следната сезона ќе настапува во шпанската Ла Лига за Барселона. Тој потпиша договор со каталонскиот клуб, објави „Goal“. Се очекува трансферот да биде официјализиран во текот на денешниот ...

Навивачите на Барселона не се одушевени од трансферот на Пјаниќ

Gol.mk - 29.06.2020

Миралем Пјаниќ од Јувентус е на чекор до трансфер во редовите на Барселона , арно ама играчот во минатото има изјава која нема да им се допадне на Каталонците. Шпански „Спорт“ објави интервју на Босанецот во кое тој потенцира дека е навивач на Реал ...