TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Три лица во тетовско го прекршиле полицискиот час

Курир - 06.04.2020

Три лица ја прекршиле одлуката за ограничено движење во тетовскиот регион за 24 часа од 7:00 часот на 5 април до 7:00 часот денеска, информира од СВР Тетово. Од 21 март кога е воведен полицискиот час вкупно 95 лица се евидентирани за непочитување на ...

Приведени 59 лица поради непочитување на владините мерки

Алсат-М - 06.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие на 88 лица им се издадени решенија за изолација, а 55 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полицијата извршени се 1.700 контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што не се евидентирани ...

Во полицискиот час изминатото деноноќие приведени 59 лица

360 степени - 06.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие полицијата евидентирала дека 72 лица не ја почитувале забраната за движење во полицискиот час. Од нив биле приведени 59 лица, а за останатите се земени податоци и ќе се поведе постапка.

Полицискиот час го прекршиле 72 лица, шестмина не ја почитувале целосната забрана во Куманово

Макфакс - 06.04.2020

Изминатото деноноќие, според статистиката на МВР, на територијата на целата држава полицискиот час го прекршиле вкупно 72 лица, при што биле приведени 59 од нив, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки.

Полицискиот час го прекршиле 72 лица, приведени 59 лица

ТВ21 - 06.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (05/06.04) по однос на забраната за движење евидентирано е дека 72 лица не ја почитувале оваа мерка, при што биле приведени 59 лица, а за останатите се земени податоци и ќе ...

Лавот не добива комплименти, Близнаците премногу анализираат - зошто на секој знак му е претешко да биде сам дома?

Црнобело - 06.04.2020

Некои самотијата ја преживуваат лесно. Дури и се шегуваат на сопствена сметка дека како типични интроверти немаат многу проблем со самоизолацијата. Меѓутоа, на други навистина им е тешко да бидат сами со себе. Особено доколку згора на сè живеат сами.

Продолжува да се нарушува полицискиот час

Алсат-М - 05.04.2020

И денеска полицискиот час трае од 16 до 5 часот наутро. Улиците се празни, патролираше полицијата, го стоприаа секое возило и секој граѓанин кои се движеше за време на забраната и од нив бараа дозвола за тоа.

Седуммина се движеле за време на полицискиот час во Тетовско

Канал5 - 05.04.2020

Седум лица, од кои две малолетни, се евидентирани од полициските службеници на СВР Тетово како прекршители на одлуката за ограничено движење во периодот од 7 часот вчера до денеска утринава во 7 часот.

Во Куманово забраната од петокот не ја почитувале 12 лица, во цела земја за едно деноноќие 164 прекршувања

Либертас - 05.04.2020

Забраната за движење во Куманово, што со одлука на Владата е активирана во петокот на 3 април во 21 часот до утрово до 07 часот не ја почитувале12 лица, кои се лишени од слобода, а за две лица се земени податоци, објави министерот за внатрешни ...

Најдобри видео игри за социјализација за време на изолацијата

Црнобело - 05.04.2020

За време на изолацијата и карантинот важно е да пронајдеме некои занимации кои нема да ни дозволат да западнеме во депресија. Недостатокот на контакт може да биде делумно компензиран од Skype и другите видео повици, но сепак имаме и неколку други ...

Експерти бараат порестриктивни мерки околу контрола на лицата во изолација и самоизолација

Алсат-М - 04.04.2020

Потребни се порестриктивни мерки од страна на институциите за контрола на лицата кои се во изолација или самоизолација, сметаат експерти по безбедност. Ова доаѓа после случајот о 44 годишниот скопјанец, кој беше позитивен на корона вирус, и иако ...

ХОРОСКОП: Дали МЕСЕЦОВ ќе имате ПАРИ?

Машки магазин - 04.04.2020

ОВЕН Старите проекти кои се застојани поради некоја причина, одеднаш ќе заземат реална димензија. Малите детали што недостасуваа и го отежнуваа работењето, ќе бидат таму за да продолжите. Не брзајте со чисто физичко преобразување, прво креирајте.

Безбедносната состојба во Кичево стабилна, едно лице не го почитувало полицискиот час

Сител - 04.04.2020

Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. Изминатово деноноќие, во периодот од 21 часот на 3 април до 7:00 часот на 4 април, едно лице во Кичево не ја почитувало забраната за движење за време на ...

ХОРОСКОП до 15 Април: Дома, а 3 знаци во љубовни игри

Хаштаг - 04.04.2020

ОВЕН Имате силен интуитивен впечаток дека нечии ветувања не се искрени. Тоа го осознавте сега, откако сте дома во изолација. Се грижите поради нечии двосмислени пораки и однесувања. Немојте да ризикувате во работите кои не ги познавате добро.

Аларм доколку излезете од дома – апликација за граѓаните во изолација и самоизолација

ТВ21 - 04.04.2020

10 прекршувања на решенијата за изолација и 157 на изјавите за самоизолација известуваат од Министерството за внатрешни работи. Претседателот на асоцијација на коперативна безбедност вели дека Македонија треба да примени информатичка алатка каде што ...

Над илјада и петстотини граѓани ќе одговараат пред законот бидејќи не го почитувале полицискиот час

Пулс24 - 04.04.2020

Над илјада и петстотини граѓани ќе одговараат пред законот бидејќи не го почитувале полицискиот час но и решенијата за изолација и самоизолација. „Од воведувањето на полицискиот час па се до денес вкупно 1.322 лица не ја почитувале мерката .

Скопјанец се возел во Тетовско за време на полицискиот час

Вечер - 04.04.2020

Едно лице од Скопје го прекршило полицискиот час на тетовскиот регион во периодот од 21:00 часот вчера до 5:00 утринава, информира денеска Секторот за внатрешни работи Тетово. -Станува збор за лице со место на живеење во Скопје на 25 години ...

(Галерија) Познатите во изолација: Елена вежба јога, Џамбазов плакне поглед на езеро

Репортер - 04.04.2020

Периодов македонските познати личности го минуваат во самоизолација. Постојано објавуват фотографии или видеа како го поминува времето. Кој позира во опуштено домашно издание без шминка, а кој ја има најемотивната фотографија направена во време на ...

Во последното деноноќие регистрирани се вкупно 59 лица кои не го почитувале полицискиот час

24 Вести - 04.04.2020

Во последното деноноќие регистрирани се вкупно 59 лица кои не го почитувале полицискиот час, а приведени се 28 лица. Екипата на ТВ24 вчера направи обиколка во неколку скопски населби. Еве што забележаа нашите колеги Ивана Стојкова и Дарко ...

МВР: Во цела Македонија 59 лица не го почитувале полицискиот час, приведени 28

Денешен - 04.04.2020

На територијата на цела Македонија во изминатата ноќ евидентирано е дека 59 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 28 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки.

59 прекршувања на полицискиот час на државно ниво

Тера - 04.04.2020

Во текот на вчерашниот ден на територијата на државата на 144 лица им се издадени решенија за изолација, а 51 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација и ...

МВР: Лицата кои потпишале за изолација и самоизолација се придржуваат до мерките

Скопје1 - 04.04.2020

Во текот на вчерашниот ден ( 03 .04.2020) на територијата на Република Северна Македонија на 144 лица им се издадени решенија за изолација, а 51 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица ...

На 144 лица им се издадени решенија за самоизолација

Centar - 04.04.2020

Во текот на вчерашниот ден на територијата на државата на 144 лица им се издадени решенија за изолација, а 51 лице потпишале изјави за самоизолација, соопшти МВР. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и ...

На 144 лица им се издадени решенија за самоизолација

Точка - 04.04.2020

Во текот на вчерашниот ден на територијата на државата на 144 лица им се издадени решенија за изолација, а 51 лице потпишале изјави за самоизолација, соопшти МВР. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и ...

Скопјанец се возел во Тетовско за време на полицискиот час

А1 On - 04.04.2020

Едно лице од Скопје го прекршило полицискиот час на тетовскиот регион во периодот од 21:00 часот вчера до 5:00 утринава, информира денеска Секторот за внатрешни работи Тетово. -Станува збор за лице со место на живеење во Скопје на 25 години ...

Скопјанец се возел за време на полицискиот час

МКД - 04.04.2020

Едно лице од Скопје го прекршило полицискиот час на тетовскиот регион во периодот од 21:00 часот вчера до 5:00 утринава, информира денеска Секторот за внатрешни работи Тетово. „Станува збор за лице со место на живеење во Скопје на 25 години ...

Скопјанец се возел во Тетовско за време на полицискиот час

Сител - 04.04.2020

Едно лице од Скопје го прекршило полицискиот час на тетовскиот регион во периодот од 21:00 часот вчера до 5:00 утринава, информира денеска Секторот за внатрешни работи Тетово. -Станува збор за лице со место на живеење во Скопје на 25 години ...

Скопјанец се возел во Тетовско за време на полицискиот час

Канал5 - 04.04.2020

Едно лице од Скопје го прекршило полицискиот час на тетовскиот регион во периодот од 21:00 часот вчера до 5:00 утринава, информира денеска Секторот за внатрешни работи Тетово. -Станува збор за лице со место на живеење во Скопје на 25 години ...

Скопјанец се возел во Тетовско за време на полицискиот час

iPortal - 04.04.2020

Едно лице од Скопје го прекршило полицискиот час на тетовскиот регион во периодот од 21:00 часот вчера до 5:00 утринава, информира денеска Секторот за внатрешни работи Тетово. -Станува збор за лице со место на живеење во Скопје на 25 години ...

Скопјанец се возел во Тетовско за време на полицискиот час

Press24 - 04.04.2020

Едно лице од Скопје го прекршило полицискиот час на тетовскиот регион во периодот од 21:00 часот вчера до 5:00 утринава, информира денеска Секторот за внатрешни работи Тетово. -Станува збор за лице со место на живеење во Скопје на 25 години ...

Скопјанец се возел во Тетовско за време на полицискиот час

Либертас - 04.04.2020

– Едно лице од Скопје го прекршило полицискиот час на тетовскиот регион во периодот од 21:00 часот вчера до 5:00 утринава, информира денеска Секторот за внатрешни работи Тетово. -Станува збор за лице со место на живеење во Скопје на 25 години ...

Скопјанец се возел во Тетовско за време на полицискиот час

24Инфо - 04.04.2020

Едно лице од Скопје го прекршило полицискиот час на тетовскиот регион во периодот од 21:00 часот вчера до 5:00 утринава, информира денеска Секторот за внатрешни работи Тетово. -Станува збор за лице со место на живеење во Скопје на 25 години ...

Скопјанец се возел во Тетовско за време на полицискиот час

Опсервер - 04.04.2020

– Едно лице од Скопје го прекршило полицискиот час на тетовскиот регион во периодот од 21:00 часот вчера до 5:00 утринава, информира денеска Секторот за внатрешни работи Тетово. -Станува збор за лице со место на живеење во Скопје на 25 години ...

Скопјанец се возел во Тетовско за време на полицискиот час

Фокус - 04.04.2020

Едно лице од Скопје го прекршило полицискиот час на тетовскиот регион во периодот од 21:00 часот вчера до 5:00 утринава, информира денеска Секторот за внатрешни работи Тетово. -Станува збор за лице со место на живеење во Скопје на 25 години ...

Скопјанец приведен во Тетово, се возел за време на полицискиот час

Курир - 04.04.2020

Едно лице од Скопје го прекршило полицискиот час на тетовскиот регион во периодот од 21:00 часот вчера до 5:00 утринава, информира денеска Секторот за внатрешни работи Тетово. -Станува збор за лице со место на живеење во Скопје на 25 години ...

Скопјанец се возел во Тетовско за време на полицискиот час

Нетпрес - 04.04.2020

Едно лице од Скопје го прекршило полицискиот час на тетовскиот регион во периодот од 21:00 часот вчера до 5:00 утринава, информира денеска Секторот за внатрешни работи Тетово. -Станува збор за лице со место на живеење во Скопје на 25 години ...

Скопјанец се возел во тетовско за време на полицискиот час

Слободен Печат - 04.04.2020

Едно лице од Скопје го прекршило полицискиот час на тетовскиот регион во периодот од 21:00 часот вчера до 5:00 утринава, информира денеска Секторот за внатрешни работи Тетово. -Станува збор за лице со место на живеење во Скопје на 25 години ...

Безбедносната состојба во Кичево стабилна, едно лице не го почитувало полицискиот час

Вечер - 04.04.2020

Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. Изминатово деноноќие, во периодот од 21 часот на 3 април до 7:00 часот на 4 април, едно лице во Кичево не ја почитувало забраната за движење за време на ...

Безбедносната состојба во Кичево стабилна, едно лице не го почитувало полицискиот час

24Инфо - 04.04.2020

Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. Изминатово деноноќие, во периодот од 21 часот на 3 април до 7:00 часот на 4 април, едно лице во Кичево не ја почитувало забраната за движење за време на ...

Безбедносната состојба во Кичево стабилна, едно лице не го почитувало полицискиот час

Опсервер - 04.04.2020

– Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. Изминатово деноноќие, во периодот од 21 часот на 3 април до 7:00 часот на 4 април, едно лице во Кичево не ја почитувало забраната за движење за време на ...

Безбедносната состојба во Кичево стабилна, едно лице не го почитувало полицискиот час

А1 On - 04.04.2020

Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. Изминатово деноноќие, во периодот од 21 часот на 3 април до 7:00 часот на 4 април, едно лице во Кичево не ја почитувало забраната за движење за време на ...

МВР: 59 лица вчера не го почитувале полицискиот час, 28 приведени

Канал5 - 04.04.2020

Во текот на вчерашниот ден на територијата на Македонија на 144 лица им се издадени решенија за изолација, а 51 лица потпишале изјави за самоизолација, соопшти МВР. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и ...

Безбедносната состојба во Кичево стабилна, едно лице не го почитувало полицискиот час

Слободен Печат - 04.04.2020

Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. Изминатово деноноќие, во периодот од 21 часот на 3 април до 7:00 часот на 4 април, едно лице во Кичево не ја почитувало забраната за движење за време на ...

Скопјанец се возел во Тетовско за време на полицискиот час

Точка - 04.04.2020

Едно лице од Скопје го прекршило полицискиот час на тетовскиот регион во периодот од 21:00 часот вчера до 5:00 утринава, информира денеска Секторот за внатрешни работи Тетово. - Станува збор за лице со место на живеење во Скопје на 25 години ...

Вкупно 59 лица не го почитувале полицискиот час, приведени 28 лица

Република - 04.04.2020

На територијата на целата држава во изминатата ноќ евидентирано е дека 59 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 28 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки.

Безбедносната состојба во Кичево стабилна, едно лице не го почитувало полицискиот час

Либертас - 04.04.2020

– Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. Изминатово деноноќие, во периодот од 21 часот на 3 април до 7:00 часот на 4 април, едно лице во Кичево не ја почитувало забраната за движење за време на ...

Скопјанец се прошетал до Тетово за време на полицискиот час

MakPress - 04.04.2020

Едно лице од Скопје го прекршило полицискиот час на тетовскиот регион во периодот од 21:00 часот вчера до 5:00 утринава, информира денеска Секторот за внатрешни работи Тетово. -Станува збор за лице со место на живеење во Скопје на 25 години ...

Безбедносната состојба во Кичево стабилна, едно лице не го почитувало полицискиот час

MakPress - 04.04.2020

Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. Изминатово деноноќие, во периодот од 21 часот на 3 април до 7:00 часот на 4 април, едно лице во Кичево не ја почитувало забраната за движење за време на ...

164 лица не ја почитувале забраната за движење

Сител - 05.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие (04/05.04.2020) на територијата на Република Северна Македонија на 264 лица им се издадени решенија за изолација, а 24 лица потпишале изјави за самоизолација.

МВР: 164 лица не го почитувале полицискиот час, приведени 122 лица

ТВ21 - 05.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие (04/05.04.2020) на територијата на Република Северна Македонија на 264 лица им се издадени решенија за изолација, а 24 лица потпишале изјави за самоизолација.