TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп се закани – Почнува депортирањето на милиони илегални мигранти од САД

Канал5 - 18.06.2019

Претседателот на САД , Доналд Трамп , најави на Твитер дека од следната недела имиграциските агенти почнуваат масовна акција за апсење на илегалните мигранти. ,,Следната недела Службата за миграции и царина ќе почне процес за отстранување на милиони ...

Трамп најави масовни апсења на мигранти

Либертас - 18.06.2019

Претседателот на САД, Доналд Трамп, на „Твитер“ најави масовни апсења на мигранти. Иронично за објавата на Трамп е дека големите миграциски операции вообичаено се чуваат во тајност. -Следната недела, Службата за миграции и царина (ИЦЕ) започнува ...

Трамп на „Твитер“ најави масовни апсења на мигранти

Макфакс - 18.06.2019

Претседателот на САД, Доналд Трамп, на „Твитер“ најави масовни апсења на мигранти. Иронично за објавата на Трамп е дека големите миграциски операции вообичаено се чуваат во тајност. „Следната недела, Службата за миграции и царина (ИЦЕ) започнува ...

Трамп ветува ‘луда’ вечер на Флорида

Нетпрес - 18.06.2019

„Ќе биде лудо“, порача американскиот претседаетл Доналд Трамп кој во вторникот вечерта во Орландо на Флорида официјално ќе ја започне трката за претседателските избори во 2020 година. Републиканскиот милијардер чијашто поддршка често варира во ...

Трамп го исфрли својот советник од канцеларија зошто му кашлаше среде интервју/видео

Вечер - 18.06.2019

За време на интервјуто на американскиот претседател Доналд Трамп за ТВ мрежата ABC news, шефот на администрацијата на Белата куќа Мик Молвени толку кашлал што Трамп го исфрлил од Овалната соба.

Трамп „мисли дека знае“ кој стои зад нападите на 11 септември

МКД - 18.06.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп навести дека знае кој е одговорен за нападите на 11 септември, но не именуваше никого. Во разговорот со Џорџ Стефанопулос од Ај-би-си во Розевата градина на Белата куќа викендов, претседателот од темата за ...

Трамп „мисли дека знае“ кој стои зад нападите на 11-ти септември: Не, тоа не е Ирак

Точка - 18.06.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека „мисли дека знае“ кој е одговорен за терористичките напади во Њујорк и Вашингтон на 11-ти септември 2001-ва година, но за тоа нема да зборува јавно.

Трамп од Орландо на Флорида најавува втора кандидатура

Локално - 18.06.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп официјално на Флорида ќе ја објави денеска својата кандидатура во обид да ги убеди гласачите да му дадат поддршка за уште четири години да остане шеф на државата.

Лажната самодоверба на Трамп е обид за прикривање на можноста за неуспех

Н.Македонија - 18.06.2019

Доналд Трамп денес и формално ќе ја започне кампањата за негов реизбор за претседател на САД, од една од најслабите позиции на кој било актуелен претседател во модерната американска политика време, анализира британски „Гардијан“.

Трамп „мисли дека знае“ кој стои зад нападот на 11 септември: НЕ, НЕ Е ИРАК

Слободен Печат - 18.06.2019

Во интервју за Еј-Би-Си, Трамп зборуваше за американската инвазија на Ирак во 2003 година до која дојде по нападот на Њујорк и Вашингтон при кој загинаа речиси 3.000 луѓе. Американскиот претседател Доналд Трамп рече дека мисли дека знае кој е ...

Трамп вечерва ќе објави кандидатура за нов претседателски мандат

Нова ТВ - 18.06.2019

Американскиот претседателот Доналд Трамп вечерва официјално ќе ја објави кандидатурата за уште еден претседателски мандат, на митинг во Орландо Флорида. Тој ова го објави на Твитер, заедно со информацијата дека добиле барања за присуство од 100.000 ...

Трамп го избркал шефот на администрацијата: „Излегувај надвор, па таму кашлај!“

Точка - 18.06.2019

Во текот на интервјуто на претседателот Доналд Трамп за Тв „ABC News“, шефот на администрацијата на Белата куќа, Мик Молвени, толку многу кашлал што Трамп го избркал од Овалниот кабинет. Оваа сцена е емитувана во неделата, во специјалот во кој Трамп ...

Трамп најави исфрлање на повеќе милиони мигранти од САД

ММС - 18.06.2019

САД од следната седмица ќе почнат со депортација на повеќе милиони илегални мигранти, соопштил денеска американскиот претседател Доналд Трамп. „Следната седмица Агенцијата за имиграција и царини ќе почне процес на депортација на повеќе милиони ...

Трамп ќе ја најави неговата кандидатура за нов мандат

Р.С.Европа - 18.06.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер најави дека денеска во Орландо, Флорида јавно ќе ја објави неговата кандидатура за реизбор. Тој притоа им понуди на поддржувачите линк за аплицирање за билети.

„Излези надвор, па таму кашлај“ (ВИДЕО)

Слободен Печат - 18.06.2019

Претседателот на САД видно изнервиран поради кашлањето на својот службеник го избркал од просторијата. Погледнете го видеото. Во текот на интервјуто на американскиот претседател Доналд Трамп за ТВ мрежата ABC News, шефот на администрацијата на ...

Трамп: Започнува масовна депортација на илегални имигранти

Локално - 18.06.2019

„Следната недела имиграциските власти започнуваат со процесот на депортација на милиони илегални странци, кој илегално влегле во САД. Ќе бидат вратени со брзината, со која пристигнуваат“, напиша Доналд Трамп во личниот профил на Twitter.

Трамп го исфрли шефот на кабинет бидејќи кашлал за време на интервју (ВИДЕО)

+инфо - 18.06.2019

За време на интервјуто на американскиот претседател Доналд Трамп за телевизиската мрежа Еј-Би-Си, во еден момент се слушнало кашлање во позадина, поради што првиот човек на САД го прекинал разговорот.

Трамп преку „Твитер“ најави дека денеска јавно ќе ја објави неговата кандидатура за реизбор

Скопје1 - 18.06.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер најави дека денеска во Орландо, Флорида јавно ќе ја објави неговата кандидатура за реизбор. Тој притоа им понуди на поддржувачите линк за аплицирање за билети.

Привлечната моќ на кавгата

CivilMedia - 18.06.2019

пишува: Наназад три години упорно се обидувам во моите секојдневни колумни да го избегнувам Трамп не само како тема за посериозна анализа или коментар, туку дури и за попатни илустрации или шеги на негова сметка.

И покрај анкетите, Трамп тврди дека води над демократските кандидати за изборите 2020

Глас на Америка - 17.06.2019

„Засега котирам добро, и рано е да се фокусирам на изборите. Имаме уште работа! Да ја направиме Америка, повторно да биде најдобра!“, објави Трамп преку Твитер. Американскиот претседател Доналд Трамп тврди дека води над сите демократски ...

Си замина Сара Сандерс , жената која изјави дека Господ го избрал Трамп

Канал5 - 17.06.2019

,,Го сакам претседателот” , рече портпаролката на Белата куќа , Сара Сандерс , која објави дека по две години , кон крајот на овој месец си заминува од позицијата. Сандерс од Вашингтон заминува во својот роден Арканзас, а што точно ќе работи , не се ...

Трамп најави масовни апсења на мигранти

Н.Македонија - 18.06.2019

Претседателот на САД, Доналд Трамп, на „Твитер“ најави масовни апсења на мигранти. Иронично за објавата на Трамп е дека големите миграциски операции вообичаено се чуваат во тајност. -Следната недела, Службата за миграции и царина (ИЦЕ) започнува ...

Tрамп утре објавува службена кандидатура за втор мандат

+инфо - 17.06.2019

Во Орландо на Флорида утре се очекува американскиот претседател Доналд Трамп да објави службена кандидатура за втор мандат, јави Си-Ен-Ен. Оперативниот шеф на кампањата Мајкл Гласнер вели дека за тој „историски“ собир се „бара билет повеќе“.

Поразително е тоа што владата на Британија молчи пред расизмот на Трамп, вели пратеничка од опозицијата

Макфакс - 17.06.2019

Пратеник ја обвини владата на Британија дека му „прогледала низ прсти“ на претседателот Доналд Трамп за неговите расистички коментари за градоначалникот на Лондон, јавуваат локални британски медиуми.

Трамп заостанува зад Бајден и четири други демократи за претседателските избори

Локално - 17.06.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп заостанува зад петте демократи, од кои едниот е Џо Бајден, според националната анкета за намерите за гласање на изборите следната година, објави телевизијата „Фокс њуз“.

Трамп го појасни својот коментар за компромис со странски влади

А1 On - 17.06.2019

Претседателот на САД Доналд Трамп го искористи „Твитер“, за да ја појасни својата изјава дека е подготвен да добие компромитирачки информации за свој политички противник од странска држава.

Трамп од Флорида најавува втора кандидатура

+инфо - 18.06.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп официјално на Флорида ќе ја објави денеска својата кандидатура во обид да ги убеди гласачите да му дадат поддршка за уште четири години да остане шеф на државата.

Трамп вечерва ќе објави кандидатура за нов претседателски мандат

Курир - 18.06.2019

Американскиот претседателот Доналд Трамп вечерва официјално ќе ја објави кандидатурата за уште еден претседателски мандат, на митинг во Орландо Флорида. Тој ова го објави на Твитер, заедно со информацијата дека добиле барања за присуство од 100.000 ...

Трамп исфрли свој вработен бидејќи кашлал за време на интервју

Опсервер - 18.06.2019

За време на интервјуто на американскиот претседател Доналд Трамп за телевизиската мрежа Еј-Би-Си, во еден момент се слушнало кашлање во позадина, поради што првиот човек на САД го прекинал разговорот.

Привлечната моќ на кавгата

+инфо - 18.06.2019

Т оа што Доналд Трамп денеска во Орландо, на Флорида, службено ќе ја објави својата кандидатура за уште еден претседателски мандат во САД, речиси дека не е ни вест. Човекот не престана да води изборна кампања буквално секој ден во изминатите три ...

Трамп на „Твитер“ најави масовни апсења на мигранти

Точка - 18.06.2019

Претседателот на САД, Доналд Трамп, на „Твитер“ најави масовни апсења на мигранти. Иронично за објавата на Трамп е дека големите миграциски операции вообичаено се чуваат во тајност. „Следната недела, Службата за миграции и царина (ИЦЕ) започнува ...

Tрамп утре објавува службена кандидатура за втор мандат

Бриф - 17.06.2019

Во Орландо на Флорида утре се очекува американскиот претседател Доналд Трамп да објави службена кандидатура за втор мандат, јави Си-Ен-Ен. Оперативниот шеф на кампањата Мајкл Гласнер вели дека за тој „историски“ собир се „бара билет повеќе“.

Поразително е тоа што владата на Британија молчи пред расизмот на Трамп, вели пратеничка од опозицијата

24Инфо - 17.06.2019

Пратеник ја обвини владата на Британија дека му „прогледала низ прсти“ на претседателот Доналд Трамп за неговите расистички коментари за градоначалникот на Лондон, јавуваат локални британски медиуми.

Трамп го појасни својот коментар за компромис со странски влади

Опсервер - 17.06.2019

Претседателот на САД Доналд Трамп го искористи „Твитер“, за да ја појасни својата изјава дека е подготвен да добие компромитирачки информации за свој политички противник од странска држава.

Трамп од Орландо на Флорида најавува втора кандидатура

А1 On - 18.06.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп официјално на Флорида ќе ја објави денеска својата кандидатура во обид да ги убеди гласачите да му дадат поддршка за уште четири години да остане шеф на државата.

Трамп вечерва ќе објави кандидатура за нов претседателски мандат

Нетпрес - 18.06.2019

Американскиот претседателот Доналд Трамп вечерва официјално ќе ја објави кандидатурата за уште еден претседателски мандат, на митинг во Орландо Флорида. Тој ова го објави на Твитер, заедно со информацијата дека добиле барања за присуство од 100.000 ...

Трамп исфрли свој вработен бидејќи кашлал за време на интервју

Локално - 18.06.2019

За време на интервјуто на американскиот претседател Доналд Трамп за телевизиската мрежа Еј-Би-Си, во еден момент се слушнало кашлање во позадина, поради што првиот човек на САД го прекинал разговорот.

Привлечната моќ на кавгата

Слободен Печат - 18.06.2019

Наназад три години упорно се обидувам во моите секојдневни колумни да го избегнувам Трамп не само како тема за посериозна анализа или коментар, туку дури и за попатни илустрации или шеги на негова сметка.

Tрамп утре објавува службена кандидатура за втор мандат

Алфа - 17.06.2019

Во Орландо на Флорида утре се очекува американскиот претседател Доналд Трамп да објави службена кандидатура за втор мандат, јави Си-Ен-Ен. Оперативниот шеф на кампањата Мајкл Гласнер вели дека за тој „историски“ собир се „бара билет повеќе“.

Поразително е тоа што владата на Британија молчи пред расизмот на Трамп, вели пратеничка од опозицијата

Точка - 17.06.2019

Пратеник ја обвини владата на Британија дека му прогледала низ прсти на претседателот Доналд Трамп за неговите расистички коментари за градоначалникот на Лондон, јавуваат локални британски медиуми.

Трамп го појасни својот коментар за компромис со странски влади

24Инфо - 17.06.2019

Претседателот на САД Доналд Трамп го искористи „Твитер”, за да ја појасни својата изјава дека е подготвен да добие компромитирачки информации за свој политички противник од странска држава.

Трамп од Орландо на Флорида најавува втора кандидатура

MakPress - 18.06.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп официјално на Флорида ќе ја објави денеска својата кандидатура во обид да ги убеди гласачите да му дадат поддршка за уште четири години да остане шеф на државата.

ВИДЕО: Трамп исфрли свој вработен бидејќи кашлал за време на интервју

А1 On - 18.06.2019

За време на интервјуто на американскиот претседател Доналд Трамп за телевизиската мрежа Еј-Би-Си, во еден момент се слушнало кашлање во позадина, поради што првиот човек на САД го прекинал разговорот.

Привлечната моќ на кавгата

Либертас - 18.06.2019

Ви пренесуваме дел од колумната на Сашо Орданоски за Цивил Медиа: Тоа што Доналд Трамп денеска во Орландо, на Флорида, службено ќе ја објави својата кандидатура за уште еден претседателски мандат во САД, речиси дека не е ни вест.

Tрамп утре ќе објави службена кандидатура за втор мандат

А1 On - 17.06.2019

Во Орландо на Флорида утре се очекува американскиот претседател Доналд Трамп да објави службена кандидатура за втор мандат, јави Си-Ен-Ен. Оперативниот шеф на кампањата Мајкл Гласнер вели дека за тој „историски“ собир се „бара билет повеќе“.

Поразително е тоа што владата на Британија молчи пред расизмот на Трамп, вели пратеничка од опозицијата

Centar - 17.06.2019

Пратеник ја обвини владата на Британија дека му прогледала низ прсти на претседателот Доналд Трамп за неговите расистички коментари за градоначалникот на Лондон, јавуваат локални британски медиуми.

Трамп го појасни својот коментар за компромис со странски влади

1tv - 17.06.2019

Претседателот на САД Доналд Трамп го искористи „Твитер“, за да ја појасни својата изјава дека е подготвен да добие компромитирачки информации за свој политички противник од странска држава.

Трамп од Орландо на Флорида најавува втора кандидатура

Опсервер - 18.06.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп официјално на Флорида ќе ја објави денеска својата кандидатура во обид да ги убеди гласачите да му дадат поддршка за уште четири години да остане шеф на државата.

ВИДЕО: Трамп го избрка шефот на кабинет од овалната соба бидејќи кашлаше за време на интервју

Либертас - 18.06.2019

За време на интервјуто на американскиот претседател Доналд Трамп за телевизиската мрежа Еј-Би-Си, во еден момент се слушнало кашлање во позадина, поради што првиот човек на САД го прекинал разговорот.

Tрамп утре објавува службена кандидатура за втор мандат

Независен - 17.06.2019

Во Орландо на Флорида утре се очекува американскиот претседател Доналд Трамп да објави службена кандидатура за втор мандат, јави Си-Ен-Ен. Оперативниот шеф на кампањата Мајкл Гласнер вели дека за тој „историски“ собир се „бара билет повеќе“.