TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Не може да се распише меѓународна потерница за Мијалков - уште два дена може да се шета во странство

Press24 - 22.02.2021

Судот се уште не може да распише меѓународна потерница за поранешниот директор на УБК затоа што кривичниот совет место за ефективен, донел поблага мерка куќенза него. Со куќен притвор, не може да се распишува интернационална потерница, вели законот ...

Интерпол се вклучува во потрагата по Мијалков, МВР распиша меѓународна потерница

МКД

Објавена меѓународна потерница за Мијалков

Канал5

Распишана национална потерница за Мијалков - МВР ќе бара да се распише и меѓународна

Press24

Распишана меѓународна потерница за Мијалков

Н.Македонија

МВР ќе бара и меѓународна потерница за Мијалков

Н.Македонија

Распишана национална, МВР ќе бара и меѓународна потерница за Мијалков

365

Телма Фокус Република Бриф PressingTV ТВ21 Скопје инфо 24Инфо

Синот на Мијалков, Јордан, и членови на неговото семејство се повикани на разговор во МВР

Мета - 22.02.2021

Синот на обвинетиот Сашо Мијалков, Јордан Мијалков, членови на неговото потесно семејство и лица од неговото обезбедување, се повикани на информативен разговор во Министерството за внатрешни работи, потврдија за „Мета.мк“ од ова министерство, не ...

Мијалков на листата на бегалци, МВР ја објави националната потерница

МКД

МВР ја објави потерницата за Мијалков

Нова ТВ

МВР распиша национална, ќе бара и меѓународна потерница за Мијалков

360 степени

МВР за ТВ21: Бараме да биде распишана меѓународна потерница за Мијалков

ТВ21

Полицијата уште го бара Мијалков, допрва ќе распишува меѓународна потерница

Сакам да кажам

МВР потврди, распишана е национална потерница за Мијалков, ќе се бара и меѓународна

Фокус

МКД Алсат-М Република Курир Centar Бриф Скопје1 Република

Не може ни меѓународна потерница да се распише за Мијалков, може уште два дена слободно да се шета во странство

Сакам да кажам - 22.02.2021

Судот не може да распише меѓународна потерница сè уште зашто кривичниот совет место за ефективен, донел поблага мерка куќен притвор за исчезнатиот Сашо Мијалков. Со куќен притвор, не може да се распишува интернационална потерница, вели законот и со ...

За Мијалков уште два дена нема меѓународна потерница

Антропол

Каде е Сашо Мијалков?

Р.С.Европа

МВР: Членови на семејството и обезбедувањето на Мијалков повикани на информативен разговор

еМагазин

Распишана е национална а ќе се бара меѓународна потерница за Сашо Мијалков

Канал5

Проверете во алфата на Апасиев дали е Мијалков

Антропол

24Инфо: Распишана потерница по Мијалков кој е во бегство откако му бил определен куќен притвор

Бриф

Локално Либертас Курир Expres Нова ТВ Пулс24 Точка Либертас