TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ниеден германски канцелар не бил толку непопуларен како Олаф Шолц

Deutsche Welle - 08.12.2023

Социјалдемократската партија на Германија и нејзиниот најважен политичар и натаму губат углед кај населението. Зошто? Одговор даваат најновите резултати од истражувањето „Дојчланд тренд“. На другарките и другарите, германските социјалдемократи, ...

Германците разочарани од Шолц, ниеден канцелар досега немал толку низок рејтинг

А1 On - 08.12.2023

Германците покритички од кога било гледаат на работата на владејачката коалиција. Угледот на канцеларот Олаф Шолц падна на рекордно ниско ниво. Германскиот АРД спроведе истражување кое покажа дека само 17 отсто од Германците се задоволни од работата ...

Германската влада во криза за буџетот, граѓаните очекуваат предвремени избори

Мета - 08.12.2023

Владејачката коалиција која се состои од социјалдемократите, зелените и либералите не успева да се договори за прекројување на буџетот за 2024 година Германскиот парламент нема да може на време да гласа за буџетот за 2024 година, извести во ...

Во Германија годинава не се очекува гласање за буџетот за 2024 година

Бизнис Вести - 07.12.2023

Германскиот парламент нема да има време да гласа за буџетот на земјата за 2024 година пред крајот на годината, му напиша висок пратеник од Социјалдемократите (СПД) на канцеларот Олаф Шолц во СМС-порака видена од ДПА во четвртокот.

Во Германија годинава не се очекува гласање за буџетот за 2024 година

Курир - 07.12.2023

Коалицијата од три партии на Шолц беше под огромен притисок да ја реши буџетската криза на земјата, која уследи по значајната судска одлука со која беа поништени некои од плановите за трошење на владата, забележува германската агенција.

Во Германија годинава не се очекува гласање за буџетот за 2024 година

Република - 07.12.2023

Германскиот парламент нема да има време да гласа за буџетот на земјата за 2024 година пред крајот на годината, му напиша висок пратеник од Социјалдемократите (СПД) на канцеларот Олаф Шолц во СМС-порака видена од ДПА.

Германците не се задоволни од Шолц, покажува анкета

Макфакс - 08.12.2023

Германците покритички од кога било гледаат на работата на владејачката коалиција. Угледот на канцеларот Олаф Шолц падна на рекордно ниско ниво. Германскиот АРД спроведе истражување кое покажа дека само 17 отсто од Германците се задоволни од работата ...

Германците не се задоволни од Шолц, покажува анкета

Опсервер - 08.12.2023

Германците покритички од кога било гледаат на работата на владејачката коалиција. Угледот на канцеларот Олаф Шолц падна на рекордно ниско ниво. Германскиот АРД спроведе истражување кое покажа дека само 17 отсто од Германците се задоволни од работата ...

Германците не се задоволни од Шолц, покажува анкета

Скопје1 - 08.12.2023

Германците покритички од кога било гледаат на работата на владејачката коалиција. Угледот на канцеларот Олаф Шолц падна на рекордно ниско ниво. Германскиот АРД спроведе истражување кое покажа дека само 17 отсто од Германците се задоволни од работата ...

Угледот на канцеларот Олаф Шолц падна на рекордно ниско ниво

Нетпрес - 08.12.2023

Германците покритички од кога било гледаат на работата на владејачката коалиција. Германскиот АРД спроведе истражување кое покажа дека само 17 отсто од Германците се задоволни од работата на германската влада. Ова особено влијае на канцеларот Шолц.

Паѓа рејтингот на германскиот канцелар Шолц

Lider - 08.12.2023

Германците покритички од кога било гледаат на работата на владејачката коалиција. Германскиот АРД спроведе истражување кое покажа дека само 17 отсто од Германците се задоволни од работата на германската влада. Ова особено влијае на канцеларот Шолц.

Германците не се задоволни од Шолц, покажува анкета

Centar - 08.12.2023

Германците покритички од кога било гледаат на работата на владејачката коалиција. Угледот на канцеларот Олаф Шолц падна на рекордно ниско ниво. Германскиот АРД спроведе истражување кое покажа дека само 17 отсто од Германците се задоволни од работата ...