TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Анадолу Ефес го победи Реал Мадрид и ја одбрани европската круна (ВИДЕО)

МКД - 21.05.2022

Во неизвесен меч со малку поени Анадолу Ефес го победи Реал Мадрид со 58-57 и втора година по ред стана Европски шампион. Финалето во белградската арена од самиот почеток беше неизвесно, борбата меѓу Ефес и Реал беше голема до последните секунди.

ВИДЕО: Фантастичен Мициќ, Анадолу Ефес ја одбрани титулата во Евролигата

Слободен Печат

Апсолутна доминација - Анадолу Ефес шампион втор пат по ред

Оff.net

Ефес ја одбрани круната – нова драма за европска титула на турскиот гигант во Белград

Екипа

Анадолу Ефес ја одбрани титулата во Евролигата

Сител

Анадолу Ефес ја одбрани европската круна – тројца ги дадоа безмалку сите поени

Sport 1

Ефес ја одбрани титулата во кошаркарската Евролига

Нова ТВ

TopSport Спортклуб Спортманија SportMedia Нетпрес Курир Макфакс

Ласо: Во многу аспекти бевме подобри, но решија финалните детали

Gol.mk - 21.05.2022

Како започна евролигашкото финале во „Штарк Арена“ во Белград се чинеше дека со играта под обрачите Реал Мадрид ќе ги „скрши“ Анадолу Ефес и ќе му ја одземе титулата. Но,, Ергин Атаман најде решение за тактиката на Ласо и со одлична последна ...

Атаман: Ефес е НБА клуб, ние сме национална гордост на Турција!

Gol.mk

Анадолу Ефес го одби кралскиот напад и ја одбрани европската титула

Gol.mk

Драма во Белград: Ефес ја доби битката со Реал и останува на врвот на европската кошарка (ВИДЕО)

Дерби - 21.05.2022

Кошаркарите на Анадолу Ефес се старо-нов шампион на Евролигата откако вечерва по една драма, исцрпувачка борба славеше над Реал Мадрид со 58-57. Ова како што кажува самиот резултат беше дуел во кој одбраните фантастично функционираа, играчите водеја ...

Битка за тронот на Европа: Ефес ја брани круната од Реал

Екипа

Шампионот против кралот во битката за нова титула

Спортклуб

ФИНАЛЕ: Нова титула за Ефес или враќање на „Кралевите“ на тронот?

SportMedia

„Кралот“ ќе го предизвика Ефес за европскиот трон во Белград

Gol.mk

Атаман: Ние сме шампионски тим, ќе ја одбраниме титулата

Курир - 21.05.2022

На прес-конференцијата пред натпреварот со Реал Мадрид тренерот на Ефес, Ергин Атаман зборуваше за карактерот на неговиот тим. „По големата битка синоќа, чест е што ќе играме уште едно финале и ќе ја браниме титулата.

Атаман: Ние сме шампионски тим, ќе ја одбраниме титулата

Република