TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Г7 - Руската контрола на нуклеарните централи во Украина го загрозува регионот

Р.С.Европа - 10.08.2022

Лидерите на седумте најбогати земји на светот Г7 денеска ја осудија руската окупација на нуклеарната централа Запорожје и ја повикаа Москва веднаш да и ја врати на Украина целосната контрола над централата.

Министрите за надворешни работи од Г7 ја повикаа Русија да ја врати нуклеарната централа Запорожје под украинска контрола

Слободен Печат

Г7: Руската контрола на нуклеарната централа во Украина го загрозува регионот

Опсервер

Г7: Руската контрола на нуклеарната централа во Украина го загрозува регионот

А1 On

Г7: Руската контрола на нуклеарната централа во Украина го загрозува регионот

Курир

Г7: Руската контрола на нуклеарната централа во Украина го загрозува регионот

MakPress

Г7: Руската контрола на нуклеарната централа во Запорожје го загрозува регионот

Денешен

Вечер Прес Нетпрес OhridNews 24Инфо Либертас

Русија бара состанок на Советот за безбедност на ОН за украинската нуклеарна централа

Р.С.Европа - 10.08.2022

Рускиот претставник во Обединетите нации Дмитриј Полјански изјави дека Москва побарала состанок на Советот за безбедност на ОН на 11 август за да се разговара за прашањата околу нуклеарната централа Запорожје што нејзините војници ја зазедоа на ...

Утре итна седница на Обединетите нации за Запорожје

Локално

Украинската нуклеарна централа среде пожар, жителите стравуваат од катастрофа

Во Центар

Г7 бара од Русија веднаш „да ѝ ја предаде“ нуклеарната централа Запорожје на Украина

Локално

Колку е опасна ситуацијата околу нуклеарката во Запорожје?

Кумановски м.

Москва повикува на состанок на Советот за безбедност на ОН за нуклеарната централа во Запорожје

Еспресо

Советот за безбедност во четврток за нуклеарката Запорожје

Кумановски м.

Кумановски м. Кумановски м. Локално Deutsche Welle Во Центар Денар Кумановски м. Кумановски м.

Русија со критики за ОН во однос на Запорожје и побара седница на СБ на ОН за нуклеарната централа

MakPress - 10.08.2022

Руското Министерство за надворешни работи упати остри обвинувања против Обединетите Нации околу ескалација на безбедносната криза во украинската нуклеарна централа Запорожје и предупреди дека светот е „пред пропаст“.

Русија до ОН: Светот оди во пропаст

Независен

СВЕТОТ Е ПРЕД ПРОПАСТ Русија испрати предупредување до ОН

+инфо

Русија со критики за ОН во однос на Запорожје и побара седница на СБ на ОН за нуклеарната централа

24Инфо

Русија со критики за ОН во однос на Запорожје и побара седница на СБ на ОН за нуклеарната централа

Опсервер

Русија со критики за ОН во однос на Запорожје и побара седница на СБ на ОН за нуклеарната централа

Курир

Русија со критики за ОН во однос на Запорожје и побара седница на СБ на ОН за нуклеарната централа

Нетпрес

OhridNews

Русија инсталираше систем за противвоздушна одбрана во украинската нуклеарна централа

4NEWS - 10.08.2022

Руските сили почнаа да инсталираат систем за противвоздушна одбрана во најголемата европска нуклеарна централа, откако гранатирањето на окупираната украинска централа предизвика загриженост за нејзината безбедност, јавија ДПА и БТА.

Русија инсталира систем за противвоздушна одбрана во украинската нуклеарна централа Запорожје

Во Центар

Русија инсталира систем за противвоздушна одбрана во украинската нуклеарна централа Запорожје

24Инфо

Русија инсталира систем за противвоздушна одбрана во украинската нуклеарна централа Запорожје

А1 On

РУСИТЕ ИНСТАЛИРААТ ПВО СИСТЕМ ВО ЗАПОРОЖЈЕ Нуклеарната централа ќе ја бранат ракети

+инфо

Русија инсталира систем за противвоздушна одбрана во украинската нуклеарна централа Запорожје

Вечер Прес

Русија поставува систем за противвоздушна одбрана во украинската нуклеарка Запорожје

Независен

Опсервер Курир Нетпрес MakPress CivilMedia