TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Косовец со фалсификувани документи фатен на скопскиот аеродром

Фокус - 22.07.2019

Вчера попладне жител на Косово бил приведен од полициски службеници, поради фалсификувани документи, пренесува МВР. „Вчера во 17:00 часот на граничен премин „Меѓународен Аеродром – Скопје“, полициски службеници го привеле К.Б.

Косовец со „фалц“ документи уапсен на скопскиот аеродром

Република - 22.07.2019

НаВчера попладне на граничен премин „Меѓународен Аеродром – Скопје“, полициски службеници го привеле К.Б. (39) од Косово, поради сомнение за поседување фалсификувани документи. Во 19 часот К.Б.

Апсење на скопскиот аеродром

Press24 - 04.01.2020

Вчера на скопскиот аеродром полицијата уапсила 40- годишен маж од Косово поради фалсификувани документи. Според псијавеното вчера во 12.00 часот на влез во Македонија, на Граничниот премин Meѓународен аеродром Скопје, при извршена пасошка контрола и ...

На аеродромот во Скопје приведен косовски државјанин поради фалсификувани документи

Скопје1 - 22.07.2019

На 21.07.2019 во 17.00 часот на граничен премин „Меѓународен Аеродром – Скопје“, полициски службеници го привеле К.Б.(39) од Косово, поради сомнение за поседување фалсификувани документи. Во 19.00 часот К.Б.

Апсење на скопскиот аеродром

Скопје инфо - пред: 14 часа

Вчера во 08.00 часот на Граничниот премин „Меѓународен Аеродром Скопје“, на влез во Македонија, по извршена пасошка контрола и проверка било констатирано дека Х.В. (27) од Авганистан, кој допатувал од Истанбул, Р.

Косовец приведен на аеродромот во Скопје под сомнеж за фалсификувани документи

Алсат-М - 22.07.2019

Државјанин на Косово вчара попладне е приведен на скопскиот аеродром под сомнение дека се обидел граничниот премин да го помине со фалсификувани документи. Како што се наведува во полицискиот извештај: На 21.07.2019 во 17.00 часот на граничен премин ...