TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кошаркарите пристигнаа во Сарагоса, ќе одржат три тренинзи пред битката со Шпанија

Дерби - 30.06.2022

Македонската кошаркарска репрезентација конечно пристигна во Сарагоса каде на 1 јули (19:30 часот) ќе ги одмери силите со Шпанија во рамките на петтото квалификциско коло за пласман на Светското првенство во 2023 година.

ФОТО: Кошаркарите пристигнаа во Сарагоса, ќе тренираат трипати пред Шпанија

Gol.mk - 29.06.2022

Македонската кошаркарска експедиција пристигна во Сарагоса. По прелетот преку Истанбул и Мадрид, и неколкучасовен автобуски превоз, нашиот сениорски национален тим е на крајната дестинација – Сарагоса.

Со двајца дебитанти на гости кај светскиот шампион Шпанија

Канал5 - 29.06.2022

Селекторот на најдобрата кошаркарска репрезентација на Македонија, Драган Бајиќ го одреди списокот од 12 кошаркари за дуелот против светскиот шампион Шпанија на 1 јули во Сарагоса. Место во авионот за Шпанија, има за дебитантите Рубин Стефанов и ...

Кошаркарите речиси цел ден ќе патуваат до Сарагоса

TopSport - 29.06.2022

Машката сениорска кошаркарска репрезентација на Македонија отпатува за Сарагоса, каде в петок ќе му гостува на актуелниот светски првак Шпанија во натпревар од петтото коло во квалификациите за пласман на Светскиот Куп 2023 година.

Кошаркарите заминаа за Сарагоса на пресметка со Шпанија

Дерби - 29.06.2022

Македонската кошаркарска репрезентација ја очекува дуелот од 5. коло од квалификациите за Светското првенство во 2023 година, дуел против Шпанија во Сарагоса. Селекторот Драган Бајиќ ги одбра играчите на кои ќе смета за битката во арената „Павиљон ...

ФОТО: Најдобрите македонски кошаркари заминаа за Сарагоса

Слободен Печат - 29.06.2022

Машката сениорска репрезентација на Македонија изутринава отпатува за Сарагоса, каде во петок (1 јули) ќе му гостува на актуелниот светски шампион, Шпанија во натпреварот од петтото коло во квалификациите за пласман на Светскиот Куп 2023 година .

Кошаркарите заминаа за Сарагоса

Екипа - 29.06.2022

Кошаркарската репрезентација на Македонија отпатува за Сарагоса, каде во петок ќе и гостува на Шпанија во натпревар од 5. коло во квалификациите за пласман на Светското првенство 2023 година.

Кошаркарите стигнаа во Сарагоса

Екипа - 29.06.2022

ЕКИПА во Сарагоса, Шпанија Стеван Цаневски Кошаркарската репрезентација на Македонија стигна во Сарагоса, каде во петок ќе и гостува на Шпанија во натпревар од 5. коло во квалификациите за пласман на Светското првенство 2023 година.

Стефан Бајиќ го одреди тимот, во Сарагоса патува и Стефанов јуниор

Фактор - 29.06.2022

Селекторот на кошаркарската репрезентација, Драган Бајиќ го одреди играчки ростер на кој ќе смета за претстојниот натпревар против актуелниот светски шампион, селекцијата на Шпанија. Со оглед на големиот број на отсуства на првата, бековска позиција ...

Кошаркарите „летнаа“ за Сарагоса (ФОТО)

SportMedia - 29.06.2022

Македонската кошаркарска репрезентација тргна за Шпанија, каде на први јули во Сарагоса ќе ги одмери силите со актуелниот светски првак во рамките на првата квалификациска фаза за пласман на Светското првенство 2023 година.

Николов и Какруки отпаднаа од списокот за Сарагоса

Опсервер - 29.06.2022

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Драган Бајиќ ги одбра дванаесетмината патници за гостувањето во Сарагоса против Шпанија. Од 14-те кои се подготвваа за средбите од јулскиот квалификациски прозорец, во Шпанија нема да патуваат ...

Дебитантот Николов со порака: Ова време сакаме да го искористиме да собереме повеќе искуство

Фактор - 28.06.2022

Добрите игри и негови и на екипата за која настапува, ТФТ, во изминатата сезона, го донесоа Страхил Николов на поширокиот список на селекторот Драган Бајиќ за претстојниот јулски ФИБА “прозорец“ во кој следуваат два натпревари. Прво на 1.

Николов и Какруки отпаднаа од списокот за Сарагоса

OhridNews - 29.06.2022

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Драган Бајиќ ги одбра дванаесетмината патници за гостувањето во Сарагоса против Шпанија. Од 14-те кои се подготвваа за средбите од јулскиот квалификациски прозорец, во Шпанија нема да патуваат ...

Николов и Какруки отпаднаа од списокот за Сарагоса

MakPress - 29.06.2022

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Драган Бајиќ ги одбра дванаесетмината патници за гостувањето во Сарагоса против Шпанија. Од 14-те кои се подготвваа за средбите од јулскиот квалификациски прозорец, во Шпанија нема да патуваат ...

ФОТО: Кошаркарите заминаа за Сарагоса на мегдан со светскиот шампион

Gol.mk - 29.06.2022

Машката сениорска репрезентација на Македонија изутринава отпатува за Сарагоса, каде во петок ќе му гостува на актуелниот светски првак, Шпанија во натпревар од 5. коло во квалификациите за пласман на Светскиот Куп 2023 година.

Младиот Виктор Ташовски дел од тимот кој ќе им се спротистави на моќните шпанци

Тера - 29.06.2022

Машката сениорска репрезентација на Македонија изутринава отпатува за Сарагоса, каде во петок ќе му гостува на актуелниот светски првак, Шпанија во натпревар од 5. коло во квалификациите за пласман на Светскиот Куп 2023 година.

Кошаркарите отпатуваа во Сарагоса, во петок на мегдан против светскиот првак Шпанија

Sport M - 29.06.2022

Машката сениорска репрезентација на Македонија изутринава отпатува за Сарагоса, каде во петок ќе му гостува на актуелниот светски првак, Шпанија во натпревар од 5. коло во квалификациите за пласман на Светскиот Куп 2023 година.

Кошаркарската репрезентација пристигна во Сарагоса на дуел против моќната Шпанија

Фактор - 30.06.2022

Македонската кошаркарска експедиција пристигна во Сарагоса. По прелетот преку Истанбул и Мадрид, и неколкучасовен автобуски превоз, нашиот сениорски национален тим е на крајната дестинација – Сарагоса.