TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Претежно облачно време, со повремени врнежи од дожд

Мета - 24.09.2019

Времето денеска ќе биде претежно облачно и нестабилно, со повремени врнежи од дожд. На места врнежите ќе бидат пообилни, проследени со грмежи и засилен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Денеска услови за дожд и слаби грмежи

Кумановски м. - 24.09.2019

Времето денеска ќе биде претежно облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд. На места врнежите ќе бидат пообилни, проследени со грмежи и засилен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Времето денеска, нестабилно со повремен дожд

Алсат-М - 24.09.2019

Во нашата земја денеска ќе преовладува претежно облачно и нестабилно време, со повремени врнежи од дожд. На места врнежите ќе бидат пообилни, проследени со грмежи и засилен ветер. Максималната температура во Скопје ќе достигне до 21 ...

Облачно со грмежи и засилен ветер, дожд до петок

Опсервер - 24.09.2019

Претежно облачно време со повремени врнежи од дожд ќе преовладува денеска во државата. На места се најавуваат пообилни врнежи проследени со грмежи и засилен ветер. Утринава, температурите се движат од од 9 до 16 степени, а дневните се очекува да се ...

Времето денеска: претежно облачно и нестабилно

Р.С.Европа - 24.09.2019

Ќе биде претежно облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд. На места врнежите ќе бидат пообилни, проследени со грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе биде од 9 до 16, а дневната од 16 до 25 степени.

Време: Нестабилно со дожд и до 25 степени

Денешен - 24.09.2019

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд. На места врнежите ќе бидат пообилни, проследени со грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од девет до 16 степени, а дневната температура ќе ...

Утре нестабилно со дожд и грмежи

Макфакс - 23.09.2019

Времето утре ќе биде претежно облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд. На места врнежите ќе бидат пообилни, проследени со грмежи и засилен ветер, а можна е и изолирана појава на град.

Балканот на удар на СИЛНИОТ РОБЕРТ – го чека ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ

Скопје24 - 23.09.2019

Големо невреме во текот на претстојната ноќ ќе ги зафати државите од регионот поточно Словенија, Босна и Херцеговина, Хрватска како и делови од Србија, Црна Гора и Албанија. Сето ова е во склоп со моќниот РОБЕРТ кој го зафаќа Балканот но и ...

Попладне нестабилно со дожд над 20 литри

Фокус - 23.09.2019

Нестабилно со повремени врнежи од дожд, што на места ќе бидат и над 20 литри на квадратен метар, најавуваат метеоролозите за денеска попладне и утре. Од УХМР информираат дека денеска попладне и утре под влијание на влажен бран од Медитеранот, ...

Денеска календарски почнува есента

Алсат-М - 23.09.2019

Денеска во Македонија, како и на целата северна хемисфера на планетата почнува есента. Истовремено на јужната полутопка почнува пролетта. Есента ќе трае до 21 декември, кога настапува ...

Збогум лето, денес почнува ЕСЕН!

Gostivarpress.mk - 23.09.2019

Денеска, на северната хемисфера започнува годишното време – есен. Истовремено на јужната хемисфера настапува пролет. Во првиот ден на есента, Сонцето во Гостивар изгреа во 6 часот и 24 минути, а ќе зајде во 18 часот и 33 минути.

Времето денеска, променливо облачно со услови за дожд попладне

Алсат-М - 23.09.2019

Во земјава денеска ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. Попладне и кон крајот на денов ќе има повременливи врнежи од дожд, локално проследени и со грмежи. Максималната температура во Скопје ќе достигне до 25 ...

Времето денеска: променливо облачно со дожд

Р.С.Европа - 23.09.2019

Ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Утринската температура ќе биде од четири до 11, а дневната од 14 до 23 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу осум, а дневната ќе достигне до ...

Славчо Попоски: Започнува влијанието на РОБЕРТ – врнежи, грмежи и услови за ЛОКАЛНО НЕВРЕМЕ

Скопје24 - 23.09.2019

Од денес нашата територија ќе подпадне под влијание на циклонот РОБЕРТ па така особено во попладневните часови и тоа претежно во западните и во северните предели од дождвава ќе има повремени врнежи од дожд каде ќе има услови и за локална појава на ...

Почнува есента

OhridNews - 23.09.2019

Денеска во Македонија и на северната хемисфера на планетата почнува есента. Во истовреме на јужната Земјина полутопка почнува пролетта. Есента ќе трае до 21 декември кога настапува зимата.

На првиот есенски ден променливо време и локален дожд

ММС - 23.09.2019

Од денеска почнува есента на северната хемисфера, а истовреме на јужната хемисфера почнува пролетта. На првиот ден од есента, Сонцето во Скопје ќе изгрее во 06:20 часот, а ќе зајде во 18:32 часот. Денот ќе трае 12 часа и 12 минути.

Какво време носи стартот на новата работна недела?

Кумановски м. - 23.09.2019

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Попладне и кон крајот на денот ќе има повремени локални врнежи од дожд, наместа ќе бидат проследени со ретки грмежи. loading...

ОБЛАЧНО СО ДОЖД: Времето на првиот есенски ден ќе биде вакво

Фактор - 23.09.2019

Облачно но и дожделиво време ни носи првиот есенски ден. Метеоролозите за овој понеделник најавуваат локален дожд кој на места ќе биде проследен со грмежи. Врнежите се очекува да продолжат и утре а нестабилното време ќе се одликува со силен ветер и ...

Од утре облачно со врнежи од дожд

Канал5 - 22.09.2019

Од Управата за хидрометеоролошки работи најавуваат промена на временските услови веќе од утре на првиот ден од есента. За тоа какво време на очекува на стартот на есента со дежурниот синоптичар во УХМР Душанка Танушевска разговараше Мирјана ...

Утре дожд и температури до 29 степени

Макфакс - 22.09.2019

Времето утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и кон крајот на денот ќе има повремени локални врнежи од дожд, наместа ќе бидат проследени со ретки грмежи. Минималната температура ќе биде од 5 од 13, а максималната од 22 до 29 ...

Студено понеделничко утро – УХМР најавува нови промени на времето

Centar - 22.09.2019

Во текот на оваа недела времето ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Повеќе врнежи ќе има денеска кон крајот на денот и во вторник кога на места ќе биде и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Славчо Попоски: РОБЕРТ доаѓа во позагреана атмосфера – дожд, грмежи и ветер, можно НЕВРЕМЕ

Скопје24 - 22.09.2019

Циклонот РОБЕТ ќе надојде во позагреана атмсофера која ќе биде исполнета со повеќе енергија. Уште утре попладне се очекуваат повремени локални врнежи од дожд а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец кој на запад и во Пелагониско ...

Наредната седмица претежно сончево време

OhridNews - 22.09.2019

Во текот на наредната седмица времето во Охрид ќе биде претежно сончево со максимална температура од 19 до 21 степен. Услови за грмотевици и врнежи од дожд ќе има во вторник и четврток. Минималната температура ќе биде од 10 до 14 степени.

Сончево со слаб до умерен јужен ветер

4NEWS - 22.09.2019

Времето во Република Северна Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до девет, а дневната од 18 до 26 степени. Во Скопје, сончево со слаб до умерен јужен ветер.

Какво време не очекува неделава – Славчо Попоски со неделна анализа

1tv - 22.09.2019

По студениот фронт изминатава недела кој услови невообичаено ниски минимални температури на воздухот кој во Беровскиот регион како и на повисоките и планинските места се спуштија под нулата ни следува нов циклон – РОБЕРТ.

УХМР: Утре и во вторник дожд и силен ветер

Фактор - 22.09.2019

За утрешениот ден според управата за хидрометеоролошки работи не очекува променливо облачно време со сончеви периоди. Но, попладне и кон крајот на денот ќе има повремени врнежи од дожд, локално проследени и со грмежи.

Времето денеска сончево, од утре дожд

Р.С.Европа - 22.09.2019

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура се движи од минус еден додевет, адневната од 18 до 26 степени. Во Скопје, сончево со слаб до умерен јужен ветер.

Денеска сончево и ветровито време

Нетпрес - 22.09.2019

Времето во Република Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер.Утринската температура ќе се движи од минус еден до девет, а дневната од 18 до 26 степени. Во Скопје, сончево со слаб до умерен јужен ветер.

УХМР најавува промена на времето - временска прогноза за наредната недела

Press24 - 22.09.2019

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до девет, а дневната од 18 до 26 степени. Во Скопје, сончево со слаб до умерен јужен ветер.

Денеска сончево време, од понеделник дожд

Н.Македонија - 22.09.2019

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од -1 до 10 а дневната од 21 до 27 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб југоисточен ветер.

Уште денес сончево време, од утре дожд

Пулс24 - 22.09.2019

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од -1 до 10 а дневната од 21 до 27 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб југоисточен ветер.

Денеска сончево од утре врнежливо

iPortal - 22.09.2019

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до девет, а дневната од 18 до 26 степени. Во Скопје, сончево со слаб до умерен јужен ветер.

По студеното утро сончев есенски ден

Пулс24 - 22.09.2019

Денес во земјава времето ќе биде претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус 1 до 9, а дневната од 18 до 26 степени Целзиусови. И во Скопје, сончево со слаб до умерен јужен ветер.

Денеска сончево од утре врнежливо

Бриф - 22.09.2019

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до девет, а дневната од 18 до 26 степени. Во Скопје, сончево со слаб до умерен јужен ветер.

Денеска сончево време, од понеделник дожд

Centar - 22.09.2019

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од -1 до 10 а дневната од 21 до 27 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб југоисточен ветер.

Денеска сончево време, од понеделник дожд

Точка - 22.09.2019

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од -1 до 10 а дневната од 21 до 27 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб југоисточен ветер.

Циклонот Роберт доаѓа во Македонија - метеоролозите најавуваат поројни дождови, грмежи и силен ветер

Press24 - 22.09.2019

Циклонот Роберт се доближува до Македонија, информира метеорологот Славчо Попоски во својата временска прогноза . Уште утре попладне се очекуваат повремени локални врнежи од дожд, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец кој на ...

Славчо Попоски: РОБЕРТ доаѓа во позагреана атмосфера – дожд, грмежи и ветер, можно НЕВРЕМЕ

1tv - 22.09.2019

Циклонот РОБЕТ ќе надојде во позагреана атмсофера која ќе биде исполнета со повеќе енергија. Уште утре попладне се очекуваат повремени локални врнежи од дожд а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец кој на запад и во Пелагониско ...

Утре дожд и температури до 29 степени

24Инфо - 22.09.2019

Времето утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и кон крајот на денот ќе има повремени локални врнежи од дожд, наместа ќе бидат проследени со ретки грмежи. Минималната температура ќе биде од 5 од 13, а максималната од 22 до 29 ...

Славчо Попоски со неделна анализа – неделата пред нас ќе ја одбележи РОБЕРТ

Скопје24 - 22.09.2019

По студениот фронт изминатава недела кој услови невообичаено ниски минимални температури на воздухот кој во Беровскиот регион како и на повисоките и планинските места се спуштија под нулата ни следува нов циклон – РОБЕРТ.

Утре дожд и температури до 29 степени

Точка - 22.09.2019

Времето утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и кон крајот на денот ќе има повремени локални врнежи од дожд, наместа ќе бидат проследени со ретки грмежи. Минималната температура ќе биде од 5 од 13, а максималната од 22 до 29 ...

Утре попладне и вторник со дожд

Тера - 22.09.2019

Времето утре променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и кон крајот на денот ќе има повремени локални врнежи од дожд, наместа ќе бидат проследени со ретки грмежи. Минимална температура ќе се движи од 5 од 13 степени, а масималната од 22 до 29 ...

УХМР издаде метео предупредување – Од утре голема промена на времето

Скопје24 - 22.09.2019

Во текот на следната работна недела времето ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Повеќе врнежи ќе има утре кон крајот на денот и во вторник кога на места ќе биде и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Циклонот Роберт ќе донесе врнежи и грмежи - следува промена на времето

Press24 - 22.09.2019

По студениот фронт изминатава недела кој донесе невообичаено ниски минимални температури на воздухот кој во Беровскиот регион како и на повисоките и планинските места се спуштија под нулата ни следува нов циклон – Роберт, информира метеорологот ...

Утре дожд и температури до 29 степени

Centar - 22.09.2019

Времето утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и кон крајот на денот ќе има повремени локални врнежи од дожд, наместа ќе бидат проследени со ретки грмежи. Минималната температура ќе биде од 5 од 13, а максималната од 22 до 29 ...

Време: Променливо до 29 степени

Денешен - 23.09.2019

Променливо облачно време со сончеви периоди ќе преовладува денеска во Македонија. Попладне и кон крајот на денот ќе има повремени локални врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат проследени со ретки грмежи.

Променливо облачно со повремен локален дожд

А1 On - 23.09.2019

Променливо облачно време со сончеви периоди ќе преовладува денеска во државава. Попладне и кон крајот на денот ќе има повремени локални врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат проследени со ретки грмежи.

Променливо облачно со дожд и умерен до засилен ветер

Пулс24 - 23.09.2019

Денес времето во земјава ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Повеќе врнежи ќе има кон крајот на денот. Ќе дува умерен до засилен ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 5 до 13, а дневната ќе ...

Променливо облачно со повремен локален дожд

Слободен Печат - 23.09.2019

Променливо облачно време со сончеви периоди ќе преовладува денеска во државава. Попладне и кон крајот на денот ќе има повремени локални врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат проследени со ретки грмежи.

Временска прогноза: Променливо облачно време со сончеви периоди

Курир - 23.09.2019

Променливо облачно време со сончеви периоди ќе преовладува денеска во државава. Попладне и кон крајот на денот ќе има повремени локални врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат проследени со ретки грмежи.