TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Моите мисли се со семејствата на настраданите, за избори имаме време да размислуваме, вели Пендаровски

360 степени - 06.12.2023

Ова вечерва го изјави претседателот Стево Пендаровски појаснувајќи ја неговата изјава претходно во текот на денот кога на новинарско прашање дали размислува за втор претседателски мандат тој кусо одговори со „не“.

Пендаровски сепак ќе размисли дали ќе бара нов претседателски мандат?

МКД

Пендаровски прво кажа „не“ за нов претседателски мандат па се „премисли“

24 Вести

Почна лицитација на имиња за претседателски кандидати

Сител

РЕЧЕ, ПА ОДРЕЧЕ Пендаровски, сепак, не се откажал од трката за втор мандат

+инфо

Пендаровски му ја отстапува „Вила Водно“ на Спасовски?!

Вечер Прес

Рече, па одрече: Пендаровски сепак размислува за втор претседателски мандат

Алфа

360 степени Слободен Печат Курир Фокус Lider 24Инфо Телма Точка

Пендаровски: Не е моментот во овие тажни времиња да се зборува за втор мандат за претседател

Во Центар - 07.12.2023

Претседателот Стево Пендаровски денеска изјави дека не размислува за втор мандат во вакви тажни времиња. „Прашањето на вашиот колега беше дали размислувам за втор мандат. Реков дека не мислам, и да бидам искрен, не знам кој нормален човек, граѓанин ...

Не знам кој нормален може во ова траорно време да размислува за избори, после Нова година ќе мислиме на тоа, дообјасни Пендаровски

Сакам да кажам

Пендаровски: За втор мандат ќе се произнесам кога ќе дојде време

Канал5

Пендаровски: За втор мандат ќе се произнесам кога ќе дојде време, не е момент во овие траорни времиња да зборуваме за втор мандат

24 Вести

(видео)Пендаровски: Изборите се в година имаме време да размислуваме за кандидатури, сега не е време

Телма

Пендаровски: Не знам кој нормален човек во овие траорни времиња размислува за власт, избори, мандат

Фокус

Пендаровски: Не знам кој нормален граѓанин во вакви траорни времиња може да размисува за избори

24Инфо

Локално 4NEWS А1 On Сител МКД Курир Press24 ТВ21

Пендаровски: Кој нормален граѓанин деновиве може да мисли на избори

Слободен Печат - 06.12.2023

Шефот на државата Стево Пендаровски вечерва запрашан за денешната изјава дека нема намера да се кандидира за втор претседателски мандат, одговори дека неговите мисли деновиве биле насочени само кон семејствата на жрвите во двојното убиство за кое е ...

Датумот за изборите договорен - Педаровски се уште не размислува за втор мандат

Канал5

На прашање дали размислува за втор мандат, Пендаровски одговори „не“

Сакам да кажам

Пендаровски нема да се кандидира за втор претседателки мандат

А1 On

Пендаровски нема да трча по втор мандат: Кој ќе биде претседателски кандидат од СДСМ?

Lider

Пендаровски нема да се кандидира за втор мандат

Фокус

Пендаровски не размислува за втор мандат

Р.С.Европа

Press24 4NEWS Мета Локално Во Центар Курир Денешен Рацин

Пендаровски: Не гледам простор како што одиме кон техничка влада дека ќе се направи политичка клима за уставни промени

Сител - 06.12.2023

Не гледам простор наредниве месеци, како што одиме кон техничка влада која треба да стартува на 28 јануари, дека ќе се направи политичка клима во која ќе изгласате со две третини уставни промени.

Пендаровски: Не гледам простор како што одиме кон техничка влада дека ќе се направи политичка клима за уставни промени

Frontline

Не гледам простор дека ќе се направи политичка клима за уставни промени, истакна Пендаровски

Н.Македонија

Пендаровски: Не гледам простор како што одиме кон техничка влада дека ќе се направи политичка клима за уставни промени

Press24

Пендаровски: Не сум евроскептик, туку реален – тешко до уставни измени

Независен

Пендаровски: Не гледам простор како што одиме кон техничка влада дека ќе се направи политичка клима за уставни промени

Слободен Печат

Пендаровски: Не гледам простор дека ќе се направи политичка клима за уставни промени

ТВ21

МКД 24 Вести 365 Во Центар MakPress