TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уште 1.000 потписи ѝ недостасуваат на Ванковска

Антропол - 28.02.2024

Проф. Билјана Ванковска преку социјалните мрежи ја информираше јавноста дека ѝ недостасуваат уште 1.000 потписи за да ги достигне 10.000 законски пропишани, по што нејзината кандидатура за претседател на Македонија ќе стане официјална. -Уште 1.000.

Ванковска и Јакимовски се приближуваат до 10 илјади потписи

24 Вести

Позната бројката на потписи во ДИК: Ванковска и Јакимовски сѐ поблиску до неопходните 10.000 потписи

Lider

Ванковска: Наближуваме до финишот, но да собереме и нешто фазла

Антропол

ГОСПОДИН ГОСПОДИН ПОПОСКИ ДОСЕГА СОБРА 40 ПОТПИСИ Ванковска стаса до 7.876, а Јакимовски до 6.676

+инфо

Пукна 1000-ка за Ванковска во Центар и во Аеродром

Антропол

Ванковска и Јакимовски се приближуваат до 10 илјади потписи – Османи, Таравари и Димитриевски си обезбедија место во трката за претседател

360 степени

Скопје1 Независен Press24 Локално Антропол Сител Фактор Press24

Димитриевски и Таравари влегуваат во претседателската трка – обезбедија по 10000 потписи

Канал5 - 28.02.2024

На повеќе од една недела до крајот на рокот, се заокружува првата тројка на претседателски кандидати кои добија зелено светло од граѓаните да ја продолжат претседателската трка. По Османи, дека успеале да ги соберат потребните 10 илјади потписи ...

Димитриевски, Таравари и Османи ги собраа неопходните потписи за претседателска кандидатура

Глас на Америка

Ванковска и Јакимовски во трка да им се приклучат на Oсмани, Димитриевски и Таравари

МКД

Османи, Таравари и Димитриевски добија легитимитет, Ванковска и Јакимовски уште собираат потписи

А1 On

По Османи и Димитриевски и Таравари ја добија потребната граѓанска поддршка за претседателски кандидати

24Инфо

КОЈ ЌЕ ГИ СОБЕРЕ, А КОЈ ЌЕ МОРА ДА СЕ ОТКАЖЕ ОД ТРКАТА - најнов пресек на потписи за претседателските кандидати

Фактор

Максим Димитриевски, Арбен Таравари и Бујар Османи собраа 10.000 потписи, Ванковска и Јакимовски се уште бараат поддршка

Zoom

Локално Скопје1 ТВ21 Телма Канал5 +инфо 360 степени А1 On

Бизнисмен, господин и инспекторка – кои се кандидатите кои не можат да соберат ниту илјада потписи?

Алфа - 28.02.2024

Еден бизнисмен, еден господин, една инспекторка и еден бојкотирач – ова е профилот на кандидатите за претседател кои имаат огромна желба да учествуваат во претседателската трка, но немаат подршка, односно по речиси цела недела не можат да соберат ...

Вчера 19, денеска 40 потписи – Господин Поповски ја дуплираше поддршката за кандидатурата

Телма

Господин, бизнисмен и инспекторка - тројца кандидати за претседател со најмала поддршка

Deutsche Welle

Османи потврден кандидат, ДУИ уценува со избор на претседател во Собрание за состав на влада

24 Вести

Трговија со она што е мое, исто како да е негово!

Република

Кој колку потписи собрал во Битола денеска до 13 часот!

Тера

ИЗБОРИ 2024/ ДИК: Заклучно со вчера 38.396 граѓани дале потписи за поддршка на претседателските кандидати

Бизнис Вести

Zoom Канал5 Бриф Курир Gostivarpress.mk CivilMedia Frontline

Османи, Таравари и Димитриески ги собраа потписите, на Ванковска и на Јакимовски им фалат по уште 2-3 илјади

Алфа - 28.02.2024

Oсмани, Tаравари и Dимитриески се тројцата кандидати за претседател кој веќе успеаа да ги соберат потребните 10 илјади потписи за својата кандидатура. Mака со потписите се уште имаат кандидатот на Lевица, професорката Bиљана Ванковска и кандидатот ...

Ванковска поблиску до претседателска кандидатура, собра 7.876 потписи, Јакимовски досега има 6.676

Макфакс

Томе тактизира, Бујар прв до врв!

Вечер Прес

Мицкоски: Очекував кандидатите побрзо да ги соберат потписите

Press24

Кои се четворицата кандидати за претседател со најмалку потписи, а со големи ветувања?

МКД

И за силјановска-давкова ќе се собираат потписи

Тера

ВМРО-ДПМНЕ на 3-ти март ќе собира потписи за Силјановска, Мицкоски очекува да се соберат за неколку часа

MakPress

Опсервер Кајгана MTM Точка Centar

Мицкоски: Гледаме некои кандидати за претседатели кои се опозиција на опозицијата се мачат да соберат потписи, па ...

Опсервер - 27.02.2024

Очекував да бидам искрен дел од потенцијалните кандидати да ги соберат побрзо потребните 10.000 потписи, вели Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во централниот дневник на ТВ Сител во Тема на денот.

Мицкоски: Кандидати за претседатели кои се опозиција на опозицијата се мачат да соберат потписи, па власта им помага

Курир

Мицкоски: Гледаме некои кандидати за претседатели кои се опозиција на опозицијата се мачат да соберат потписи, па власта им помага

4NEWS

Мицкоски: Гледаме некои кандидати за претседатели кои се на опозицијата се мачат да соберат потписи, па власта им помага

Фокус

Мицкоски: Гледаме некои кандидати за претседатели кои се опозиција на опозицијата се мачат да соберат потписи, па власта им помага

Република

Мицкоски: Власта им помага на некои кандидати да соберат потписи

Слободен Печат

Мицкоски: Гледаме некои кандидати за претседатели кои се опозиција на опозицијата се мачат да соберат потписи, па власта им помага

Скопје1

24Инфо Денешен Lider Алфа Нетпрес Press24 Локално MakPress