TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓорѓиевски: МВР под криминогеното раководство на Спасовски го допре дното

Канал5 - 24.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ на нивната прес конференција обвинија дека убијци и криминалци се шетаат на слобода, а патриотите и невините граѓани лежат во ...

Ѓорѓиевски: МВР под криминогеното раководство на Оливер Спасовски го допре дното

24 Вести - 24.03.2019

„Изминативе две години гледавме како полициски функционери на СДСМ уценуваа со ПИ мерки и минуваа неказнети, гледавме како полициски службеници убиваа и палеа луѓе, како пукаа во малолетни лица а во Шуто Оризари се пресметуваа и меѓу себе.

(Видео) Ѓорѓиевски: Синот на советник на Оливер Спасовски избол полицаец

Макфакс - 24.03.2019

Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ, повикувајќи се на информации кои биле објавени во медиумите денеска изјави дека син на виш полициски советник на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во угостителски објект во скопско Марино избол полициски ...

ВМРО-ДПМНЕ: МВР под водство на Спасовски целосно потфрли, Скопје е најнебезбеден град

MakPress - 24.03.2019

Република Македонија е претворена во крвава арена. Наместо СДСМ да праќаат бледи соопштенија во кои ништо не кажуваат, редно е да побараат одговор и одговорност од нивниот министер Оливер Спасовски за криминалците кои дивеат по скопските улици.

Спасовски: Груевски кога-тогаш ќе го вратиме назад во Македонија

Магазин - 23.03.2019

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, во гостување во емисијата 24 анализа на Телевизија 24, изјави дека граѓаните по настаните во собранието на 27 април, изгубиле доверба во македонската полиција.

Ѓорѓиевски: Со Заев, Спасовски и Пендаровски загрозени се животите на сите граѓани, сигурни се единствено криминалците

Курир - 24.03.2019

МВР под криминогеното раководство на Оливер Спасовски го допре дното, порачува Орце Ѓорѓиевски – член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. -Изминативе две години гледавме како полициски функционери на СДСМ уценуваа со ПИ мерки и минуваа неказнети, гледавме како ...

(Видео) Ѓорѓиевски: Синот на советник на Оливер Спасовски избол полицаец

24Инфо - 24.03.2019

Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ, повикувајќи се на информации кои биле објавени во медиумите денеска изјави дека син на виш полициски советник на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во угостителски објект во скопско Марино избол полициски ...

ВМРО-ДПМНЕ: Додека Спасовски ја парализира полицијата, мафијата си доби своја држава

Курир - 24.03.2019

Република Македонија е претворена во крвава арена, порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ. – Наместо СДСМ да праќаат бледи соопштенија во кои ништо не кажуваат, редно е да побараат одговор и одговорност од нивниот министер Оливер Спасовски за криминалците кои ...

Ѓорѓиевски: МВР под криминогеното раководство на Оливер Спасовски го допре дното

MakPress - 24.03.2019

МВР под криминогеното раководство на Оливер Спасовски го допре дното. Изминативе две години гледавме како полициски функционери на СДСМ уценуваа со ПИ мерки и минуваа неказнети, гледавме како полициски службеници убиваа и палеа луѓе, како пукаа во ...

(ВИДЕО) Ѓорѓиевски: Син на советник на Оливер Спасовски избол полицаец

А1 On - 24.03.2019

„МВР под криминогеното раководство на Оливер Спасовски го допре дното. Изминативе две години гледавме како полициски функционери на СДСМ уценуваа со ПИ мерки и минуваа неказнети, гледавме како полициски службеници убиваа и палеа луѓе, како пукаа во ...

Ѓорѓиевски: МВР под криминогеното раководство на Оливер Спасовски го допре дното

1tv - 24.03.2019

МВР под криминогеното раководство на Оливер Спасовски го допре дното. Изминативе две години гледавме како полициски функционери на СДСМ уценуваа со ПИ мерки и минуваа неказнети, гледавме како полициски службеници убиваа и палеа луѓе, како пукаа во ...

ВМРО ДПМНЕ: МВР под криминогеното раководство на Оливер Спасовски го допре дното

Скопје1 - 24.03.2019

МВР под криминогеното раководство на Оливер Спасовски го допре дното. Изминативе две години гледавме како полициски функционери на СДСМ уценуваа со ПИ мерки и минуваа неказнети, гледавме како полициски службеници убиваа и палеа луѓе, како пукаа во ...

Ѓорѓиевски: МВР под криминогеното раководство на Оливер Спасовски го допре дното

Либертас - 24.03.2019

МВР под криминогеното раководство на Оливер Спасовски го допре дното. Изминативе две години гледавме како полициски функционери на СДСМ уценуваа со ПИ мерки и минуваа неказнети, гледавме како полициски службеници убиваа и палеа луѓе, како пукаа во ...

Ѓорѓиевски: Син на советник на Спасовски избоде полициски службеник

МКД - 24.03.2019

Изминативе две години гледавме како полициски функционери на СДСМ уценуваа со ПИ мерки и минуваа неказнети, гледавме како полициски службеници убиваа и палеа луѓе, како пукаа во малолетни лица а во Шуто Оризари се пресметуваа и меѓу себе, велат од ...

Ѓорѓиевски: Син на виш полициски советник на Спасовски избоде полициски службеник

Фокус - 24.03.2019

МВР под криминогеното раководство на Оливер Спасовски го допре дното. Изминативе две години гледавме како полициски функционери на СДСМ уценуваа со ПИ мерки и минуваа неказнети, гледавме како полициски службеници убиваа и палеа луѓе, како пукаа во ...

Ѓорѓиевски: МВР под криминогеното раководство на Оливер Спасовски го допре дното

Опсервер - 24.03.2019

Скопје, 24 март 2019 Почитувани, МВР под криминогеното раководство на Оливер Спасовски го допре дното. Изминативе две години гледавме како полициски функционери на СДСМ уценуваа со ПИ мерки и минуваа неказнети, гледавме како полициски службеници ...