TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нафиу со прекрасен гол ја искористи реакцијата на Мурињо

Сител - 25.09.2020

Фудбалерите на Шкендија ги завршија настапите во Лига Европа откако на Арената Тоше Проески загубија со 3-1 од екипата на Тотенхем предводена од познатиот фудбалски стратег Мурињо. Со тоа сите наши екипи ги завршија натпреварите во фудбалска Европа.

ФОТО: Ти благодариме Мурињо, за тие 5 сантиметри, цел свет дозна за нас

Sport M - 25.09.2020

Жозе Мурињо по мечот со Шкендија на прес конференцијата изјави дека пред да почне мечот неговите голмани забележале дека стативите на Арената „Тодор Проески“ се пониски за 5 сантиметри. Реагирале кај делегатот, па стативите беа заменети.

Мурињо со замерка за головите на стадионот во Скопје

Сител - 25.09.2020

Големата Арена во Скопје се прослави со помал гол. Светски популарниот тренер Жозе Мурињо се пожали и објави слика на Твитер пред почетокот на натпреварот со Шкендија во рамки на квалификациите во Лига Европа.

Жозе Мурињо потврди дека Тотенхем ќе се засилува до крајот на преодниот рок

СуперСпорт - 25.09.2020

Екипата на Тотенхем ова лето сработи одлична работа на трансфер пазарот ангажирајќи неколку одлични фудбалери, а фановите најмногу се израдуваа на Герет Бејл кој се врати во старото јато. Сепак дека работата се уште не е готова потврди и Жозе Мурињо ...

Срам да ти е Мурињо!!!

SportMedia - 25.09.2020

Пишува: Марија Ковачева Кога не знаеш како – удри по македонските новинари, тие секогаш ќе бидат виновни за се што се случува во нашата држава, за сетоа она што не оди според планот, секако не чини.

Стадионот во Скопје ги подигна головите по реакцијата на Мурињо, иако велат не морале

Сакам да кажам - 25.09.2020

АД за изградба и стопанисување со станбен и деловен простор (АДСДП), кое стопанисува со Националната арена „Тодор Проески“, вели дека се неосновани тврдењата дека головите на поранешниот Градски стадион се помали од пропишаното, откако тренерот на ...

АДСДП демантира: Головите не беа пониски, ги сменивме по барање на Мурињо!

СуперСпорт - 25.09.2020

Откако сите светски медиуми објавија дека Жозе Мурињо побарал да биде променет еден од головите на Националната арена „Тодор Проески“, пристигна и демант од АД за стопанисувње со станбен и деловен простор. Тие соопштија дека обвинувањата не се точни.

ВИДЕО: Шкендија е елиминирана, но евроголот против Тотенхем е за насловните шпици

Sport M - 25.09.2020

Тотенхем славеше со 3:1 во Скопје и ја елиминираше Шкендија од Лига Европа. Сепак, во 55 минута барем за момент тетовскиот тим ја врати неизвесноста на овој меч, иако се знаеше дека англискиот тим е голем фаворит.

АДСДП контра Мурињо: Головите не беа пониски

Sport M - 25.09.2020

Откако Жозе Мурињо на социјалните мрежи, но и на прес конференцијата изјави дека по нивната реакција, дека головите се 5 сантиметри пониски, биле сменети, се јави и Акционерското друшство за изградба и стопанисување со станбен и деловен простор ...

Демант од АДСДП: Головите беа регуларни, ги сменивме само за атер на Мурињо!

Sport 1 - 25.09.2020

Тренреот на Тотнем, Жозе Мурињо крена бура со неговиот коментар дека головите на Националната арена „Тодор Проески“ не се исти, односно едниот е помал, по што се консултирал со делегатот од УЕФА и била направена промена на голот.

АДСДП ги нападна медиумиите, но и го потврди Мурињо – висината на голот сепак била корегирана

SportMedia - 25.09.2020

По завршување на вчерашниот дуел меѓу Шкендија и Тотенхем во рамките на 3. квалификациско коло за пласман во Лига Европа, тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо тврдеше дека едниот гол не ги исполнува европските стандарди, поточно е помал.

АДСДП демантира – димензиите на головите се во рамки на УЕФА стандардите

Дриблинг - 25.09.2020

Фирмата која стопанисува со националната Арена „Тодор Проески“ во Скопје попладнево официјално демантираше дека имало пропуст во димензиите на рамката на еден од головите пред квалификацискиот натпревар во Лигата на Европа шкендија – Тотенхем.

Демант за Мурињо, голот не бил понизок

Оff.net - 25.09.2020

АД за изградба и стопанисување со станбен и деловен простор кое стопанисува со нашиот стадион се произнесе за тврдењата на Жозе Мурињо. Тврдат дека голот бил со регуларни димензии. Е ајде де ...

АДСДП го демантира Мурињо: Димензиите на рамките на головите беа во рамки на УЕФА правилата

Локално - 25.09.2020

АД за изградба и стопанисување ги отфрла како неосновани тврдењата во одредени медиуми дека е направен пропуст во димензиите на рамката на еден од головите на Националната Арена „Тодор Проески“.

Демант за Мурињо: Голот не беше понизок, велат од АДСДП

Република - 25.09.2020

АД за изградба и стопанисување ги отфрла како неосновани тврдењата во одредени медиуми дека е направен пропуст во димензиите на рамката на еден од головите на Националната Арена „Тодор Проески’’.

Мурињо нè „прослави“: Цел свет дозна за стативите на Националната арена (ФОТО)

СуперСпорт - 25.09.2020

Тотенхем славеше со 3-1 против Шкендија во мечот од третото квалификациско коло од Лига Европа, но во центар на внимание е коментарот на Жозе Мурињо пред самиот старт на натпреварот. Мурињо зборуваше за димензиите на стативите на голот, па сега може ...

Сите ни се смеат, Мурињо и малите стативи во Скопје се појавија во сите светски медиуми, на сите јазици (ФОТО)

24Фудбал - 25.09.2020

Срамот е голем, веста за малите стативи на натпреварот меѓу Шкендија и Тотнем се рашири низ целиот свет, нема кој не објави. За време на загревањето пред почетокот на мечот меѓу Шкендија и Тотнем, голманите на англискиот тим му се пожалија на Мурињо ...

Мурињо како сокол во Скопје, нешто не е во ред со голот!

Слободен Печат - 25.09.2020

Жозе Мурињо е одличен познавач на фудбалот, во и надвор од истиот, а тој повторно го привлече вниманието и тоа непосредно пред одигрувањето на вчерашниот натпревар од Лига Европа помеѓу Шкендија и Тотенхем.

Срамот е голем, цел свет ни се смее за малите стативи, нема кој не објави (ФОТО)

МКД - 25.09.2020

Откритието на Жозе Мурињо дека на Арената „Тодор Проески“ биле поставени помали стативи е една од главните вести во речиси сите светски медиуми. Пред почетокот на мечот меѓу Шкендија и Тотнем, голманите на англискиот тим му се пожалија на Мурињо ...

За стативите во Скопје слушна целиот свет 📸

Спортски - 25.09.2020

Место резултатот или нешто друго после натпреварот помеѓу Шкендија и Тотенхем главна тема во медиумите се стативите. Не само кај нас, објавата на Жозе Мурињ о по натпреварот придонесе за димензијата на головите да ни се смее целиот свет.

По стативата, Мурињо се пожали и на тревата на Градски“

Република - 25.09.2020

„Специјалниот Жозе Мурињо“ е задоволен по победата во Скопје против Шкендија. Тој го оцени мечот со добро завршена работа“ и оти било најважно што не отишол во продолженија или пенали. Дали настапот беше добар-не.

Мурињо: Мислев дека сум пораснал, но голот бил понизок за 5 сантиметри!

Вечер Прес - 25.09.2020

Натпреварот имаше несекојдневен вовед за кој слушна цел свет. Голманите на Тотенхем забележаа дека голот на кој се загреваа е помал од пропишаниот и ја известија клупата. Потоа на сцена стапи Жозе Мурињо, кој излезе на теренот, ги измери головите од ...

Мурињо пораснал 5 сантиметри во Скопје, цел свет ни се смее за стативите (ФОТО)

+инфо - 25.09.2020

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, ја посрамоти Македонија откако сподели на својот профил на Инстаграм дека рамката на еден од головите на стадионот „Тодор Проески“ во Скопје е пониска за 5 сантиметри од официјалните димензии.

Од три натпревари во ЛЕ Шкендија заработи 780.000 евра

TopSport - 25.09.2020

Шкендија како последен репрезента на македонскиот фудбал на европската сцена за сезоната 2020/2021 не успеа да го мине третото квалификациско коло во Лига Европа. Синоќа Шкендија беше поразена во Скопје од фаворитот Тотенхем со 1:3.

Мурињо: Помислив дека сум пораснал, но всушност голот беше за пет сантиметри понизок

Денар - 25.09.2020

“Помислив дека сум пораснал, но всушност голот беше за пет сантиметри понизок. Голманите тоа веднаш го забележаа затоа што живеат меѓу стативите. Дојде делегатот и ја реши работата”, рече Жозе Мурињо.

Мурињо нѐ дрибла: Како бе вака еден гол понизок за 5 см.?

Фактор - 25.09.2020

Што да се каже за човекот кој е професионалец парекселанс. Не му промаршува ништо во фудбалот, па ни „ситници“. Жозе Мурињо секогаш е во центарот на вниманието, па така беше и синоќа во Скопје.

Шкендија со достоен пораз од Тотенхем (1:3) се прости од Лига Европа

Алфа - 25.09.2020

Шкендија со пораз од Тотенхем (3:1) ја заврши летната авантура во Лига Европа. На Арената „Тодор Проески“ во Скопје, Премиерлигашот уште во 5-тата минута со гол на Ерик Ламела го навести очекуваното, но не го оправда, барем не во првиот дел.

Голем пропуст на Арената: Головите биле пониски, Мурињо експресно реагирал

OhridNews - 25.09.2020

Гостувањето на Тотенхем во Скопје нема да остане запаметено по триумфот на англичаните над Шкендија 3-1 или евроголот на Валмир Нафиу, туку по големиот пропуст на Националната арена „Тодор Проевски“.

Резил: Ќе одговара ли некој што стативата на Градскиот стадион се „смали“ за десет сантиметри?

Република - 25.09.2020

Македонија повторно е во центарот на вниманието во Европа но не за убаво. Доаѓањето на Тотенхем кој требаше да биде празник се претвори во исмејување поради неспособноста на надлежните од Градскиот стадион и на Јавното претпријатие со стамбен и ...

Мурињо: Мислев дека сум пораснал, но потоа сфатив дека голот е понизок за 5 см

Алфа - 25.09.2020

Жозе Мурињо не случајно го нарекуваат „Специјалниот“. Португалскиот стратег привлече посебно внимание пред мечот со Шкендија откако добил сугестија од своите голмани дека нешто не е во ред со головите на стадионот.

Мурињо: Тоа што Пандев ми го кажа – се оствари

Вечер Прес - 25.09.2020

Предводникот на Тотенхем, Португалецот Жозе Мурињо, беше задоволен конечниот резултат што неговите избраници го остварија против Шкендија (1:3) и се пласираа во 4. квалификациско коло во Лигата на Европа.

Ѓока: Задоволен сум, на моменти бевме и подобри од Тотенхем

Спортклуб - 25.09.2020

Тренерот на Шкендија, Ѓока, по натпреварот против Тотенхем, кој го загубија со 1:3, истакна дека е горд на постигнатото и дека одиграле според планираното. Шкендија успеа да дојде до 1:1 во натпреварот, но подоцна Тотенхем лесно го реши натпреварот ...

Мурињо ни се фати за 5 сантиметри: Нѐ накодоши дека головите ни се ниски

Кајгана - 25.09.2020

Ни голот против еден премиерлигаш не нѐ спаси од „бламажа“, сите медиуми пишуваат за нешто друго што вчера се случи во Македонија. Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, се пожали дека едниот гол на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје не е по ...

БРУКА сме… а Жозе повторно го “УКРАДЕ“ шоуто!

SportMedia - 25.09.2020

Пишува: Зоран Ѓоршоски Блескавиот состав на Тотенхем на чело со Жозе Мурињо беше во Скопје. Очекувано ја победи Шкендија, и тоа за гигантот од Лондон е завршена приказна. И место за спектаклот пред празни трибини, место да се говори за добрата и ...

ФОТО: Мурињо и голот од Скопје на насловните страни во Англија

Дриблинг - 25.09.2020

Жозе Мурињо во Скопје порасна за 5 сантиметри, секако дека е тоа шега на сметка на голот на арената „Тодор Пореоски“ кој беше понизок од предвиденото па беше сменет. Португалецот е главна тема во Англија, Мирор, Сан, Би-Би-Си, Телеграф, сите ...

Од Вашингтон до Тајван - цел свет се смее поради стативите на скопската „Арена“ (ФОТО)

Sport 1 - 25.09.2020

Тренерот на англискиот премиерлигаш Тотнем, легендарниот Жозе Мурињо, синоќа на прес конференцијата по мечот со Шкендија од квалификациите за пласман во Лигата на Европа несакајќи ни нарави огромна реклама низ целиот свет. За жал, лоша...

Мурињо приметил дека едниот гол на „Градски“ бил понизок од другиот

Оff.net - 25.09.2020

Португалецот направи ново шоу синоќа пред мечот Шкендија - Тотенхем, откако со резервниот голман Уго Лорис на загревањето заедно забележале дека едниот гол е понизок од ...

Мурињо во Скопје пораснал 5 сантиметри

TopSport - 25.09.2020

Тотенхем синоќа ја елиминираше Шкендија во третото квалификациско коло во Лига Европа. Екипата од Англија во Скопје славеше со 3:1. Менаџерот на Тотенхем Жозе Мурињо открил еден интересен детал што се случил пред почетокот на натпреварот.

Жозе Мурињо ја посрамоти Македонија откако откри дека голот на арената „Тоше Проески“ е понизок за 5 см.

Фактор - 25.09.2020

Жозе Мурињо ја посрамоти Македонија и Јавното претпријатие за стопанисување со станбен и деловен простор, кое ја менаџира Арената „Тоше Проески“, откако сподели на својот профил на Инстаграм дека рамката на еден од головите на стадионот е пониска за ...

Сеирот на Мурињо топ тема: Шкендија нема стадион за Европа, па си избра друг со помали голови

Спортски - 25.09.2020

Многу реакции во спортската јавност предизвикаа головите на Арената „Тодор Проески“ кои биле помали за пет сантиметри. Пред стартот на натпреварот голманите на Тотенхем забележале дека головите се помали, потоа Мурињо реагирал кај делегатот по што ...

Мурињо: Едниот гол на „Тоше Проески“ беше за 5 сантиметри понизок

Локално - 25.09.2020

Фудбалерите на Тотенхем успешно ја надминаа пречката наречена Шкендија во квалификациите за Лигата на Европа. Англискиот тим славеше со резултат 3:1, а претходно менаџерот на петлите, Жозе Мурињо забележа и потврди дека пречката на еден од головите ...

Ѓока: Горд сум на тимот, во некои моменти бевме подобри

Спортски - 25.09.2020

Екипата на Шкендија синоќа беше поразена од премиерлигашот Тотенхем со 3:1 во рамките на третото квалификациско коло на Лига Европа. Тренерот на тимот од Тетово беше задоволен од играта на своите играчи и не го криеше задоволството после натпреварот.

Фотографија која се коментира, Мурињо го пораснавме 5 сантиметри во Скопје

Дриблинг - 25.09.2020

Жозе Мурињо во Скопје порасна за 5 сантиметри, секако дека етоашега на сметка на голот на арената „Тодор Пореоски“ кој беше понизок од предвиденото. Португалецот на инстаграм напиша дека пораснал за 5 сантиметри, но пота се „разочарал“.

Мурињо продолжи да си тера шега: Мислев дека сум пораснал, но потоа сфатив дека голот е понизок за 5 см

Спортманија - 25.09.2020

Специјалниот и на социјалните мрежи раскажа за необичната ситуација пред мечот со Шкендија Не случајно Жозе Мурињо го има прекарот Специјалниот. Португалскиот стратег секогаш е во центарот на вниманието, па така беше и синоќа во Скопје.

Мурињо со урнебесна фото-вест го заокружи гостувањето во Скопје: Мислев дека сум пораснал (Фото)

Дерби - 25.09.2020

Жозе Мурињо бил приморан да алармира кај делегатите на УЕФА дека головите на националната арена „Тодор Проески“ не се по пропишаните стандарди во европските натпреварувања, по што одговорните луѓе брзо реагирале и истите биле заменети со нови пред ...

Мурињо и натаму се шегува со арената: „Мислев дека сум пораснал, ама…“ (ФОТО)

Екипа - 25.09.2020

Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо и по завршувањето на синоќешниот натпревар со Шкендија во квалификациите за Лигата на Европа, одлучи да се пошегува со подготвеноста на националната арена во Скопје за натпревари од највисок ранг.

Шкендија загуби, но беше достоен ривал на Тотенхем

Независен - 24.09.2020

Последниот македонски претставник во фудбалските евро-купови за оваа сезона, тимот на Шкендија, вечерва загуби од Тотенхем со 1:3 на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје. Во натпревар од 3.

Шкендија загуби, но му пружи силен отпор на големиот Тотенхем

А1 On - 24.09.2020

Последниот македонски претставник во фудбалските евро-купови за оваа сезона, тимот на Шкендија, вечерва загуби од Тотенхем со 1:3 на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје. Во натпревар од третото коло од квалификациите за Лига Европа, ...

Шкендија загуби во Скопје со 1:3 од Тотенхем

Денешен - 24.09.2020

Последниот македонски претставник во фудбалските евро-купови за оваа сезона, тимот на Шкендија, вечерва загуби од Тотенхем со 1:3 на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје. Во натпревар од 3.

Шкендија загуби, но беше достоен ривал на Тотенхем

Либертас - 24.09.2020

Последниот македонски претставник во фудбалските евро-купови за оваа сезона, тимот на Шкендија, вечерва загуби од Тотенхем со 1:3 на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје. Во натпревар од 3.