TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mercedes-AMG GT Black Series одликуван како „оружје за трки“

Automedia - 02.12.2020

Магазинот TopGear го именуваше Mercedes-AMG GT Black Series како „оружје на годината за тркачката патека“. Џек Рикс, уредник на британскиот магазин TopGear коментира за триумфот на најекстремната изведба на AMG GT: „Ултимативната верзија на AMG GT е ...

„Ford“ го претстави својот најбрз електричен кросовер (ФОТО)

Денар - 02.12.2020

„Ford“ ја претстави најбрзата и најмоќната верзија на својот електричен кросовер „Mustang Mach-E GT“, која се нарекува „Performance Edition“. Таа е опремена со надграден мотор, благодарение на што неговата динамика е близу до онаа на бензинските ...

Фото: Форд го претстави најбрзиот електричен „Mustang“

Канал5 - 02.12.2020

Фор го претстави досега најбрзиот „Mustang“ на струја. „Mustang Mach-E GT Performance Edition“ е најновата и моментално најбрзата верзија од Фордовиот електрилен кросовер. Во однос на регуларниот модел „GT“ има 21 коњска сила повеќе, па автомобилот ...

Ford Mustang Mach-E GT доби нов Performance Edition

Авто Плус - 02.12.2020

Иако се очекуваше најмоќниот и најбрз Ford Mustang Mach-E да биде GT верзијата, сепак електричниот SUV добива нова уште помоќна варијанта Новиот Mustang Mach-E GT Performance Edition е најновиот додаток во опсегот кој нуди моќност од 480 КС 860 Nm ...

Ferrari го претстави 488 GT Modificata

ЗаЗабава - 01.12.2020

Најновото тркачко возило на Ferrari се нарекува 488 GT Modificata и претставува модел кој ќе се произведува во ограничено издание. Ferrari 488 GT Modificata е модел кој е наменет за тркачките патеки, а во себе содржи технологија развиена за 488 GT3 ...