TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стабилно, суво и топло време, по одделни котлини магливо и постудено

Фокус - 16.12.2019

Нашата територија се до среда ќе се наоѓа под влијание на релативно висок воздушен притисок, исто така и на стабилна, сува и релативно топла воздушна маса од југ. Времето ќе биде сончево со натпросечно високи максимални дневни температури на ...

Денеска и утре сончево и потопло

МКД - 03.01.2020

Времето во целата земја денеска ќе биде претежно сончево со ниски утрински температури и со услови за утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Дневните температури ќе достигнат во Скопје 8 Целзиусови ...

Сончево и потполо време

Слободен Печат - 16.12.2019

По одделни котлини ќе се задржи магливо и постудено. Денеска во земјава не очекува посончево и потопло време со мала до умерена облачност. По одделни котлини ќе се задржи магливо и постудено.

Време: Сончево и со температура до 16, а утре и задутре до 17 степени

ММС - 16.12.2019

Сончево со мала до умерена локална облачност. По одделни котлини ќе се задржи магливо и постудено. Ова е прогнозата на УХМР за денеска. Максималната температура од 16 степени треба да биде измерена во Дојран и во Гевгелија.

Сончево со мала облачност, температурата до 16 степени

Курир - 16.12.2019

Сончево со мала до умерена локална облачност ќе биде времето денес. По одделни котлини ќе се задржи магливо и постудено. Утринската температура ќе се движи од -4 до 4 степени, додека дневната од минимални 9 до максимални 16 степени.

Следува период на стабилно и потопло време

Тера - 15.12.2019

Времето денес сончево со мала до умерена локална облачност. По одделни котлини ќе се задржи магливо и постудено. Максималната температура ќе биде во интервал од 8 до 17 степени. Снежна покривка до изутрина (во см): 16 Попова Шапка, 4 Маврови Анови, ...

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност

Макфакс - 15.12.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Максималната температура ќе биде во интервал од 10 до 16 степени, јави УХМР.

Ведро и потопло, во Дојран 16 степени

МКД - 15.12.2019

Времето во земјава денеска ќе биде ведро, во повисоките места со слаб до умерен ветер од променлив правец, а во скопската и полошката котлина има појава на магла. Утринската температура ќе се движи од минус три до седум степени, а дневната од седум ...

Наредната седмица сончево и потопло

OhridNews - 15.12.2019

Продолжува периодот на невообичаено високи температури за овој период од годината. Во текот на денот ќе преовладува сончево и пријатно време, со мала до умерена облачност. Максималната температура во Охридскиот регион ќе достигне до 12 степени ...

Доцна есен со пролетно сончево време: Денеска и утре до 16, потоа до 17 степени

ММС - 15.12.2019

Сончево и потопло време со мала до умерена облачност е прогнозата на УХМР за денеска. Максималната температура од 16 степени треба да биде измерена во Гевгелија. Во Штип – 13, Охрид – 12, Скопје и Битола – 11… Сончево и топло време за овој период од ...

Време: Сончево и до 16 степени

Денешен - 15.12.2019

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Наутро ќе има услови за појава на магла по котлините. Утринската температура ќе се движи од минус три до седум степени, а дневната од седум до 16 степени.

Денеска облачно со дожд, од утре стабилно и потопло време

МКД - 14.12.2019

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, на планините од снег. Врнежите ќе бидат пообилни во западните и јужните делови, а попладне ќе престануваат. Ќе дува повремено умерен северен ветер.

Облачно време со врнежи од дожд

Макфакс - 14.12.2019

Утринава врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет има во западните и јужните делови. Дува слаб до умерен претежно југоисточен ветер во долниот тек на Повардарието. Претпладне ќе се задржи облачно време со врнежи од дожд, а на планините од снег.

Во западните и јужните делови дожд, попладне намалување на врнежите

CivilMedia - 14.12.2019

Врнежи од дожд со слаб интензитет утринава има во западните и јужните делови од државата. Дува и слаб до умерен југоисточен ветер во долниот тек на Повардарието. На планините има врнежи од снег.

Снег ќе паѓа во Македонија

Фактор - 14.12.2019

Снег ќе паѓа во Македонија. Пообилни врнежи од дожд ќе има во ноќните часови, а ќе дува и умерен, повремено засилен јужен ветер. Утре претпладне ќе има облачно време со врнежи од дожд, а на планините ќе паѓа снег.

Облачно со врнежи од дожд, на планините од снег

Сител - 14.12.2019

Времето во Република Северна Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, на планините од снег. Врнежите ќе бидат пообилни во западните и јужните делови, а попладне ќе престануваат. Ќе дува повремено умерен северен ветер.

Облачно и врнежливо време, еве какво време не очекува од утре

Курир - 14.12.2019

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, на планините од снег. Врнежите ќе бидат пообилни во западните и јужните делови, а попладне ќе престануваат. Ќе дува повремено умерен северен ветер.

Во западните и јужните делови дожд, попладне врнежите ќе прекинат

А1 On - 14.12.2019

Врнежи од дожд со слаб интензитет утринава има во западните и јужните делови од државата. Дува и слаб до умерен југоисточен ветер во долниот тек на Повардарието. На планините има врнежи од снег.

Облачно со дожд, на планините ќе паѓа снег

Нетпрес - 14.12.2019

Времето во Република Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, на планините од снег. Врнежите ќе бидат пообилни во западните и јужните делови, а попладне ќе престануваат. Ќе дува повремено умерен северен ветер.

Во западните и јужните делови дожд, попладне врнежите ќе прекинат

Слободен Печат - 14.12.2019

Дневната температура ќе се движи во интервал од 7 до 12 степени. Врнежи од дожд со слаб интензитет утринава има во западните и јужните делови од државата. Дува и слаб до умерен југоисточен ветер во долниот тек на Повардарието.

Во западните и јужните делови дожд, попладне врнежите ќе прекинат

Сител - 14.12.2019

Врнежи од дожд со слаб интензитет утринава има во западните и јужните делови од државата. Дува и слаб до умерен југоисточен ветер во долниот тек на Повардарието. На планините има врнежи од снег.

Во западните и јужните делови дожд, попладне врнежите ќе прекинат

Опсервер - 14.12.2019

Врнежи од дожд со слаб интензитет утринава има во западните и јужните делови од државата. Дува и слаб до умерен југоисточен ветер во долниот тек на Повардарието. На планините има врнежи од снег.

Во западните и јужните делови дожд, попладне врнежите ќе прекинат

24Инфо - 14.12.2019

Врнежи од дожд со слаб интензитет утринава има во западните и јужните делови од државата. Дува и слаб до умерен југоисточен ветер во долниот тек на Повардарието. На планините има врнежи од снег.

Ќе падне ли вечерва првиот снег во Скопје?

Скопје инфо - 14.12.2019

За вечерва метеоролозите најавуваат снег во Македонија. Пообилни врнежи од дожд ќе има во ноќните часови, кој се очекува да премина во снег, а ќе дува и умерен, повремено засилен јужен ветер.

Во западните и јужните делови дожд, попладне врнежите ќе прекинат

4NEWS - 14.12.2019

Врнежи од дожд со слаб интензитет утринава има во западните и јужните делови од државата. Дува и слаб до умерен југоисточен ветер во долниот тек на Повардарието. На планините има врнежи од снег.

Во западните и јужните делови дожд, попладне врнежите ќе прекинат

Либертас - 14.12.2019

Врнежи од дожд со слаб интензитет утринава има во западните и јужните делови од државата. Дува и слаб до умерен југоисточен ветер во долниот тек на Повардарието. На планините има врнежи од снег.

Во западните и јужните делови дожд, попладне врнежите ќе прекинат

Канал5 - 14.12.2019

Врнежи од дожд со слаб интензитет утринава има во западните и јужните делови од државата. Дува и слаб до умерен југоисточен ветер во долниот тек на Повардарието. На планините има врнежи од снег.

Во западните и јужните делови дожд, попладне врнежите ќе прекинат

Алсат-М - 14.12.2019

Врнежи од дожд со слаб интензитет утринава има во западните и јужните делови од државата. Дува и слаб до умерен југоисточен ветер во долниот тек на Повардарието. На планините има врнежи од снег.

Облачно со дожд, а на планините снег

Денар - 14.12.2019

Времето во Република Северна Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, на планините од снег. Врнежите ќе бидат пообилни во западните и јужните делови, а попладне ќе престануваат. Ќе дува повремено умерен северен ветер.

Врнежливо и тмурно утро во Македонија - од утре промена на времето

Press24 - 14.12.2019

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, на планините од снег. Врнежите ќе бидат пообилни во западните и јужните делови, а попладне ќе престануваат. Ќе дува повремено умерен северен ветер.

Најстудено утринава во Маврово

Локално - 14.12.2019

Врнежи од дожд со слаб интензитет утринава има во западните и јужните делови од државата. Дува и слаб до умерен југоисточен ветер во долниот тек на Повардарието. На планините има врнежи од снег.

Во западните и јужните делови дожд, попладне врнежите ќе прекинат

Вечер Прес - 14.12.2019

Врнежи од дожд со слаб интензитет утринава има во западните и јужните делови од државата. Дува и слаб до умерен југоисточен ветер во долниот тек на Повардарието. На планините има врнежи од снег.

Во Крушево најмногу дожд во изминатите 24 часа

iPortal - 14.12.2019

Врнежи од дожд со слаб интензитет утринава има во западните и јужните делови од државата. Дува и слаб до умерен југоисточен ветер во долниот тек на Повардарието. На планините има врнежи од снег.

Времето денеска дождливо

Р.С.Европа - 14.12.2019

Врнежи од дожд со слаб интензитет утринава има во западните и јужните делови од државата. Дува и слаб до умерен југоисточен ветер во долниот тек на Повардарието. На планините има врнежи од снег.

Дваесет сантиметри снежна покривка - УХМР информира каде е најстудено утрово

Press24 - 14.12.2019

Врнежи од дожд со слаб интензитет утринава има во западните и јужните делови од државата. Дува и слаб до умерен југоисточен ветер во долниот тек на Повардарието. На планините има врнежи од снег.

Облачно време со врнежи од дожд

Н.Македонија - 14.12.2019

Утринава врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет има во западните и јужните делови. Дува слаб до умерен претежно југоисточен ветер во долниот тек на Повардарието. Претпладне ќе се задржи облачно време со врнежи од дожд, а на планините од снег.

УХМР: Попладне врнежите ќе прекинат

Денешен - 14.12.2019

Врнежи од дожд со слаб интензитет утринава има во западните и јужните делови од државата. Дува и слаб до умерен југоисточен ветер во долниот тек на Повардарието. На планините има врнежи од снег.

Облачно време со врнежи од дожд

MTM - 14.12.2019

Утринава врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет има во западните и јужните делови. Дува слаб до умерен претежно југоисточен ветер во долниот тек на Повардарието. Претпладне ќе се задржи облачно време со врнежи од дожд, а на планините од снег.

Облачно време со врнежи од дожд

Точка - 14.12.2019

Утринава врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет има во западните и јужните делови. Дува слаб до умерен претежно југоисточен ветер во долниот тек на Повардарието. Претпладне ќе се задржи облачно време со врнежи од дожд, а на планините од снег.

Слаби врнежи од дожд во Македонија, на планините има снег

MakPress - 14.12.2019

Врнежи од дожд со слаб интензитет утринава има во западните и јужните делови од државата. Дува и слаб до умерен југоисточен ветер во долниот тек на Повардарието. На планините има врнежи од снег.

Утрово магливо преку ден сончево и потопло

24Инфо - 15.12.2019

Времето во земјата денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Наутро ќе има услови за појава на магла по котлините. Утринската температура ќе се движи од минус три до седум степени, а дневната од седум до 16 степени.

Ведро и потопло, по котлините магла

А1 On - 15.12.2019

Времето во земјава ќе биде ведро, во повисоките места со слаб до умерен ветер од променлив правец, а во скопската и полошката котлина има појава на магла. Утринската температура ќе се движи од минус три до седум степени, а дневната од седум до 16 ...

Денеска сончево со температура до 11 степени

Нетпрес - 15.12.2019

Времето во земјава ќе биде ведро, во повисоките места со слаб до умерен ветер од променлив правец, а во скопската и полошката котлина има појава на магла. Утринската температура ќе се движи од минус три до седум степени, а дневната од седум до 16 ...

Сончево и потопло со мала до умерена облачност

Сител - 25.06.2020

Времето во земјава ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Попладне на места ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а ќе има и услови за појава на краткотрајно невреме.

Какво време да очекуваме од утре?

Фактор - 15.12.2019

Во Македонија времето денеска ќе биде ведро, во повисоките места со слаб до умерен ветер од променлив правец, а во скопската и полошката котлина има појава на магла. Утринската температура ќе биде од минус три до седум степени, а дневната од седум ...

Ведро и потопло, по котлините магла

Алсат-М - 15.12.2019

Времето во земјава ќе биде ведро, во повисоките места со слаб до умерен ветер од променлив правец, а во скопската и полошката котлина има појава на магла. Утринската температура ќе се движи од минус три до седум степени, а дневната од седум до 16 ...

Ведро и потопло, по котлините магла

Локално - 15.12.2019

Времето во земјава ќе биде ведро, во повисоките места со слаб до умерен ветер од променлив правец, а во скопската и полошката котлина има појава на магла. Утринската температура ќе се движи од минус три до седум степени, а дневната од седум до 16 ...

Денеска сончево и релативно топло за овој период од годината- еве што не очекува од утре, особено подгответе се за во ...

Курир - 15.12.2019

Времето во земјава ќе биде ведро, во повисоките места со слаб до умерен ветер од променлив правец, а во скопската и полошката котлина има појава на магла. Утринската температура ќе се движи од минус три до седум степени, а дневната од седум до 16 ...

Ведро и потопло време со температури до 16 степени

Слободен Печат - 15.12.2019

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со магла претпладне. Максималната температура ќе достигне до 11 степени. Времето во земјава ќе биде ведро, во повисоките места со слаб до умерен ветер од променлив правец, а во скопската и полошката ...

Следи период на стабилно и потопло време

iPortal - 15.12.2019

Времето во земјава ќе биде ведро, во повисоките места со слаб до умерен ветер од променлив правец, а во скопската и полошката котлина има појава на магла. Утринската температура ќе се движи од минус три до седум степени, а дневната од седум до 16 ...