TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Грчкиот претседател со пораки до Турција и Албанија

24Инфо - 25.03.2019

Грција веќе е стабилна сила на мирот и безбедноста на Балканот и во поширокиот регион на Источниот Медитеран и целосно и практично ги почитува европското и меѓународното право, наведува грчкиот претседател Прокопис Павлопулос во честитката до Грците ...

Инцидент во Грција: Обид за напад на претседателот Павлопулос (ВИДЕО)

ТВ21 - 25.03.2019

За време на Денот на независноста во Грција, при одбележување на свечноста, 45-годишен маж се обидел да го пробие полицискиот кордон, и да го нападне претседателот на земјата Прокопис Павлопулос.

ВИДЕО: Обид за атентат врз грчкиот претседател

Курир - 25.03.2019

Непознат човек се обидел да го пробие полицискиот кордон и да го нападне грчкиот претседател Прокопис Павлопулос при одбележувањето на свеченоста „Денот на независноста“ на Грција, во моментите кога положи венец пред Споменикот на непознатиот ...

Неуспешен обид за напад на грчкиот претседател Прокопис Павлопулос (ВИДЕО)

365 - 25.03.2019

На денешната манифестација за одбележување на Денот на независноста во Грција, човек од толпата се обиде да го пробие полицискиот кордон и да го нападне грчкиот претседател Прокопис Павлопулос, пренесе „Курир“ .

ВИДЕО. Цело обезбедување трчаше - Обид за напад на грчкиот претседател

Press24 - 25.03.2019

Непознат човек се обиде да го пробие полицискиот кордон и да го нападне грчкиот претседател Прокопис Павлопулос при одбележувањето на свеченоста „Денот на независноста“ на Грција. Полицијата веднаш реагираше и го уапси ...

(ВИДЕО) Обид за напад над грчкиот претседател Павлопулос

Фактор - 25.03.2019

Непознат човек се обиде да го пробие полицискиот кордон и да го нападне грчкиот претседател Прокопис Павлопулос при одбележувањето на свеченоста „Денот на независноста“ на Грција. Претседателот на Републиката, во придружба на претседателот на ...

Павлопулос: Грција ја поддржува европерспективата на Северна Македонија, но потребно е да се исполнат предусловите

1tv - 25.03.2019

Грција ја поддржува европската перспектива на Северна Македонија, но потребно е целосно почитување на меѓународното право и правилна имплементација на Договорот од Преспа, во спротивно ќе биде блокирана нејзината европска перспектива, рече грчкиот ...

Грчкиот претседател со пораки до Турција и Албанија

А1 On - 25.03.2019

Грција веќе е стабилна сила на мирот и безбедноста на Балканот и во поширокиот регион на Источниот Медитеран и целосно и практично ги почитува европското и меѓународното право, наведува грчкиот претседател Прокопис Павлопулос во честитката до Грците ...

Инцидент во Грција: Обид за напад на претседателот Павлопулос (ВИДЕО)

4NEWS - 25.03.2019

За време на Денот на независноста во Грција, при одбележување на свечноста, 45-годишен маж се обидел да го пробие полицискиот кордон, и да го нападне претседателот на земјата Прокопис Павлопулос.

Обид за атентат врз грчкиот претседател

Пулс24 - 25.03.2019

Непознат човек се обидел да го пробие полицискиот кордон и да го нападне грчкиот претседател Прокопис Павлопулос при одбележувањето на свеченоста „Денот на независноста“ на Грција, во моментите кога положи венец пред Споменикот на непознатиот ...

(ВИДЕО) Обид за напад над грчкиот претседател Павлопулос

24Инфо - 25.03.2019

Непознат човек се обиде да го пробие полицискиот кордон и да го нападне грчкиот претседател Прокопис Павлопулос при одбележувањето на свеченоста „Денот на независноста“ на Грција. Претседателот на Републиката, во придружба на претседателот на ...

Павлопулос: Грција ја поддржува европерспектива на Северна Македонија

24Инфо - 25.03.2019

Грција ја поддржува европската перспектива на Северна Македонија, но потребно е целосно почитување на меѓународното право и правилна имплементација на Договорот од Преспа, во спротивно ќе биде блокирана нејзината европска перспектива, рече грчкиот ...

Грчкиот претседател со пораки до Турција и Албанија

Вечер - 25.03.2019

Грција веќе е стабилна сила на мирот и безбедноста на Балканот и во поширокиот регион на Источниот Медитеран и целосно и практично ги почитува европското и меѓународното право, наведува грчкиот претседател Прокопис Павлопулос во честитката до Грците ...

Обид за напад на грчкиот претседател при одбележувањето на „Денот на независноста“ на Грција

Сител - 25.03.2019

Непознат човек се обидел да го пробие полицискиот кордон и да го нападне грчкиот претседател Прокопис Павлопулос при одбележувањето на свеченоста „Денот на независноста“ на Грција, во моментите кога положи венец пред Споменикот на непознатиот ...

Павлопулос: Ќе го блокираме патот кон ЕУ ако Северна Македонија не го исполни Договорот

Press24 - 25.03.2019

Грција ја поддржува европската перспектива на Северна Македонија, но потребно е целосно почитување на меѓународното право и правилна имплементација на Договорот од Преспа, во спротивно ќе биде блокирана нејзината европска перспектива, рече грчкиот ...

Грчкиот претседател со пораки до Турција и Албанија

+инфо - 25.03.2019

Грција веќе е стабилна сила на мирот и безбедноста на Балканот и во поширокиот регион на Источниот Медитеран и целосно и практично ги почитува европското и меѓународното право, наведува грчкиот претседател Прокопис Павлопулос во честитката до Грците ...

Инцидент со грчкиот претседател (ВИДЕО)

Нетпрес - 25.03.2019

Непознат човек се обидел да го пробие полицискиот кордон и да го нападне грчкиот претседател Прокопис Павлопулос при одбележувањето на свеченоста „Денот на независноста“ на Грција, во моментите кога положи венец пред Споменикот на непознатиот ...

Павлопулос: Грција ја поддржува европерспектива на Северна Македонија, но потребно е да се исполнат предусловите

Канал5 - 25.03.2019

Грција ја поддржува европската перспектива на Северна Македонија, но потребно е целосно почитување на меѓународното право и правилна имплементација на Договорот од Преспа. Во спротивно ќе биде блокирана нејзината европска перспектива, рече грчкиот ...

Грчкиот претседател со пораки до Турција и Албанија

MakPress - 25.03.2019

Грција веќе е стабилна сила на мирот и безбедноста на Балканот и во поширокиот регион на Источниот Медитеран и целосно и практично ги почитува европското и меѓународното право, наведува грчкиот претседател Прокопис Павлопулос во честитката до Грците ...

Обид за атентат врз грчкиот претседател

Република - 25.03.2019

Непознат човек се обидел да го пробие полицискиот кордон и да го нападне грчкиот претседател Прокопис Павлопулос при одбележувањето на свеченоста „Денот на независноста“ на Грција, во моментите кога положувал венец пред Споменикот на непознатиот ...

Павлопулос: Jа поддржувме европерспектива на Северна Македонија

Независен - 25.03.2019

Грција ја поддржува европската перспектива на Северна Македонија, но потребно е целосно почитување на меѓународното право и правилна имплементација на Договорот од Преспа, во спротивно ќе биде блокирана нејзината европска перспектива, рече грчкиот ...

Обид за атентат врз грчкиот претседател (ВИДЕО)

Скопје24 - 25.03.2019

Непознат човек се обидел да го пробие полицискиот кордон и да го нападне грчкиот претседател Прокопис Павлопулос при одбележувањето на свеченоста „Денот на независноста“ на Грција, во моментите кога положи венец пред Споменикот на непознатиот ...

Павлопулос: Грција ја поддржува европерспектива на Северна Македонија, но потребно е да се исполнат предусловите

24 Вести - 25.03.2019

Грција ја поддржува европската перспектива на Северна Македонија, но потребно е целосно почитување на меѓународното право и правилна имплементација на Договорот од Преспа, во спротивно ќе биде блокирана нејзината европска перспектива, рече грчкиот ...

Павлопулос: Грција ја поддржува европерспектива на Северна Македонија, но потребно е да се исполнат предусловите

А1 On - 25.03.2019

Грција ја поддржува европската перспектива на Северна Македонија, но потребно е целосно почитување на меѓународното право и правилна имплементација на Договорот од Преспа, во спротивно ќе биде блокирана нејзината европска перспектива, рече грчкиот ...

Павлопулос: Грција поддржува европерспектива на Македонија,но потребно е да се исполнат предусловите

MakPress - 25.03.2019

Грција ја поддржува европската перспектива на Македонија, но потребно е целосно почитување на меѓународното право и правилна имплементација на Договорот од Преспа, во спротивно ќе биде блокирана нејзината европска перспектива, рече грчкиот ...

Павлопулос: Грција ја поддржува европерспектива на Северна Македонија, но потребно е да се исполнат предусловите

Телма - 25.03.2019

Грција ја поддржува европската перспектива на Северна Македонија, но потребно е целосно почитување на меѓународното право и правилна имплементација на Договорот од Преспа, во спротивно ќе биде блокирана нејзината европска перспектива, рече грчкиот ...

Павлопулос: Грција ја поддржува европерспективата на Северна Македонија, но потребно е да се исполнат предусловите

Либертас - 25.03.2019

Грција ја поддржува европската перспектива на Северна Македонија, но потребно е целосно почитување на меѓународното право и правилна имплементација на Договорот од Преспа, во спротивно ќе биде блокирана нејзината европска перспектива, рече грчкиот ...

Грција со поддршка за нашата европерспектива, но бара да се исполнат предусловите

+инфо - 25.03.2019

Грција ја поддржува европската перспектива на Северна Македонија, но потребно е целосно почитување на меѓународното право и правилна имплементација на Договорот од Преспа, во спротивно ќе биде блокирана нејзината европска перспектива, рече грчкиот ...

Павлопулос: Грција ја поддржува европерспектива на Северна Македонија, но потребно е да се исполнат предусловите

Опсервер - 25.03.2019

Грција ја поддржува европската перспектива на Северна Македонија, но потребно е целосно почитување на меѓународното право и правилна имплементација на Договорот од Преспа, во спротивно ќе биде блокирана нејзината европска перспектива, рече грчкиот ...

Павлопулос: Секоја спротивна тактика од Преспанскиот договор, ќе го блокира евроинтегративниот напредок на Северна ...

Вечер - 25.03.2019

Грција ја поддржува европската перспектива на Северна Македонија, но потребно е целосно почитување на меѓународното право и правилна имплементација на Договорот од Преспа, во спротивно ќе биде блокирана нејзината европска перспектива, рече грчкиот ...