TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Израел продолжи со воздушните напади врз Појасот Газа

Слободен Печат - 05.08.2022

Израел продолжи со воздушни напади врз Појасот Газа денеска само неколку часа по бранот напади во кои загинаа повеќе од 15 луѓе, вклучително и висок милитант, соопштија војската и палестинските очевидци.

Израел започна операција „Зора“ против Исламски џихад, нападнат Појасот Газа; 8 загинати, најмалку 55 повредени

Еспресо

Израелската војска изврши напад во Појасот Газа

Р.С.Европа

Израелската војска изврши напад во Појасот Газа, убиен е командантот на Исламскиот џихад

Слободен Печат

Убиен командантот на Исламскиот џихад во израелски напад во Газа

Телма

Израелската војска во Појасот Газа го уби командантот на Исламскиот џихад

24Инфо

Израелската војска изврши напад во Појасот Газа, убиен е командантот на Исламскиот џихад

Вечер Прес

А1 On ТВ21 MakPress

Израел го уби воениот началник на џихадистите во Газа

Пулс24 - 05.08.2022

Израелските сили го убиле воениот началник на екстремистичката палестинска организација Исламски џихад (ПИЈ) во воздушни напади врз Појасот Газа. Таисир Ал Џабари загина во нападот, соопшти ПИЈ во петокот.

Израел го нападна појасот Газа, најмалку осуммина загинати

Сакам да кажам

Израел го нападна појасот Газа, најмалку осуммина загинати

Фокус

Исламски џихад тврди дека испукале повеќе од 100 проектили кон израелска територија

Слободен Печат - 05.08.2022

Палестинската група Исламски џихад денеска соопшти дека испукала повеќе од 100 ракети кон Израел како одмазда за воздушните напади во кои загина еден од нејзините високи команданти. „Како првичен одговор на атентатот врз водачот Тејзир ал Џабари, ...

Исламски џихад тврди дека испукале повеќе од 100 проектили кон израелска територија

Курир

Исламски џихад тврди дека испукале повеќе од 100 проектили кон израелска територија

24Инфо

Исламски џихад тврди дека испукале повеќе од 100 проектили кон израелска територија

Опсервер

ВИДЕО: Почна војна, летнаа над 100 ракети

А1 On

Исламски џихад тврди дека испукале повеќе од 100 проектили кон израелска територија

Фокус

Исламски џихад тврди дека испукале повеќе од 100 проектили кон израелска територија/ВИДЕО

Вечер Прес

Во Центар MakPress