TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Погледнете го пустошот што зад себе го остави страшниот ураган Мајкл (ВИДЕО)

МКД - 11.10.2018

Ураганот Мајкл удри вчера на Флорида и зад себе остави пустош како трет најсилен ураган кога било забележан во САД и најсилен ураган што ја погодил Флорида во последните стотина години. Сепак, далеку најголем пустош Мајкл остави во градот Панама, ...

Пустошот што зад себе го остави ураганот Мајкл

Факултети - 11.10.2018

Ураганот Мајкл вчера ја погоди Флорида и зад себе остави пустош како третиот најсилен ураган што некогаш бил забележан во САД и најсилниот ураган што ја погодил Флорида во изминатите стотина години, со сила на ураган од 4. категорија.

(Видео) Ураганот Мајкл го разори Мексико бич на Флорида

Макфакс - 11.10.2018

Спасувачките екипи започнаа потрага по преживеаните на северозападниот дел на американската сојузна држава Флорида по ударот на ураганот Мајкл кој разурна и оштети бројни домови. Припадниците на американската војска во туристичкото место Мексико бич ...

Две лица загинаа во ураганот Мајкл, околу 320.000 не успеале да се евакуираат

Телма - 11.10.2018

Две лица загинаа на Флорида во третиот по јачина ураган кој го погодил американското југоисточно крајбрежје. Ураганот Мајкл ја погоди Флорида како бура од четврта категорија со ветрови од 250 километри на час.

Обновата следен чекор по ударот на Мајкл

Глас на Америка - 11.10.2018

Властите регистрираа една жртва на ураганот откако дрво падна врз човек во главниот град на Флорида, Талахаси Гувернерот на Флорида Рик Скот денеска вети голема помош од неговата администрација откако државата беше погодена од ураганот Мајкл, ...

(ВИДЕО) УНИШТЕНА ФЛОРИДА: Ураганот Мајкл остави ваков пустош зад себе

Фактор - 11.10.2018

Ураганот Мајкл кој ја погоди Флорида зад себе остави пустош. Ова е третиот најсилен ураган кој е забележан некогаш во САД и најсилен ураган кој ја погодил Флорида во последните сто години. Најмногу штета му нанасол на градот Панама.

Први жртви во САД: Ураганот Мајкл досега однесе 15 животи, повторно ќе засили (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 11.10.2018

Ураганот Мајкл ги однесе првите жртви на Флорида, а над 400 илјади приватни домови и бизнис простории во сојузните држави Флорида, Џорџија и Алабама останаа без струја откако невремето вчера го погоди северозападниот дел од Флорида познат како ...

Ураганот „Мајкл“ со цела сила удри на Флорида

Deutsche Welle - 11.10.2018

Ураганот „Мајкл“ направи пустош во Флорида и однесе најмалку два живота. Многу жители не одговорија на повиците за евакуација. Бранови високи по неколку метри, силни ветрови, обилни дождови - ураганот „Мајкл“ предизвика хаос на северозападот на ...

Ураганот Мајкл ја опустоши Флорида, продолжи кон Џорџија

Денешен - 11.10.2018

Ураганот Мајкл трета најсилна бура што го погодило американското копно, продолжи денеска да се движи во насока североисток. Се очекува иако ослабнат, со поројни дождови да ја погоди Џорџија и Северна и Јужна Каролина откако ја опустоши Флорида.

(ВИДЕО) Како ураганот „Мајкл“ пустошеше во Флорида

Алсат-М - 11.10.2018

Најмалку две лица загинаа, а стотици илјади се без електрична енергија по ударот на ураганот „Макјл“ во Американската сојузна држава Флорида и соседните држави. Американските медиуми пренесуваат дека станува збор за најсилниот ураган што доседга го ...

Видео: Вонредна состојба на Флорида поради ураганот „Мајкл“ , двајца загинати

Канал5 - 11.10.2018

Најмалку две лица загинале кога ураганот „Мајкл“ ја погодил Флорида со јачина на ураган од четврта категорија, пренесуваат американските медиуми. Скоро половина милион жители на Флорида, Алабама и Џорџија се без електрична енергија Според првичната ...

(Видео) Ураганот „Мајк“ зајакна: „Со децении не сме виделе вакво нешто”

еМагазин - 11.10.2018

Ураганот Мајкл, кој гувернерот на Флорида Рик Скот денеска го опиша како „монструозен“, зајакна и сега се класифицира како ураган од втора категорија, а наскоро неговата сила може да се зголеми. – За околу 12 часа ќе ги почувствуваме првите удари.

Ураганот Мајкл ја покоси Флорида – илјадници граѓани не се евакуираа навреме

Кајгана - 11.10.2018

Третата најсилна бура во историјата на САД ја погоди северозападна Флорида, предизвикувајќи поплави, огромна материјална штета и прекин на електричната енергија. Ураганот Мајкл удри вчера попладне како бура од четврта категорија со ветрови од 250 ...

Немилосрдниот ураган „Мајкл“ пристигна на Флорида: Од куќите останаа само „парчиња и даски“

Точка - 11.10.2018

Ураганот „Мајкл“ ја погоди американската сојузна држава Флорида и започна да уништува се пред себе. Како што пренесуваат американските медиуми, огромен број на куќи се целосно разурнати. За само неколку часа, огромен број на куќи на Мексико Бич се ...

Трамп: ова беше најголемата револуција во САД досега

Р.С.Европа - 11.10.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп за време на предизборниот митинг во Пенсилванија ги повика поддржувачите да гласаат на претстојните избори за Конгресот, додавајќи дека ова било најголемата револуција што некогаш се случила во Соединетите ...

Ураган убиец ја опустоши Флорида: Маж и дете загинаа, остана ужасна глетка на разурнати куќи и патишта

Сител - 11.10.2018

Ураганот Мајкл ги однесе првите жртви на Флорида, додека над 400 илјади приватни куќи и деловен простор во сојузните американски држави Флорида, Џорџија и Алабама останаа без струја откако бурата го погоди северозападното копно на Флорида.

Ураганот „Мајкл“ ја погоди Флорида

Факултети - 11.10.2018

Ураганот „Мајкл“ уништи сѐ пред себе откако го погоди северозападниот копнен дел на Флорида. „Мајкл“ има сила на ураган од 4. категорија, а тоа го покажуваат и драматичните снимки од урнатите домови и потопените населби.

Ураганот Мајкл ја погоди Флорида

Р.С.Европа - 11.10.2018

Ураганот Мајкл, најсилниот што го погоди американското копно во последните 50 години, ја зафати сојузната држава Флорида со разорен ветер со брзина од 250 километри на час. Невремето го погоди северозападниот дел на полустровот каде што поплави ...

Две лица загинаа во ураганот Мајкл, околу 320.000 не успеале да се евакуираат

Курир - 11.10.2018

Околу 320.000 луѓе не се евакуирале на брегот на Мексиканскиот Залив на Флорида пред ударот на ураганот Мајкл, соопшти синоќа официјален претставник на американскиот Црвен крст. Иако државните и локалните претставници издадоа наредба за евакуација ...

Најмалку две жртви во ураганот на Флорида, властите најавуваат нова опасност

Макфакс - 11.10.2018

Најмалку две лица загинаа кога ураганот Мајкл ја погоди Флорида со јачина од четврта категорија, што е едно ниво под најсилниот ранг на урагани. На Флорида, во Алабама и Џорџија речиси половина милион луѓе се без електрична енергија, пренесуваат ...

Ураганот Мајкл почна со разорувањата на Флорида

Нетпрес - 10.10.2018

Ураганот Мајкл го погоди во средата северозападниот копнен дел од Флорида, со брзина на ветрот од 249 километри на час и со потенцијално разорна бура за коајшто се очекува дека ќе биде најголемата којашто кога и да е е регистрирана во овој регион.

(Видео) Ураганот Мајкл за кратко време направи огромна штета на Флорида

Макфакс - 10.10.2018

Ураганот Мајкл пристигна на Флорида и за многу краток период предизвика огрмона материјална штета. Бурата која со себе донесе ветрови со брзина и до 250 километри на час, предивика огромни бранови. Силните ветрови досега уништија неколку објекти.

Ураганот Мајкл од категорија 4 ја погоди Флорида

Глас на Америка - 10.10.2018

Евакуирани повеќе од 2 милиони жители Ураганот Мајкл ќе ја погоди сојузната држава Флорида како потенцијално катастрофална бура со јачина од 4-та категорија. Националниот центар за урагани јави дека ураганот Мајкл има силина од ветришта од 230 ...

Ураганот ,,Мајкл” ја погоди Флорида (ВИДЕО)

Канал5 - 10.10.2018

Ураганот ,,Мајкл” ја погоди областа во близина на градот Мексико Бич на Флорида со јачина од четврта категорија од максималните пет. Според Националниот центар за урагани , ,,Мајкл” предизвика смртоносни бранови со брзина на ветрот од 250 километри ...

„На Флорида ѝ се заканува уништување. Не можете да се сокриете. Бегајте!“ (ВИДЕО)

МКД - 10.10.2018

Ураганот Мајкл кој се движи кон бреговите на американската југоисточна држава Флорида се засили во категорија четири, јави денес Националниот центар за урагани. Центарот го опиша ураганот Мајкл како „исклучително опасен“.

Ураганот Мајкл ја погоди Флорида (ВИДЕО)

ТВ21 - 10.10.2018

Ураганот Мајкл кој што предизвика огромни бранови и ветрови со брзина од 250 км на час, го погоди градот Мексико Бич во сојузната американска држава Флорида. Тој е прогласен за ураган од четврта категорија.

ВО ЖИВО: Вонредна состојба- ураганот „Мајкл“ ја погоди Флорида (ВИДЕО)

Курир - 10.10.2018

Ураганот „Мајкл“ погоди област во близина на Мексико Бич во сојузната држава Флорида, со сила на ураган од четврта категорија, соопшти Националниот центар за урагани. Ураганот предизвика смртоносни бранови, носејќи со себе ветровите од 250 километри ...

Ураганот Мајкл ја погоди Флорида

1tv - 10.10.2018

Ураганот „Мајкл“ погоди област во близина на Мексико Бич во сојузната држава Флорида, со сила на ураган од четврта категорија, соопшти Националниот центар за урагани. Ураганот предизвика смртоносни бранови, носејќи со себе ветрови од 250 километри ...

Ураганот беснее на Флорида, ветерот дува со 250 километри на час: Најлошите удари допрва следат, погледнете ги ...

Точка - 10.10.2018

Ураганот Мајкл ја погодил Флорида во близина на градот Мексико Бич. Олујата уште се засилува, а ветерот дува со 250 километри на час. НАСА објавила како изгледа окото на ураганот од вселената.

„Не можете да се сокриете, бегајте“ - монструозната бура е се поблиску, луѓето во паника

Press24 - 10.10.2018

Ураганот Мајкл се движи кон брегот на американската држава Флорида и зајакнал во категорија 4, јавува Националниот центар за урагани. Тој центар, ураганот Мајкл го означил како „ужасно опасен“.

Ураганот Мајкл се доближува до крајбрежјето на Флорида

Глас на Америка - 10.10.2018

Се очекува да го зафати копното подоцна денес, најавуваат метеоролозите ВАШИНГТОН — Ураганот Мајкл помина во четврта категорија, со ветрови од преку 201 километри на час. Денес подоцна се очкува да удри на крајбрежјето на Флорида, најавуваат ...

УРАГАНОТ МАЈКЛ УДРИ ВРЗ ФЛОРИДА: Ветерот шиба со 250 км на час, најтешкиот удар допрва иде

Денешен - 10.10.2018

Ураганот Мајкл удри врз Флорида во близина на градот Мексико Бич, а невремето уште повеќе се влошува, објавуваат медиумите. Дува ветер со брзина од 250 км на час, а НАСА објави снимки од вселената како изгледа „окото“ на ураганот.

Смртоносниот ураган веќе не го крие своето лице: На сателитската снимка Мајкл буквално покажал колку е опасен

Точка - 10.10.2018

Гувернерот на Флорида изјавил дека е доцна за евакуација од брегот и ги предупредил сите да најдат безбедна скривница. На сателитската снимка ураганот Мајкл формирал застрашувачки облик на череп додека се доближувал до Флорида, како олуја од четврта ...

Мајкл прерасна во ураган од четврта категорија

Алфа - 10.10.2018

Ураганот Мајкл денеска прерасна во ураган од четврта категорија, пред да ја погоди Флорида, поради што 500.000 луѓе се советувани да се евакуираат. – Ураганот Мајкл со себе носи ветер со брзина од 220 километри на час, а може да предизвика и големи ...

(Видео) Ураганот Мајкл ја погоди Флорида

Макфакс - 10.10.2018

Ураганот Мајкл ја погоди областа во близина на градот Мексико Бич во сојузната држава Флорида, како ураган од четврта категорија, објави Националниот урагански центар. Ураганот предизвика смртоносна бура, со ветрови до 250 километри на час, објави ...

Гувернерот на Флорида издаде драматично предупредување поради ураганот Мајкл: "Бегајте, не можете да се сокриете!"

Точка - 10.10.2018

Силниот ураган Мајкл достигна јачина на олуја од четврта категорија, неколку часа пред да се приближи кон крајбрежјето на Флорида. Јачината на ветрот е околу 210 километри на час, а до Флорида би требало да се намали кај околу 16 часот.

Видео- Фото: Ураганот „Мајкл“ направи пустош, досега 15 загинати

Канал5 - 11.10.2018

Ураганот „Мајкл“ ги однесе првите жртви на Флорида, а над 400 илјади приватни домови и бизнис простории во сојузните држави Флорида, Џорџија и Алабама останаа без струја откако невремето вчера го погоди северозападниот дел од Флорида.

Ураганот Мајкл прерасна во ураган од четврта категорија

Макфакс - 10.10.2018

Ураганот Мајкл прерасна во ураган од четврта категорија пред да ја погоди Флорида. Околу 500.000 луѓе се советуваат да се евакуираат веднаш поради опасноста од ураганот. Ураганот Мајкл со себе носи ветрови со брзина и од 220 километри на час.

Ураганот „Мајкл“ се поблизу до Флорида, Гувернерот наредува: Бегајте!

Денешен - 10.10.2018

Ураганот „Мајкл“ е се посилен и се приближува до брегот на американската држава Флорида. Можно е таа држава да биде погодена денеска, а гувернерот повика жителите да се евакуираат. Ураганот би можел да удри на Флорида како најсилна бура оваа година ...

Ураганот „Мајкл“ силно удри на Флорида

Радар - 11.10.2018

Ураганот „Мајкл“ направи пустош во Флорида и однесе најмалку два живота. Многу жители не одговорија на повиците за евакуација. Бранови високи по неколку метри, силни ветрови, обилни дождови – ураганот „Мајкл“ предизвика хаос на северозападот на ...

ВИДЕО Ураганот „Мајкл“ ја опустоши Флорида

Нетпрес - 11.10.2018

Најмалку две лица загинаа, а стотици илјади се без електрична енергија по ударот на ураганот „Макјл“ во Американската сојузна држава Флорида и соседните држави. Американските медиуми пренесуваат дека станува збор за најсилниот ураган што досега го ...

Ураганот „Мајкл“ се засилува, евакуација на Флорида

24 Вести - 10.10.2018

Националниот центар за урагани на САД соопшти дека ураганот „Мајкл“ веќе станал исклучително опасна бура од четврта категорија. Во два часот по локално време окото на „Мајкл“ се наоѓало на околу 290 километри во правец југ-југозапад од Панама сити, ...

Ураганот „Мајкл“ блиску до Флорида, наредена авакуација на 370 000 жители

Канал5 - 10.10.2018

Наредена е масовна евакуација на жителите од американската држава Флорида, во очекување на ударот на силниот ураган „Мајкл“. Се очекува ураганот кој е од трета категорија и носи ветрови кои дуваат со брзина од околу 200 километри на час дополнително ...

ВИДЕО: Ураганот убиец ја опустоши Флорида, дете и маж загинаа - ова се морничавите глетки што ги остави

Press24 - 11.10.2018

Најмалку две лица загинале кога ураганот „Мајкл“ ја погодил Флорида со јачина на ураган од четврта категорија, пренесуваат американските медиуми. New construction just collapsed in front of me in Panama City Beach from #hurricanemichael !!! It is ...

Екстремно опасниот ураган Мајкл се приближува кон Флорида

Макфакс - 10.10.2018

Ураганот Мајкл се засили до екстремно опасната четврта категорија според Сафир-Симсон скалата која има пет нивоа и се очекува да продолжи да се засилува пред да ја погоди Флорида, соопшти американскиот Национален центар за урагани (NHC).

Ураганот Мајкл преминa во трета категорија, се очекува уште да добие на јачина

Курир - 10.10.2018

Ураганот Мајкл веќе е трета категорија од можни пет според скалата Сафир-Симпсон, соопшти Националниот центар за урагани на САД. Се очекува Мајкл денеска подоцна да стигне до државата Флорида, но и да се доближи до четврта категорија.

Ураган убиец ја опустоши Флорида: Маж и дете загинаа

МК News - 11.10.2018

Ураганот Мајкл ги однесе првите жртви на Флорида, додека над 400 илјади приватни куќи и деловен простор во сојузните американски држави Флорида, Џорџија и Алабама останаа без струја откако бурата го погоди северозападното копно на Флорида.

Ураганот Мајкл ја погоди Флорида

Алсат-М - 11.10.2018

Ураганот Мајкл, најсилниот што го погоди американското копно во последните 50 години, ја зафати сојузната држава Флорида со разорен ветер со брзина од 250 километри на час. Невремето го погоди северозападниот дел на полустровот каде што поплави ...

Две лица загинаа во ураганот Мајкл, околу 320.000 не успеале да се евакуираат

Стандард - 11.10.2018

Околу 320.000 луѓе не се евакуирале на брегот на Мексиканскиот Залив на Флорида пред ударот на ураганот Мајкл, соопшти синоќа официјален претставник на американскиот Црвен крст. Иако државните и локалните претставници издадоа наредба за евакуација ...

Ураганот Мајкл почна со разорувањата на Флорида

Република - 11.10.2018

Ураганот Мајкл го погоди во средата северозападниот копнен дел од Флорида, со брзина на ветрот од 249 километри на час и со потенцијално разорна бура за коајшто се очекува дека ќе биде најголемата којашто кога и да е е регистрирана во овој регион.