TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кариус: Загубивме заради моите грешки, сакам на сите да им се извинам

Gol.mk - 27.05.2018

Како ретко досега грешките на еден голман одбележаа едно европско финале. Поранешниот голман на Мајнц 05, Лорис Кариус погреши за два од трите примени гола во Киев во финалето на Лигата на шампионите против Реал Мадрид.

Кариус: Жал ми е...

Sport 1 - 27.05.2018

Лорис Кариус, голманот на Ливерпул сезонава немаше ниту една грешка, но долго ќе го прогонува кошмарот од вечерашното финале во Лигата на шампионите, каде со две грешки буквално му ја подари европската круна на актуелниот европски првак Реал Мадрид.

Реал Мадрид останува на врвот на фудбалска Европа

Фокус - 26.05.2018

Шпанскиот Реал Мадрид по трет пат едно по друго ја одбрани титулата во Лигата на шампионите откако вечерва во финалето го совлада Ливерпул со резултат 3-1. Голманот на Ливерпул, Лорис Кариус направи голема грешка и му подари топка на Карим Бензема, ...

Ништо ново во Лигата на шампиони: Реал Мадрид до 13. титула

Нова ТВ - 26.05.2018

Реал Мадрија ја одбрани титулата во фудбалската Лига на шампиони. Третата во низа „кралевите“ ја осигураа со триумф против Ливерпул со 3:1 во финалето во Киев пришто главна ѕвезда на Олимпискиот стадион во украинската престолнина вечерва беше Герет ...

Морбидно: Навивачи на Ливерпул со гнасни пораки му се нафрлија на трагичарот Кариус (ФОТО)

Sport 1 - 27.05.2018

Голманот на Ливерпул, Лорис Кариус, немаше ноќ која ќе сака долго да ја памети во својот живот, бидејќи во финалето на Лигата на шампиони, направи две грешки со кои му го подари трофејот на Реал Мадрид.

Наполи со порака до Кариус: Немој да плачеш, секој може да има лоша вечер!

Sport 1 - 27.05.2018

По големото финале во Лигата на шампиони и катастрофалните грешки на голманот на Ливерпул, пристигна и првата утешна порака до Лорис Кариус. Реал го победи Ливерпул во финалето со 3-1 и така стигна до третата титула по ред во елитното европско ...

Клоп со прв коментар за катастрофалното издание на голманот Кариус

Дерби - 26.05.2018

Јирген Клоп остана без посакуваниот прв трофеј во Лигата на шампионите, а по поразот од Реал Мадрид зборуваше и за грешките на голманот Лорис Кариус, кои се покажаа како кобни заедно со мајсторијата на Герет Бејл.

(ВИДЕО) Кариус и Бејл испишаа историја за Реал Мадрид: „Кралевите“ не го даваат својот трон

Спортклуб - 26.05.2018

Реал Мадрид продолжува да испишува историја. Откако „Кралевите“ минатата сезона станаа првиот тим во историјата кој ја одбранил титулата во овој формат, сега Реал по трет пат успева да го освои кровот на Европа.

Англиски нисколигаш на Твитер го исмејуваше Кариус! (ФОТО)

Sport 1 - 27.05.2018

Англискиот четвртолигаш Моркамб се пошегува на сметка на трагичарот на Ливерпул, Лорис Кариус. Кариус вечерва во финалето на Лигата на шампиони го одигра својот најлош натпревар во кариерата, па беше виновен за два гола кои ги прими.

Рамос: Евроголот на Бејл означува една епоха

Екипа - 26.05.2018

Серхио Рамос беше во главна улога како командант на одбраната на Реал Мадрид кон новиот европски успех, четвртата европска круна во дресот на „кралевите“. По мечот со Ливерпул, искусниот дефанзивец не го криеше задоволството од големата победа и ...

ВИДЕО: Бејл го сруши Ливерпул, Реал ја продолжи европската хегемонија

Gol.mk - 26.05.2018

Реал Мадрид е старо-нов европски првак и прва екипа во новиот формат на Лигата на шампионите која трипати го освоила сребрениот пехар. Во збркано финале со две повреди, четири гола и две повреди, ќе се памети епскиот гол на Бејл во победата над ...

Голем потег на Бејл: Му даде два гола на Кариус, па го тешеше (ФОТО)

Sport 1 - 26.05.2018

Голманот на Ливерпул, Лорис Кариус ќе сака да заборави колку што е можно побрзо тоа што се случуваше вечерва во финалето на Лигата на шампиони (ЛШ). Кариус беше виновник за два гола на Реал Мадрид и благодарение на тие два гола, „кралевите“ стигнаа ...

Две неверојатни грешки на Кариус и ножички на Бејл за кои долго ќе се раскажува, Реал ја одбрани титулата во ЛШ (ВИДЕО)

24Фудбал - 26.05.2018

„Кралевите“ продолжуваат да испишуваат историја и трета година по ред се радуваат на трофејот од Лигата на шампионите откако во финалето во Киев триумфираа над Ливерпул со 3-1 Реал Мадрид е старо нов шампион во Европа.

Реал напиша историја: "Кралот" стана прв со три титули по ред во ЛШ! (ВИДЕО)

Sport 1 - 26.05.2018

Реал Мадрид славеше во финалето на Лигата на шампиони (ЛШ) со 3-1 против Ливерпул, благодарение на големите грешки на голманот на Ливерпул, Лорис Кариус, кој буквално им ја подари европската титула.

Болката е неизмерна: Ловрен „пукна“ од плачење (ФОТО)

Sport 1 - 26.05.2018

Фудбалерот на Ливерпул, Дејан Ловрен, не можеше да ги задржи солзите по поразот во финалето на Лигата на шампиони од Реал Мадрид (3-1). Сепак, грешките на Лорис Кариус на крајот му ги одземаа шансите на тимот на Ливерпул, кој го заврши неславно ...

Бејл и Кариус се тандемот на Реал – „кралевите“ останаа на тронот на Европа

Екипа - 26.05.2018

Реал Мадрид испиша историја откако стана прв клуб по формирањето на ЛШ што трета година по ред успеа да триумфира во елитното европско натпреварување. „Кралевите“ вечерва за противник го имаа Ливерпул, тримфирајќи со 3-1, благодарение на ...

Нова титула за „кралевите“: „Акробатот“ Бејл го постигна голот на кариерата, Реал се радува на 13. трофеј во ЛШ (Видео)

Дерби - 26.05.2018

Шпанскиот великан Реал Мадрид го победи Ливерпул со 3-1 во Киев и дојде до нова титула во Лигата на шампионите, титула број 13 во нивната историја. По првото полувреме во кое немаше голови, но паднаа две повреди по кои со солзи во очите теренот го ...

Не можеше да поверува што гледа: Реакцијата на Зидан по брилијантниот гол на Бејл (Видео)

Дерби - 26.05.2018

Вечерашното финале во Лигата на шампионите дефинитивно беше одбележано од Герет Бејл и неговиот погодок кој уште долго време ќе се врти низ ТВ шпиците, интернет и социјалните медиуми. Тој во 64 минута на фантастичен начин ја затресе мрежата на ...

Феноменалниот Бејл го потопи Ливерпул за 13. европска титула на Реал

Сакам да кажам - 26.05.2018

Два кикса на голманот Кариус и спектакуларниот погодок на Герет Бејл му ја донесоа 13. европска титула на Реал Мадрид, кој со 3:1 (0:0) го совлада Ливерпул во финалето на Лигата на шампионите на Олимпискиот стадион во Киев.

Видео: Кариус во солзи им се извинуваше на навивачите, тие му возвратија со – аплауз!

Спортски - 26.05.2018

Германскиот голман Лорис Кариус не се прослави во финалето од Лигата на шампионите во Киев. Голманот на Ливерпул беше директен виновник за два погодоци на Реал кој во финалето славеше со 3:1.

Трофејот останува во Мадрид! Реал владее со Европа – Герет Бејл е херојот! (Видео)

Спортски - 26.05.2018

Реал Мадрид и трет пат во низа е шампион на Европа! „Кралевите“ не го даваат европскиот трон, после Атлетико Мадрид, Јувентус минатата година во Карди, вечерва пред гигантот од Мадрид во Киев клекна и Ливерпул! Избраниците на Зинедин Зидан вечерва ...

Мадрид е центарот на спортот: Историски успех за шпанската престолнина!

Sport 1 - 26.05.2018

Дека сезонава помина во доминација на екипите од Мадрид, докажа денеска Реал Мадрид со победата во финалето на Лигата на шампиони против Ливерпул (3-1). Сите очекуваа дека „кралевите“ ќе имаат потешка задача во финалето, но такво нешто не се случи, ...

Реал Мадрид апсолутен владетел на Европа

СуперСпорт - 26.05.2018

Тимот на Реал Мадрид славеше во финалниот натпревар од Лигата на шампионите против Ливерпул со 3:1 и со тоа го освои својот 13 трофеј во историјата на ова натпреварување. Во првиот дел немаше голови, а вистинските возбудувања ги видовме во вторите ...

ЛШ: Трета титула по ред за Реал Мадрид, Бејл со гол за најавните шпици

А1 On - 26.05.2018

Тимот на Реал Мадрид со 3:1 славеше против Ливерпул во големото финале од Лигата на Шампионите во Киев, со што стигна до третата титула по ред или вкупно тринаесеттата титула во историјата на најелитното фудбалско натпреварување.

Кариус во солзи, бараше прошка од навивачите во Киев (видео)

Екипа - 26.05.2018

Лорис Кариус беше трагичарот на Ливерпул во големото финале, откако беше директен виновник за два од трите гола на Реал Марид во Киев. Германскиот голман по завршувањето на средбата беше во солзи, барајќи прошка од навивачите, знаејќи дека завршниот ...

Кариус во солзи им се извинуваше на навивачите на Ливерпул (ВИДЕО)

Sport 1 - 26.05.2018

Германскиот голман Лорис Кариус не се прослави во финалето на Лигата на шампиони во Киев, па направи две големи грешки, со кои практично му го подари трофејот на Реал Мадрид. По натпреварот, чуварот на мрежата беше разочаран, па отиде кон навивачите ...

Трофеите го докажаа квалитетот на оспоруваниот творец на успехот на Реал

Н.Македонија - 26.05.2018

Освојувањето на фудбалската Лига на шампионите (ЛШ) третпат едноподруго, на Реал Мадрид, ќе се памети по спектакуларниот гол на Герет Бејл со ножички во финалето и по извонредната голгетерска форма на Кристијано Роналдо низ натпреварувањето ...

Видео: Реакцијата на Зидан по спектакуларниот гол на Бејл

Спортски - 26.05.2018

Герет Бејл постигна спектакуларен гол со ножички во финалето од Лигата на шампионите во кое Реал Мадрид запиша победа од 3:1. Велшанецот изведе вистинско ремек дело со кое го воодушеви фудбалскиот свет.

Солзи, почетнички грешки, спектакуларни „ножички“ и кралско славје

Н.Македонија - 26.05.2018

Солзите на Мохамед Салах (Ливерпул) и на Даниел Карвахал (Реал) при напуштање на играта поради повреди, почетничките грешки на голманот на „црвените“ Лорис Кариус и спектакуларниот гол со ножички на Герет Бејл, го одбележаа вечерашното финале во ...

Герет Бејл е МВП на финалето на ЛШ во Киев!

Gol.mk - 26.05.2018

Велшкиот интернационалец Герет Бејл е најкорисен фудбалер во финалето на Лигата на шампионите меѓу Реал Мадрид и Ливерпул. Влезе по еден час игра на местото на Иско и постигна два гола. Првиот сигурно ќе му остане во длабоко сеќавање, бидејќи е ...

Кариус бараше и доби прошка од навивачите

SportMedia - 26.05.2018

Најпрвин направи грешка што му овозможи на Бензема да ја погоди мрежата, а во финишот на мечот ја испушти топката која заврши во голот по шутот од далечина на Бејл. Германскиот голман со неверување и со солзи во очите гледаше како се радуваат ...

Магијата на Бејл и грешките на Кариус донесоа нова титула за Реал

SportMedia - 26.05.2018

Финале во ЛШ за паметење. Возбуда, солзи, прекрасни голови и победа на Реал Мадрид со 3:1. Ни Ливерпул не успеа да ја спречи доминацијата на Реал и на шпанските екипи кои пет сезони по ред ја освојуваа титулата.

(ВИДЕО) Кариус му подари гол на Реал, Мане експресно возврати

Спортклуб - 26.05.2018

Ако првото полувреме беше возбудливо поради шансите на двете страни, но и драматично поради повредите на Карвахал и Салах, тогаш второто полувреме од финалето во Лигата на шампионите помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид донесе и голови на двете страни.

Спектакуларен гол на Бејл и глупости на Кариус за 13-та титула на Реал

Оff.net - 26.05.2018

’Кралскиот клуб’ стана првиот клуб кој три пати по ред ја освои Лигата на шампиони откако вечерва во Киев убедливо го победи Ливерпул со ...

ВИДЕО: Бејл упати „бомба“ од далечина, Кариус си ја смести топката во голот

Gol.mk - 26.05.2018

Герет Бејл се покажува како човек на одлука на финалето во Киев, а голманот на Ливерпул прераснува во голем трагичар. По спектакуларниот погодок за 2-1, Бејл во 82. минута испрати бомба од далечина, Кариус повторно несигурно реагира и донесе комотна ...

(ВИДЕО) По најглупавиот, дојде најубавиот гол во финалињата од Лигата на шампионите

Спортклуб - 26.05.2018

Реал Мадрид повторно е во водство и многу блиску до трета титула во низа во Лигата на шампионите. Сето тоа благодарение на Герет Бејл кој само што влезе во игра го постигна најубавиот гол во историјата на финалните дуели од елитното натпреварување.

ВИДЕО: Епски „ножички“ на Бејл, Велшанецот го постигна голот на кариерата!

Gol.mk - 26.05.2018

Ако голот на Кристијано Роналдо во четвртфиналето во Торино беше за да аплаудира цел стадион во Италија, на крајот на оваа клупска сезона видовме уште едно „кралско“ ремек дело. Герет Бејл, штотуку влезе во игра на местото на Иско, погоди епски ...

Леле што направи Бејл: Ремек-дело за ново водство на Реал

Екипа - 26.05.2018

Првиот гол беше можеби беше најбизарен во историјата на финалињата на ЛШ, но затоа вториот е еден од најубавите – Герет Бејл постигна неверојатен погодок за водство на Реал Мадрид од 2-1. Велшанецот влезе во игра во второто полувреме и само неколку ...

Реал Мадрид не го дава тронот (фотогалерија)

SportMedia - 26.05.2018

По последниот свиреж на судијата следуваше славење и фотографии за паметење. Финалето ќе остане запаметено по повредата на Салах, прекрасниот гол на Герет Бејл, дефинитивно најубавиот во финалињата на ЛШ и по грешките на голманот Кариус кој му ...

Експлозија во Киев: Кариус му подари водство на Реал, Мане го врати Ливерпул (Видео)

Спортски - 26.05.2018

Вечерва се игра финалето во Лигата на шампионите помеѓу Реал Мадрид и Ливерпул. Ливерпул беше подобар противник се до 30 минута кога теренот го напушти Мохамед Салах, од тој момент „кралевите“ се тие кои го диктираат темпото.

ВИДЕО: Мане го возвраќа ударот, Ливерпул израмнува во Киев

Gol.mk - 26.05.2018

Второто полувреме започна со одличен фудбал на „Олимписки“ во Киев, најпрво Реал поведе по грешката на Кариус, но за среќа по голманот на Ливепул, неговите соиграчи брзо го возвратија ударот и повторно донесоа фудбалска рамнотежа.

Социјалните мрежи се активираа: Очигледно треба два офсајди за на Реал да му биде поништен гол (ВИДЕО)

24Фудбал - 26.05.2018

Критичарите одново со замерки за помошта која ја добива Реал Мадрид од судиите, „Кралевите“ треба да бидат во две офсајд ситуации за да им биде поништен гол Реал Мадрид и Ливерпул на полувреме заминаа со 0-0, но мрежата на „Црвените“ се стресе кон ...

Магија на Герет Бејл: СПЕКТАКУЛАРНИ ножички за историја!

Спортски - 26.05.2018

Герет Бејл ја враќа предноста на Реал Мадрид и тоа со веројатно најубавиот гол во финалињата! Нешто кое може да се опиште само со еден збор – ...

Герет Бејл го постигна најубавиот гол во финалињата во ЛШ! (ВИДЕО)

Sport 1 - 26.05.2018

Дефинитивно најдобриот гол во финалињата на Лигата на шампиони го постигна Герет Бејл со „ножички“, по асистенцијата од Марсело во 64. минута од ...

Светот се смее, Кариус со катастрофална грешка подари гол во финале на ЛШ

Gol.mk - 26.05.2018

По 0-0 на полувремето и повредите на Салах и Карвахал, првиот удар во вториот дел го зададоа фудбалерите на Реал Мадрид по огромната грешка на Кариус. Се играше 51. минута, Карису ја прифати една топка, која при исфрлањето едноставно ја додаде до ...

Хендерсон: Не е Лорис виновен, победуваме и губиме како тим

TopSport - 26.05.2018

Лорис Кариус не можеа да го утешат сите негови колеги од Ливерпул, откако германскиот голман направи две грешки кои беа клучни во 3:1 поразот во финалето на ЛШ од Реал Мадрид. Меѓутоа, капитенот на тимот, Џордан Хендерсон не сакаше вината да ја ...

Кој вели дека е готово: Мане израмни на 1-1 против Реал! (ВИДЕО)

Sport 1 - 26.05.2018

Сите помислија дека е готово, откако Реал Мадрид стигна до водство по грешката на Лорис Кариус, но така не мислеше тимот на Ливерпул, кој израмни преку Садио Мане по ...

Најглупавата грешка во историјата: Кариус му подари гол на Реал (ВИДЕО)

Sport 1 - 26.05.2018

Ова е дефинитивно најлошата грешка во финалињата на Лигата на шампиони, откако голманот на Ливерпул, Лорис Кариус буквално му подари гол на Реал ...

Реал ја освои ЛШ и се запиша во историјата

Курир - 26.05.2018

Реал Мадрид вечерва оствари победа од 3:1 над Ливерпул и на тој начин го освои својот 13-ти трофеј во Лигата на шампионите и трет по ред, по два гола кои дојдоа по неверојатни грешки на голманот на „црвените“, Лорис Кариус.

Реал Мадрид со среќна „тринаесетка“, Бејл е неочекуваниот херој (видео)

TopSport - 26.05.2018

Реал Мадрид сигурно нема да верува во суеверието дека бројот 13 е несреќен, откако „кралскиот клуб“ уште еднаш докажа дека е владетел на Лигата на шампиони, победувајќи го Ливерпул со 3:1 во големиот меч во Киев.