TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Наполи е во четвртфиналето од Копа Италија, Елмас доби 90 минути од Гатузо

Спортклуб - 14.01.2020

Наполи славеше со 2:0 против екипата на Перуџа во осминафиналето од Копа Италија и успеа да се пласира во следната рунда, а нашиот Елиф Елмас одигра 90 минути. Новиот тренер на Наполи, Џенаро Гатузо, реши да му даде шанса на нашиот репрезентативец ...

Елмас одигра цел натпревар, Наполи ја победи Перуџа во Купот на Италија (ВИДЕО)

МКД - 14.01.2020

Наполи со 2-0 ја совлада Перуџа и се пласираше во четвртфиналето од Купот на Италија, Елиф Елмас го одигра целиот меч. Македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас прв пат беше стартер под водство на Џенаро Гатузо.

Елмас и Наполи четвртфиналисти во Купот на Италија (ВИДЕО)

Слободен Печат - 14.01.2020

За пласман во полуфиналето, „наполитанците“ предводени од тренерот Џенаро Гатузо ќе играат против подобриот од дуелот Лацио-Кремонезе. Македонскиот репрезентативец го одигра целиот натпревар во осминафиналниот натпревар од италијанскиот куп против ...

Три пенали на „Сан Паоло“, Елмас и Наполи обезбедија четвртфинале во Купот на Италија (Видео)

Дерби - 14.01.2020

Тимот на Наполи е вториот патник во четвртфиналето на Купот на Италија и тоа откако попладнево пред своите гледачи ја оправда фаворитската улога и славеше над второлигашот Перуџа со 2-0. Ова беше средба која донесе дури три пенали и тоа во првите 45 ...

Наполи во четвртфиналето од Копа Италија, 90 минути за Елмас (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.01.2020

Тимот на Гатузо својот противник во четвртфиналето ќе ги одмери силите со подобриот од дуелот помеѓу Лацио и Кремонесе кој се игра денеска. Италијанскиот вицепрвак Наполи ја оправда фаворитската улога во пресметката со Перуџа на домашен терен во ...

ВИДЕО: Елмас одигра цел меч, Наполи со два пенали до четвртфинале во Купот

Gol.mk - 14.01.2020

Фудбалерите на Наполи рутински ја прескокнаа првата пречка од овосезонскиот Куп на Италија , откако во рамки од осминафиналето со 2-0 (2-0) славеа над второлигашот Перуџа , во натпревар во кој беа досудени дури три пенали во првите 45 минути.

Наполи ја среди Перуџа во Купот, Елмас одигра 90 минути (видео)

TopSport - 14.01.2020

Калчолигашот Наполи, предводен од македонскиот фудбалски репрезентативец, Елиф Елмас оствари рутинска победа во Купот на Италија. Наполитанците денеска со 2-0 славеа победа против екипата на Перуџа која сезонава се натпреварува во Серија Б.

Елмас одигра 90 минути, Наполи се пласираше во четвртфинале на Купот (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.01.2020

Наполи се пласираше во четвтфиналето на италијанскиот Куп, откако победи со 2-0 против Перуџа, а македонскиот репрезентативец Елиф Елмас ги одигра сите 90 минути. Екипата на Елмас во 26. минута постигна погодок од пенал преку Инсиње за водство од ...

Елмас играше цел меч, Наполи ја совлада Перуџа во Купот

SportMedia - 14.01.2020

Со двата гола на Лоренцо Инсиње од пенал во првиот дел, Наполи се пласираше во 1/4 финалето на Купот на Италија. Конечно, по долго време Елиф Елмас одигра цел натпревар за „Наполитанците“, и прв пат цел натпревар откако Џенаро Гатузо е на ...

Со Елмас како стартер, Наполи се пласираше во четвртфиналето од италијанскиот Куп

Спортманија - 14.01.2020

На „Сан Паоло“ се шутираа три пенали, два погоди Инсиње, а гостите не казнија Наполи рутински стигна до четвртфиналето од Купот на Италија, откако на домашен терен избраниците на Џенаро Гатузо славеа со 2-0 против Перуџа.

Гатузо лобира за Вертонген

Вечер Прес - 14.01.2020

Белгискиот интернационалец од редовите на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем, Јан Вертонген, е најновата желба на новиот предводник на италијанскиот калчолигаш Наполи, Џенаро Гатузо. Централниот дефанзивец на крајот од актуелната сезона ќе има статус ...

Гатузо доби неблагодарна награда уште на стартот во Наполи: Тешко е да се прифати ваков апсурд

Дерби - 13.01.2020

Џенаро Гатузо нема посакуван старт на етапата во Наполи, а проблемите за младиот италијански стручњак продолжија и на последното дерби кое се одигра во италијанската престолнина. Наполи загуби од Лацио со минимални 1:0 и Гатузо има биланс од три ...

Наполитанците удрија по Гатузо: Што мислеше да направи Елмас со две минути!?

Sport 1 - 13.01.2020

Италијански Наполи е во најголемата криза во последнава деценија откако ниту смената на тренерот не донесе ништо на подобро, па резултатската криза продолжува да го тресе клубот под Везув, ама за само четири меча откако го наследи Карло Анчелоти, ...

Три пенали на „Сан Паоло“, Елмас и Наполи обезбедија четвртфинале во Купот на Италија

Точка - 14.01.2020

Тимот на Наполи е вториот патник во четвртфиналето на Купот на Италија и тоа откако попладнево пред своите гледачи ја оправда фаворитската улога и славеше над второлигашот Перуџа со 2-0. Ова беше средба која донесе дури три пенали и тоа во првите 45 ...

Наполи ја среди Перуџа во Купот, Елмас одигра 90 минути (видео)

Макфакс - 14.01.2020

Калчолигашот Наполи, предводен од македонскиот фудбалски репрезентативец, Елиф Елмас оствари рутинска победа во Купот на Италија. Наполитанците денеска со 2-0 славеа победа против екипата на Перуџа која сезонава се натпреварува во Серија Б.