TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

📽 НОВ ГАФ НА БАЈДЕН, И ТОА НА НЕГОВИОТ РОДЕНДЕН Ги „помилува“ мисирките, па ги помеша светските музички ѕвезди

+инфо - 20.11.2023

За да стигнат овде, Либерти и Бел мораа да ја победат тешката конкуренција. Тие мораа да работат напорно, да бидат трпеливи и да патуваат повеќе од 1.000 милји. Може да се каже дека е уште потешко од добивање билет за турнејата на Бритни.

Бајден го прославува својот 81 роденден:Издвои време за традиционалното помилување две среќни мисирки за Денот на ...

Вечер Прес - 20.11.2023

Претседателот Џо Бајден во понеделникот помина дел од својот 81-ви роденден спроведувајќи ја годишната традиција на Белата куќа: помилува две среќни мисирки, пренесе Ен-Би-си њуз. Избраните птици, наречени Либерти и Бел, и двете потекнуваат од ...

Бајден помилува две мисирки за својот 81. роденден (ВИДЕО)

Канал5 - 20.11.2023

Американскиот претседател Џо Бајден денеска помилува две џиновски мисирки од Минесота, Либерти и Бел, кои нема да бидат оброк на масата за Денот на благодарноста. Со учениците кои воодушевени врескаат од толпата на јужниот тревник на Белата куќа, ...

Бајден го поминува својот 81-ви роденден во чест на традицијата на Белата куќа за помилување мисирки за Денот на ...

Глас на Америка - 20.11.2023

Претседателот Џо Бајден поминува дел од својот 81-ви роденден почитувајќи ја традицијата на Белата куќа за помилување мисирки за Денот на благодарноста. Мисирките кои добиваат извршна милост на церемонијата во понеделник се именувани како Либерти и ...

Бајден помилува две мисирки за својот 81. роденден (ВИДЕО)

Денешен - 20.11.2023

Американскиот претседател Џо Бајден денеска помилува две џиновски мисирки од Минесота, Либерти и Бел, кои нема да бидат оброк на масата за Денот на благодарноста. Со учениците кои воодушевени врескаат од толпата на јужниот тревник на Белата куќа, ...

Џо Бајден на 81 роденден во чест на традицијата помилува мисирки во пресрет на Денот на благодарноста

Слободен Печат - 20.11.2023

Претседателот Џо Бајден поминува дел од својот 81-ви роденден почитувајќи ја традицијата на Белата куќа за помилување мисирки за Денот на благодарноста, пренесува Гласот на Америка. Мисирките кои добиваат извршна милост на церемонијата во понеделник ...