TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сончево и натпросечно топло, од четврток посвежо и дожд

МКД - 17.09.2019

Временската прогноза за денеска е претежно сончево и натпросечно топло за овој период на годината. Дневните температури ќе достигнат во Скопје 34 Целзиусови степени,Маврово 26, Охрид 28, Битола 32, Кавадарци 35, Крива Паланка 31, Берово 29, Дојран ...

Сончево и многу топло, температурата до 36 степени

А1 On - 17.09.2019

Времето во Северна Република Македонија ќе биде сончево и многу топло за овој период од годината. Поради високите температури вдолж Повардарието ќе биде активиран жолт метеоаларм. Утринската температура ќе се движи помеѓу шест и 14, а дневната од 28 ...

Време: Сончево и многу топло особено во Повардарието каде ќе има жолт метеоаларм

Денешен - 17.09.2019

Времето во Република Македонија ќе биде сончево и многу топло за овој период од годината. Поради високите температури долж Повардарието ќе биде активиран жолт метеоаларм. Утринската температура ќе се движи помеѓу шест и 14, а дневната од 28 до 36 ...

Вонредни најави на метеоролозите: Очекувајте голема промена на времето

Press24 - 16.09.2019

Промената која што веќе ја најавивме и ќе се случи уште во среда доцна навечер и во текот на ноќта кон четврток, а особено во четврток, ќе донесе значителен на температурите на воздухот (за околу десет степени, понекаде и за повеќе), информира ...

Од четврток промена на времето - нови најави на метеоролозите

Press24 - 16.09.2019

Времето утре ќе биде сончево и многу топло за овој период од годината. Минималната температура ќе се движи од 6 до 14, а максималната температура од 28 до 36 степени. Поради високите температури утре по должина на Повардарието ќе биде активиран жолт ...

До среда сончево и топло, од четврток дожд и посвежо време

Н.Македонија - 16.09.2019

Времето утре ќе биде сончево и многу топло за овој период од годината. Минималната температура ќе се движи од 6 до 14, а максималната температура од 28 до 36 степени. Поради високите температури утре по должина на Повардарието ќе биде активиран жолт ...

До среда сончево и топло, од четврток дожд и посвежо време

Макфакс - 16.09.2019

Времето утре ќе биде сончево и многу топло за овој период од годината. Минималната температура ќе се движи од 6 до 14, а максималната температура од 28 до 36 степени. Поради високите температури утре по должина на Повардарието ќе биде активиран жолт ...

Од четврток промена на времето – нови најави на метеоролозите

Centar - 16.09.2019

Поради високите температури утре вдолж Повардарието, а во среда само во југоисточните делови ќе биде активиран жолт метеоаларм. Утре ќе се задржи сончево и многу топло време за овој период од годината.

Славчо Попоски: Спремете се за СТУДЕН ФРОНТАЛЕН систем – Со себе носи врнежи, ветер и голем пад на температурите

Скопје24 - 16.09.2019

Во среда кај нас од попладневните часови облачноста ќе почне да се зголемува и ќе има услови за слаб локален дожд. Зголемена облачност ќе има има во четврток, кога особено од пладневните часови па натаму на повеќе места ќе има врнежи од дожд кој ...

Од четврток заладување

Макфакс - 16.09.2019

Времето утре ќе биде сончево и многу топло за овој период од годината, а од четврток нè очекува заладување. Поради високите температури утре Вдолж Повардарието, а во среда само во југоисточните делови ќе биде активиран жолт метеоаларм, информира ...

СЛАВЧО ПОПОСКИ со вонредно биометео: фронтот од север ќе донесе брза и голема промена на времето

1tv - 16.09.2019

Промената која што веќе ја најавивме и ќе се случи уште во среда доцна навечер и во текот на ноќта кон четврток, а особено во четврток, ќе услови ЗНАЧИТЕЛЕН ПАД на температурите на воздухот (за околу десет степени, понекаде и за повеќе).

Топло уште два-три дена – од четврток голема промена на времето

Centar - 16.09.2019

Времето утре ќе биде сончево и многу топло за овој период од годината, а од четврток нè очекува заладување. Поради високите температури утре Вдолж Повардарието, а во среда само во југоисточните делови ќе биде активиран жолт метеоаларм, информира ...

Спремете се за СТУДЕН ФРОНТАЛЕН систем: Со себе носи врнежи, ветер и голем пад на температурите

1tv - 16.09.2019

Во среда кај нас од попладневните часови облачноста ќе почне да се зголемува и ќе има услови за слаб локален дожд. Зголемена облачност ќе има има во четврток, кога особено од пладневните часови па натаму на повеќе места ќе има врнежи од дожд кој ...

Сончево и топло со температура до 34 степени

Макфакс - 16.09.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер. Минималната температура ќе се спушти меѓу 6 и 15, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб претежно северен ветер.

До среда сончево и топло, од четврток заладување и дожд

Нова ТВ - 16.09.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер. Минималната температура ќе се спушти меѓу 6 и 15, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени. Во Скопје сончево со слаб претежно северен ветер со температура до 33 степени.

Топло време и во деновите од оваа работна недела во септември

Gostivarpress.mk - 16.09.2019

Месец септември продолжува без значителни промени во временските прилики. Во деновите од новата работна недела во гостиварскиот регион, не` очекува стабилно, топло време со високи температури и до 35 степени.

Подгответе се за промена на времето: До среда сончево и топло, од четврток заладување и дожд

еМагазин - 16.09.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер. Минималната температура ќе се спушти меѓу 6 и 15, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб претежно северен ветер, со утринска температура од ...

Сончево и топло

PressingTV - 16.09.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер. Минималните температури се движат од шест до 15 Целзиусови степени, додека максималните ќе се движат во дијапазон од 24 до 34 Целзиусови степени.

До среда сончево и топло, од четврток заладување и дожд

А1 On - 27.10.2019

До вторник ќе се задржи сончево и топло време. Во среда облачноста ќе се зголеми, дневната температура ќе опадне за неколку степени, а во текот на ноќта кон четврток ќе има локален дожд, соопшти УХМР.

Време: До среда сончево и топло, од четврток заладување и дожд

ММС - 16.09.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер. Минималната температура ќе се спушти меѓу 6 и 15, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени. Во Скопје сончево со слаб претежно северен ветер. Т-ра: 13 / 33 степени.

До среда сончево и топло, од четврток заладување и дожд

Курир - 16.09.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер. Минималната температура ќе се спушти меѓу 6 и 15, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени. Во Скопје сончево со слаб претежно северен ветер.

До четврток сончево и натпросечно топло

МКД - 16.09.2019

Денеска времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со слаб променлив ветер и високи дневни температури за овој период од годината. Максималните дневни температури ќе достигнат во Скопје 33 Целзиусови степени, Маврово 25, Охрид 28, Битола ...

До кога ќе се задржи топлото и сончево време?

Кумановски м. - 16.09.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Минималната температура ќе се спушти меѓу 6 и 15, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени. loading...

Времето денеска, претежно сончево

Алсат-М - 15.09.2019

Во Македонија ќе биде претежно сончево, во источните делови со мала локална облачност и со умерен до зсилен ветер од северен правец. Во текот на ноќта ќе биде претежно ведро и ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Сончево и топло со слаб ветер

МКД - 15.09.2019

Времето во целата земја денеска ќе биде претежно сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Дневните температури ќе бидат во Скопје 30 Целзиусови степени, Маврово 22, Охрид 26, Битола 30, Кавадарци 32, Берово 26, Крива ...

Сончево и топло преку ден, северен ветер во текот на ноќта

Н.Македонија - 15.09.2019

Времето денеска ќе биде претежно сончево, во источните делови на земјата со мала локална облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец, информираат од управата за хидрометеоролошки работи.

Сончево и топло преку ден, северен ветер во текот на ноќта

Макфакс - 15.09.2019

Времето денеска ќе биде претежно сончево, во источните делови на земјата со мала локална облачност и со умерен до зсилен ветер од северен правец, информираат од управата за хидрометеоролошки работи.

Сончево и топло преку ден, северен ветер во текот на ноќта

24Инфо - 15.09.2019

Времето денеска ќе биде претежно сончево, во источните делови на земјата со мала локална облачност и со умерен до зсилен ветер од северен правец, информираат од управата за хидрометеоролошки работи.

Сончево со умерен до засилен северен ветер

Пулс24 - 15.09.2019

Денес во земјава времето ќе биде претежно сончево, во источните делови со мала локална облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец. Во текот на ноќта беше претежно ведро и дуваше слаб до умерен северен ветер.

Сончево со северен ветер

еМагазин - 15.09.2019

Времето денеска ќе биде претежно сончево, во источните делови со мала локална облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец. Во текот на ноќта ќе биде претежно ведро и ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Недела како создадена за прошетка

PressingTV - 15.09.2019

Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Минималните температури се движат од четири до 16 Целзиусови степени, дедека максималните ќе се движат од 22 до 33 Целзиусови степени.

Славчо Попоски: Уживајте до среда, во четврток СТУДЕН ФРОНТАЛЕН СИСТЕМ доаѓа во државава

1tv - 15.09.2019

До среда нашата територија ќе биде под влијание на натпросечно топла, стабилна и сува воздушна маса која продира од југ и истата ќе условува и понатаму стабилно, суво и сончево време со мала локална облачност.

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Еве какви температури ни носи овој ден

Фактор - 15.09.2019

Времето денеска ќе биде претежно сончево, во источните делови со мала локална облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец. Во текот на ноќта ќе биде претежно ведро и ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Времето денеска, претежно сончево, преку ноќта северен ветер

Скопје1 - 15.09.2019

Во Македонија ќе биде претежно сончево, во источните делови со мала локална облачност и со умерен до зсилен ветер од северен правец. Во текот на ноќта ќе биде претежно ведро и ќе дува слаб до умерен северен ветер.

СЛАВЧО ПОПОСКИ СО ВОНРЕДНО БИОМЕТЕО: Фронтот од север ќе донесе брза и голема промена на времето

Скопје24 - 16.09.2019

Промената која што веќе ја најавивме и ќе се случи уште во среда доцна навечер и во текот на ноќта кон четврток, а особено во четврток, ќе услови ЗНАЧИТЕЛЕН ПАД на температурите на воздухот (за околу десет степени, понекаде и за повеќе).

До среда сончево и топло- потоа следува целосен пресврт за месец септември

Курир - 16.09.2019

Времето утре ќе биде сончево и многу топло за овој период од годината. Минималната температура ќе се движи од 6 до 14, а максималната температура од 28 до 36 степени. Поради високите температури утре по должина на Повардарието ќе биде активиран жолт ...

До среда сончево и топло, од четврток дожд и посвежо време

Centar - 16.09.2019

Времето утре ќе биде сончево и многу топло за овој период од годината. Минималната температура ќе се движи од 6 до 14, а максималната температура од 28 до 36 степени. Поради високите температури утре по должина на Повардарието ќе биде активиран жолт ...

До среда сончево и топло, од четврток дожд и посвежо време

Точка - 16.09.2019

Времето утре ќе биде сончево и многу топло за овој период од годината. Минималната температура ќе се движи од 6 до 14, а максималната температура од 28 до 36 степени. Поради високите температури утре по должина на Повардарието ќе биде активиран жолт ...

Од четврток заладување

Точка - 16.09.2019

Времето утре ќе биде сончево и многу топло за овој период од годината, а од четврток нè очекува заладување. Поради високите температури утре Вдолж Повардарието, а во среда само во југоисточните делови ќе биде активиран жолт метеоаларм, информира ...

Од четврток пад на температурите

iPortal - 16.09.2019

Времето утре ќе биде сончево и многу топло за овој период од годината, а од четврток нè очекува заладување. Поради високите температури утре Вдолж Повардарието, а во среда само во југоисточните делови ќе биде активиран жолт метеоаларм, информира ...

Од четврток заладување

24Инфо - 16.09.2019

Времето утре ќе биде сончево и многу топло за овој период од годината, а од четврток нè очекува заладување. Поради високите температури утре Вдолж Повардарието, а во среда само во југоисточните делови ќе биде активиран жолт метеоаларм, информира ...

Од четврток промена на времето

Тера - 16.09.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер. Минималната температура ќе се спушти меѓу 6 и 15, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени. До среда ќе се задржи сончево и топло време.

Сончево и топло со температура до 34 степени

Н.Македонија - 16.09.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер. Минималната температура ќе се спушти меѓу 6 и 15, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб претежно северен ветер.

До среда ќе се задржи сончево и топло време

Скопје инфо - 16.09.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер. Минималната температура ќе се спушти меѓу 6 и 15, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени. Во Скопје сончево со слаб претежно северен ветер.

До среда сончево и топло, од четврток заладување и дожд

Нетпрес - 16.09.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер. Минималната температура ќе се спушти меѓу 6 и 15, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени. Во Скопје сончево со слаб претежно северен ветер.

До среда сончево и топло, од четврток заладување и дожд

Либертас - 16.09.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер. Минималната температура ќе се спушти меѓу 6 и 15, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени. Во Скопје сончево со слаб претежно северен ветер. Т-ра: 13 / 33 степени.

До среда сончево и топло, од четврток заладување и дожд

iPortal - 16.09.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер. Минималната температура ќе се спушти меѓу 6 и 15, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени. Во Скопје сончево со слаб претежно северен ветер со температура до 33 степени.

До среда сончево и топло, од четврток заладување и дожд

ТВ21 - 26.10.2019

До вторник ќе се задржи сончево и топло време. Во среда облачноста ќе се зголеми, дневната температура ќе опадне за неколку степени, а во текот на ноќта кон четврток ќе има локален дожд, соопшти УХМР.