TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ИНЦИДЕНТ: Физичка конфронтација на Саше Политико со министерот Пешевски (ВИДЕО)

Телеграф - 15.07.2015

На потпретседателот на Владата, Владимир Пешевски, денеска му беше нарушен интегритетот и беше вознемируван и предмет на вербален, со можност за сериозен физички напад од страна на Саше Ивановски, велат од владејачката партија До физичка ...

Новинарски пленум утре излегува на протест пред Влада

Нова ТВ - 15.07.2015

Новинарскиот пленум го осудува нападот врз сопственикот на порталот Мактел Саше Ивановски, кој беше физички нападнат од вицепремиерот Пешевски во центарот на Скопје, поради поставено прашање.

Саше Политико: Срамно е вицепремиер да нападне новинар

Вест - 15.07.2015

Сашо Ивановски, сопственик и уредник на порталот Мактел, беше нападнат од вицепремиерот Владимир Пешевски. Според видеоснимката што ја објави порталот Нова ТВ, вицепремиерот го удира Ивановски по поставено прашање.

Жарко Пешевски ја продолжи верноста кон Металург

РК Металург - 15.07.2015

Пикерот Жарко Пешевски (24) и во наредните две сезони ќе го носи дресот на ракометниот клуб Металург, откако денеска го продолжи договорот со за уште две години. Пешевски почна да тренира ракомет во школата на Металург на 13-годишна возраст, ...

ВИДЕО: Саше Политико нападнат и од вицепремиерот Пешевски

Алсат-М - 15.07.2015

Вицепремиерот за економски прашања, Владимир Пешевски денес пладне физички го нападна Саше Ивановски, познат како „Саше Политико“. Настанот се случи пред ресторанот „Пастел“ каде Саше му се доближил на вицепремиерот за да земе изјава со неговиот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Саше Политико го вознемири потпретседателот Пешевски

Фокус - 15.07.2015

Од владејачката партија предупредија дека и следниот пат ќе има вакви последици по Саше Политико и „сличните на него“. ВМРО-ДПМНЕ не се огради од физичкиот напад на вицепремиерот Пешевски врз Саше Политико, туку од владејачката партија предупредија ...

Пешевски: Жалам за инцидентот, реагирав одбрамбено и инстинктивно!

Фактор - 15.07.2015

После неубавиот инцидент во кој вицепремиерот Владимир Пешевски денеска после поставените прашања од страна на новинарот Саше Политико, познат во јавноста со ваквите начини на пристап кон политичарите во последен период, на својот Фејсбук профил ...

ЛДП: Пешевски не бил само „deal“, туку и „aggressive oriented“.

Либертас - 15.07.2015

„Либерално–демократската партија е згрозена од денешниот срамен чин за македонската демократија, кога вицепремиерот Владимир Пешевски дигна рака врз слободата на новинарството. Физичкиот напад на Пешевски врз новинарот Саше Ивановски мора да се ...

Твитер-реакции на нападот на Пешевски врз Ивановски: А да беше обратно?

А1 On - 15.07.2015

Откако вицепремиерот Владимир Пешевски физички го нападна новинарот Саше Ивановски – Политико со тупаници и клоци, на социјалните мрежи се појавија коментари кои ја осудуваат реакцијата на Пешевски и бараат тој да даде оставка поради напад врз ...

Серијата продолжува: Саше Политико тепан и денес од вицепремиерот Пешевски

Точка - 15.07.2015

Саше Политико, кој за себе вели дека е новинар, попладнево го провоцираше и вицепремиерот за економски прашања, Владимир Пешевски, кој на провокациите одговори така како што сметаше дека треба да одговори.

Пешевски: Агресивноста на може да биде решение на проблемите, исто како и загрозувањето на приватноста и безбедноста

Курир - 15.07.2015

Вицепремиерот Владимир Пешевски се огласи во врска со денешниот настан, односно инцидентот кој го предизвика Саше Политико. -Во врска со денешниот настан би сакал да дадам свое гледање на нештата.

СДСМ: Пешевски нападна човек, за овој брутален чин мора да си поднесе оставка

Нова ТВ - 15.07.2015

Социјалдемократскиот сојуз преку соопштение реагира за денешниот напад на вицепремиерот Владимир Пешевски врз водителот и уредник на порталот Мактел – Саше Ивановски поради поставено новинарско прашање, оценувајќи го како скандал.

Жарко Пешевски го продолжи договорот со Металург

24 Ракомет - 15.07.2015

Жарко Пешевски го продолжи својот договор со Металург за уште две сезони. Пикерот на тимот од Автокоманда, кој ги помина сите категории на ракометната школа на Металург во наредната сезона ќе ја дели минутажата со Константин Петров кој пристигна од ...

Видеото со Пешевски и Саше политико со добро аудио

Panika.be - 15.07.2015

Компилација од двете видеа на тепачката меѓу Саше Политико и Владимир Пешевски, зачинета со звучни ефекти за подобро да ви ја доловат атмосферата :) А еве како некои го доживуввааат тој шамар со дел од еден скеч на к-15: *Видеата се превземени од ...

Пешевски две години во Металург

Спорт - 15.07.2015

Еден од најпреспективните македонски играчи, пикерот Жарко Пешевски потпиша нов двегодишен договор со Металург. Пешевски беше цел на неколку македонски клуба, но на крајот одлучи да ја продолжи кариерата таму каде што беше до сега - Автокоманда.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ преку Саше Политико и клоновите слични на него врши директен атак врз слободата, правата и ...

Денешен - 15.07.2015

Денес СДСМ се легитимираше, отворено и јавно, дека стои позади се што прави лицето кое сака лажно да се претстави за новинар, Саше Ивановски Политико, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. -Значи СДСМ директно стои позади газењата и ограничувањата на слободата ...

Најдобар одговор за тоа каков е договорот даде Пешевски со нападот врз Саше

Либертас - 15.07.2015

Бидејќи читам различни толкувања на договорот… мислам дека не треба нешто многу да се анализира. Најдобриот одговор за тоа каков е договорот и кому му одговара а кому не, можете да најдете во видеата од нападите врз Саше Политико, тој доцна синоќа ...

Вицепремиер УЛИЧАР !

Либертас - 15.07.2015

Тажен крај за еден некогаш супер успешен бизнисмен, вицепремиерот Владимир Пешевски. Неговото вистинско лице чинам го видовме сите денеска како во стилот на УЛИЧАР во строгиот центар на Скопје, пред неговото кафуле, тепа, еве нека не биде новинар ...

ВИДЕО: Вицепремиерот Пешевски физички го нападна Саше Политико

А1 On - 15.07.2015

Денеска напладне, вицепремиерот Владимир Пешевски, во центарот на Скопје во близина на „Пастел“ физички го нападна Саше Ивановски Политико, новинар и сопственик на порталот. Ивановски вели дека нападот ќе го пријави во полициската станица “Беко и в ...

(ВИДЕО) Вицепремиерот Пешевски наместо одговор го удри Саше Политико

Бриф - 15.07.2015

Денеска околу 14 часот и 15 минути вицепремиерот Владимир Пешевски го нападна со боксеви Саше Политико откако овој пред гостилницата „Пастел“ го праша Пешевски што мисли за идејата за јавниот обвинител од договорот во Пржино, информира НОВА ...

Лудилото на СДСМ доживува врв

Нетпрес - 15.07.2015

Негативната енергија и очајот кои владеат во СДСМ, по неуспехот на нивното сценарио за дестабилизација на земјата и по вчерашниот договор од Пржино после, кој ќе мора да одат на избори и да се соочат со уште една казна од народот, доживуваат своја ...

СКАНДАЛ: Вицепремиерот Пешевски физички го нападна Саше Политико

Фокус - 15.07.2015

Наместо да одговори на прашањата на Саше Ивановски, вицепремиерот Владо Пешевски физички го нападна новинарот Видео од нападот, од гледна точка на Саше Политико: Видео од настанот од друга гледна точка: ...

(ВИДЕО) Вицепремиерот Пешевски наместо одговор го удри Саше Политико

Либертас - 15.07.2015

Предмалку во Пастел во центрот на Скопје вицепремиерот Пешвски го нападнал Саше Политико. -Го забележав вицепремиерот дека е на терасата во кафулето, му се приближив и најљубезно го прашав дали е вознемирен што ќе има специјален обвинител за ...

(ВИДЕО) Што го изнервира Пешевски: Обидот за напад од камерата на Саше Политико!

Фактор - 15.07.2015

Видео во кое се гледа како вицепремиерот Пешевски се обидува физички да се пресмета со новианрот Саше Политико . Нападот според информациите се случил во строгиот центар на Скопје во Пастел.

Саше тепан и денес - влегува во серија (ВИДЕО)

Вечер - 15.07.2015

Доаѓа, провоцира, навредува и малтретира. Саше Политико и денес си го доби тоа што го бараше, а го доби и синоќа. Активистот на СДСМ кој за себе тврди дека е новинар, а не е, попладнево го навредуваше вицепремиерот за економски прашања Владимир ...

(ВИДЕО) Вицепремиерот Пешевски се обиде физички да се пресмета со Саше Политико!

Фактор - 15.07.2015

На социјалната мрежа се шири видео во кое се гледа како новинарот Саше Политико е нападнат од страна на вицепремиерот Пешевски. Нападот според информациите се случил во строгиот центар на Скопје во Пастел.

Вицепремиерот Владимир Пешевски физички го нападна и удри Саше Политико (Видео)

Кирилица - 15.07.2015

Заменик на претседателот на Владата задолжен за економски прашања Владмир Пешевски со тупаници го нападна новинарот Саше Ивановски Политико во центарот на Скопје. Инцидентот се случил во центарот на Скопје, пред зградата на Европскиот универзитет, ...

(ВИДЕО) Инцидент со Пешевски и новинарот Саше Политико

еМагазин - 15.07.2015

Новинарот Саше Политико денеска физички беше нападнат од вицепремиерот за економски прашања Владимир Пешевски. Порталот Нова , објави дека сведок на настанот била новинрката на Нова, Биљана Секуловска, која го снимила настанот. Видеото на Нова, ОВДЕ.

ЦИВИЛ: Невидено вандалско однесување на вицепремиерот

Sky - 15.07.2015

- ЦИВИЛ – Центар за слобода најостро го осудува физичкиот напад на вицепремиерот Владимир Пешевски врз новинарот Саше Ивановски. Актот на насилство се случи денеска, во строгиот центар на Скопје, кога вицепремиерот Пешевски, се нафрли врз новинарот ...

(ВИДЕО) Вицепремиерот Пешевски физички го нападна Саше Политико

Бриф - 15.07.2015

Денеска новинарот и сопственик на порталот Мактел, Саше Ивановски беше физички нападнат од вицепремиерот Владимир Пешевски додека му поставуваше прашање околу договорот постигнат вчера во Пржино.

Новинарски пленум повикува на протести и политичка и кривична одговорност од Пешевски

А1 On - 15.07.2015

Новинарскиот пленум е шокиран и згрозен од актот на насилство на вицепремиерот Владимир Пешевски кој физички го нападна сопственикот на порталот Мактел, Саше Ивановски. Сметаме дека ова физичкото насилство на вицепремиерот е континуитет на владината ...

Металург го задржа пивотот Жарко Пешевски

Екипа - 15.07.2015

Жарко Пешевски и во следната сезона ќе го носи дресот на Металург откако 24-годишниот пивот денеска и официјално потпиша нов договор со клубот од Автокоманда. Претходниот договор на Пешевски истече на крајот од минатата сезона, овој ракометар во ...

(Фото) Жарко Пешевски останува во Металург

Спортклуб - 15.07.2015

Металург, преку својот официјален сајт, го објави потпишувањето на новиот договор со репрезентативниот пикер Жарко Пешевски. Пикерот Жарко Пешевски (24) и во наредните две сезони ќе го носи дресот на ракометниот клуб Металург, откако денеска го ...

ВМРО-ДПМНЕ: Саше Политико го вознемири потпретседателот Пешевски

А1 On - 15.07.2015

ВМРО-ДПМНЕ не се огради од физичкиот напад на вицепремиерот Пешевски врз Саше Политико, туку од владејачката партија предупредија дека и следниот пат ќе има вакви последици по Саше Политико и „сличните на него“.

ЛДП: Пешевски не бил само „deal“, туку и „aggressive oriented“

+инфо - 15.07.2015

Либерално–демократската партија (ЛДП) порача дека е згрозена „од денешниот срамен чин за македонската демократија, кога вицепремиерот Владимир Пешевски дигна рака врз слободата на новинарството“.

Твитер-реакции за Дуелот меѓу ХИПО (Пешевски) и Чипо (Саше Политико)

Репортер - 15.07.2015

Откако вицепремиерот Владимир Пешевски физички го нападна новинарот Саше Ивановски – Политико со тупаници и клоци, на социјалните мрежи се појавија коментари кои ја осудуваат реакцијата на Пешевски и бараат тој да даде оставка поради напад врз ...

Пешевски: Немаше никаков физички контакт меѓу мене и Ивановски

Вечер - 15.07.2015

Вицепремиерот Владимир Пешевски се огласи во врска со денешниот настан, односно инцидентот кој го предизвика лицето Саше Ивановски. -Во врска со денешниот настан би сакал да дадам свое гледање на нештата.

СДСМ: Пешевски веднаш да поднесе оставка

А1 On - 15.07.2015

Најостро реагираме и го осудуваме скандалот во којшто вицепремиерот Владимир Пешевски, физички го нападна сопственикот на порталот Мактел, Саше Ивановски, за време на извршување негова работна задача.

Министерот Пешевски го нападна Саше Политико поради прашање

24 Вести - 15.07.2015

Денеска околу 14 часот и 15 минути вицепремиерот Владимир Пешевски физички го нападна Саше Политико откако пред гостилницата „Пастел“ го праша Пешевски што мисли за идејата за јавниот обвинител од договорот во Пржино.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ преку Саше Политико и клоновите слични на него врши директен атак врз слободата, правата и ...

Курир - 15.07.2015

Денес СДСМ се легитимираше, отворено и јавно, дека стои позади се што прави лицето кое сака лажно да се претстави за новинар, Саше Ивановски Политико, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. -Значи СДСМ директно стои позади газењата и ограничувањата на слободата ...

Кабранов: Вицепремиер УЛИЧАР !

Репортер - 15.07.2015

Тажен крај за еден некогаш супер успешен бизнисмен, вицепремиерот Владимир Пешевски. Неговото вистинско лице чинам го видовме сите денеска како во стилот на УЛИЧАР во строгиот центар на Скопје, пред неговото кафуле, тепа, еве нека не биде новинар ...

Нестабилни личности се ударни тупаници на Заев

Република - 15.07.2015

Негативната енергија и очајот кои владеат во СДСМ, по неуспехот на нивното сценарио за дестабилизација на земјата и по вчерашниот договор од Пржино после, кој ќе мора да одат на избори и да се соочат со уште една казна од народот, доживуваат своја ...

ШОКАНТНО: Вицепремиерот Пешевски физички го нападна Саше Политико! (ВИДЕО)

Репортер - 15.07.2015

Вицепремиерот Пешевски штотуку извршил напад врз Саше Политико во Пастел, во строгиот центар на Скопје, јавува новинарката Билјана Секуловска. -Го забележав вицепремиерот дека е на терасата во кафулето, му се приближив и најљубезно го прашав дали е ...

ВИДЕО: Сите ќотеци што „ги има изедено“ Саше Политико!

Пулс24 - 15.07.2015

Доаѓа, провоцира, навредува и малтретира. Саше Политико и денес си го доби тоа што го бараше, а го доби и синоќа. Активистот на СДСМ кој за себе тврди дека е новинар, а не е, попладнево го навредуваше вицепремиерот за економски прашања Владимир ...

Цивил: Невидено вандалско однесување на вицепремиерот Пешевски

+инфо - 15.07.2015

ЦИВИЛ – Центар за слобода порача дека „најостро го осудува физичкиот напад на вицепремиерот Владимир Пешевски врз новинарот Саше Ивановски“. „Актот на насилство се случи денеска, во строгиот центар на Скопје, кога вицепремиерот Пешевски, се нафрли ...

Новинарскиот пленум утре на протест поради нападот врз Саше Политико, бара оставка од Пешевски

Либертас - 15.07.2015

„Новинарскиот пленум е шокиран и згрозен од актот на насилство на вицепремиерот Владимир Пешевски кој физички го нападна сопственикот на порталот Мактел, Саше Ивановски. Сметаме дека ова физичкото насилство на вицепремиерот е континуитет на ...

Ракометарот Жарко Пешевски пак ќе игра за Металург

Н.Македонија - 15.07.2015

Пикерот Жарко Пешевски (24) и во наредните две сезони ќе го носи дресот на ракометниот клуб Металург, откако денеска го продолжи договорот со клубот - Мило ми е што го продолжив договорот со мојот матичен клуб Металург, кој е мој дом.

ЛДП: Пешевски не бил само „deal“, туку и „aggressive oriented“

А1 On - 15.07.2015

Либерално–демократската партија (ЛДП) порача дека е згрозена „од денешниот срамен чин за македонската демократија, кога вицепремиерот Владимир Пешевски дигна рака врз слободата на новинарството“.

Пешевски: Агресивноста на може да биде решение на проблемите, исто како и загрозувањето на приватноста и безбедноста

Денешен - 15.07.2015

Вицепремиерот Владимир Пешевски се огласи во врска со денешниот настан, односно инцидентот кој го предизвика Саше Политико. -Во врска со денешниот настан би сакал да дадам свое гледање на нештата.

СДСМ: Пешевски мора да си поднесе оставка поради нападот на Саше Политико

Кирилица - 15.07.2015

Најостро реагираме и го осудуваме скандалот во кој вицепремиерот Владимир Пешевски физички го нападна сопственикот на порталот „Мактел“, Саше Ивановски, за време на извршување на негова работна задача, реагираат од СДСМ во врска со денешниот ...