TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Британската премиерка подготвува нова тура санкции за Русија

МКД - 13.06.2018

Британската премиерка Тереза Меј денеска изјави дека на претстојниот самит на ЕУ ќе бара зајакнување на санкциите против Русија. „Ќе извршам притисок да осигурам продолжување на санкциите врз Русија“, рече Меј во парламентот, пренесе Ројтерс .

Тереза Меј ќе бара посилни санкции за Русија

Р.С.Европа - 13.06.2018

Британската премиерка Тереза Меј денеска во британскиот Парламент изјави дека на претстојниот Самит на ЕУ, кон крајот на месецов, ќе бара да се засилат санкциите против Русија. „Ќе инсистирам да ги задржиме санкциите против Русија.

Тереза Меј ќе предложи нов амандман за брегзитот

Макфакс - 13.06.2018

Британската премиерка Тереза Меј му соопшти на законодавното тело дека владата е загрижена за улогата на парламентот во „Брегзит,“ па најави дека ќе предложи нов амандман. „Утринава се согласивме со секретарот за „Брегзит“ дека ќе предложиме нов ...

Меј: Ќе инсистирам да се засилат санкциите против Русија

Н.Македонија - 13.06.2018

Британската премиерка Тереза Меј денеска изјави дека ќе настојува да се засилат санкциите против Русија на средбата на врвот на ЕУ, која треба да се одржи кон крајот на месецот. – Ќе инсистирам да ги задржиме санкциите против Русија.

Меј инсистира да се задржат и да се зајакнат санкциите кон Русија

Поглед - 13.06.2018

– Ќе инсистирам да ги задржиме санкциите против Русија, изјави Меј пред Парламентот. – Всушност, мислам дека постојат некои области во кои треба да го зајакнеме режимот на санкции, додаде ...

Долниот дом на британскиот Парламент ги одби амандманите на Законот за Брегзит

А1 On - 12.06.2018

Долниот дом на британскиот Парламент денеска ги отфрили амандманите на Законот за Бергзит усвоени од Домот на лордовите, со кои се превидуваше право на парламентарно вето на конечниот Договор со Брисел за излез на Велика Британија од ЕУ.

Меј: Со поткопувањето на Владата го отежнуваме Брегзит

Р.С.Европа - 12.06.2018

Гласање во британскиот Парламент за плановите на владата за Брегзит ќе испрати порака до Европската унија и ќе ги отежне преговорите ако пратениците ја поткопаат официјалната позиција, ги предупредила денеска британската премиерка Тереза Мај своите ...

Тереза Меј ќе бара посилни санкции за Русија

Алсат-М - 13.06.2018

Британската премиерка Тереза Меј денеска во британскиот Парламент изјави дека на претстојниот Самит на ЕУ, кон крајот на месецов, ќе бара да се засилат санкциите против Русија. „Ќе инсистирам да ги задржиме санкциите против Русија.

Тереза Меј ќе предложи нов амандман за Брегзит

Денар - 13.06.2018

Британската премиерка Тереза Меј му соопшти на законодавното тело дека владата е загрижена за улогата на парламентот во „Брегзит,“ па најави дека ќе предложи нов амандман. „Утринава се согласивме со секретарот за „Брегзит“ дека ќе предложиме нов ...

Меј: Ќе инсистирам да се засилат санкциите против Русија

Курир - 13.06.2018

Британската премиерка Тереза Меј денеска изјави дека ќе настојува да се засилат санкциите против Русија на средбата на врвот на ЕУ, која треба да се одржи кон крајот на месецот. – Ќе инсистирам да ги задржиме санкциите против Русија, изјави Меј пред ...

Со трансатлатската трговска војна на повидок, Британија во костец

Глас на Америка - 11.06.2018

Британската премиерка Тереза Меј е во несекојдневна позиција - дали ќе ја избере страната на САД или на европските лидери? Французите и Канаѓаните беа најжестоки во реакцијата на неодамнешниот состанок на Г7, што се одржа во Квебек, Канада, а кој ...

Тереза Меј ќе предложи нов амандман за Брегзит

Локално - 13.06.2018

Британската премиерка Тереза Меј му соопшти на законодавното тело дека владата е загрижена за улогата на парламентот во „Брегзит,“ па најави дека ќе предложи нов амандман. „Утринава се согласивме со секретарот за „Брегзит“ дека ќе предложиме нов ...

Меј: Ќе инсистирам да се засилат санкциите против Русија

Стандард - 13.06.2018

Британската премиерка Тереза Меј денеска изјави дека ќе настојува да се засилат санкциите против Русија на средбата на врвот на ЕУ, која треба да се одржи кон крајот на месецот. – Ќе инсистирам да ги задржиме санкциите против Русија, изјави Меј пред ...

Британската влада со нов амандман за Брегзит

Р.С.Европа - 13.06.2018

Британската премиерка Тереза Меј ќе предложи нов амандман за Брегзит, бидејќи, како што соопштила на законодавниот дом, владата е загрижена за улогата на Парламентот во процесот на напуштање на Европска унија, јавија западните агенции.

Меј: Ќе инсистирам да се засилат санкциите против Русија

А1 On - 13.06.2018

Британската премиерка Тереза Меј денеска изјави дека ќе настојува да се засилат санкциите против Русија на средбата на врвот на ЕУ, која треба да се одржи кон крајот на месецот. – Ќе инсистирам да ги задржиме санкциите против Русија, изјави Меј пред ...

Ќе инсистирам да се засилат санкциите против Русија

Пулс24 - 13.06.2018

Британската премиерка Тереза Меј денеска изјави дека ќе настојува да се засилат санкциите против Русија на средбата на врвот на ЕУ, која треба да се одржи кон крајот на месецот. – Ќе инсистирам да ги задржиме санкциите против Русија, изјави Меј пред ...