TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев до Груевски: Дали како претседател на ВМРО-ДПМНЕ си земал 1.500.000 евра

Н.Македонија - 15.04.2014

Господине Груевски, јас те повикувам на македонската јавност, ти лично да ѝ одговориш, дали како претседател на ВМРО-ДПМНЕ си земал пари во кеш во износ од 1.500.000 евра или повеќе од 92.000.000 ...

Заев: Груевски, дали лично си земал 1.500.000 евра во кеш?

Фокус - 15.04.2014

Зошто си ја оштетил државата 225.000 евра, четврт милион евра, или повеќе од 14.000.000 денари за неплатен данок, праша Заев. Господине Груевски , јас те повикувам на македонската јавност, ти лично ...

Заев: Таткото на криминалот во Македонија е Никола Груевски

Макфакс - 15.04.2014

Таткото на криминалот во Македонија не е никој друг, туку Никола Груевски, обвини во среда на прес конференција лидерот на опозициската СДСМ Зоран Заев.

(ВИДЕО) Заев: Господине Груевски, дали си зел 1,5 милиони евра во кеш од познат бизнисмен?!

Либертас - 15.04.2014

Прес конференција на Зоран Заев, претседател на СДСМ: Почитувани граѓани, почитувани медиуми ! Вчера ветив дека докрај ќе разобличиме кој е главниот креатор на криминалиите во државата поради кои ...

Заев на прес конференција во 14:30

Либертас - 16.04.2014

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија известува дека во 14:30 часот во седиштето на партијата, прес конференција ќе одржи претседателот на СДСМ, Зоран Заев.

(ВИДЕО) Заев: Премиеру Груевски, ќе кажеш ли дали си зел 1,5 милиони евра во кеш од познат бизнисмен или да кажеме ние?

Бриф - 15.04.2014

Вчера ветив дека докрај ќе разобличиме кој е главниот креатор на криминалиите во државата поради кои пати народот. Таткото на криминалот во Македонија не е никој друг, туку Никола Груевски, рече на ...

Го разобличивме вистинското лице на Груевски

Дневник - 14.04.2014

Изборните резултати од првиот круг на претседателските избори се резултат на систематскиот притисок на власта на Никола Груевски преку државните инструменти во изминатите осум години, и ништо друго.

ВИДЕО Заев: Груевски од кого зеде 1,5 милиони евра и зошто не плати данок од 225.000 евра?

+инфо - 15.04.2014

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска побара од премиерот Никола Груевски да каже од кој познат бизнисмен зел 1,5 милиони евра, зошто не платил данок, и ги предизвика надлежните институции да постапат ...

Заев: Груевски кажи јавно си земал ли 1,5 милиони евра кеш од познат бизнисмен

Нова ТВ - 15.04.2014

“Вчера ветив дека докрај ќе разобличиме кој е главниот креатор на криминалиите во државата поради кои пати народот. Таткото на криминалот во Македонија не е никој друг, туку Никола Груевски!“, изјави ...

ВИДЕО МЕГА-СКАНДАЛ ЈА ТРЕСЕ ВЛАДАТА - Заев: Господине Груевски, дали си зел 1,5 милиони евра во кеш од познат ...

Sky - 15.04.2014

Прес конференција на Зоран Заев, претседател на СДСМ: Почитувани граѓани, почитувани медиуми ! Вчера ветив дека докрај ќе разобличиме кој е главниот креатор на криминалиите во државата поради кои ...

(ВИДЕО) Заев: Дали Груевски зел 1,5 милиони евра во кеш од познат бизнисмен?

А1 On - 15.04.2014

Вчера ветив дека докрај ќе разобличиме кој е главниот креатор на криминалиите во државата поради кои пати народот. Таткото на криминалот во Македонија не е никој друг, туку Никола Груевски! ...

(ВИДЕО)Заев:Груевски, дали ти лично си земал 1.500.000 Евра кеш?

Локално - 15.04.2014

Вчера ветив дека докрај ќе разобличиме кој е главниот креатор на криминалиите во државата поради кои пати народот. Таткото на криминалот во Македонија не е никој друг, туку Никола Груевски! ...

Заев: Груевски, Дали ти лично си зел 1.500.000 евра во кеш?

Телма - 15.04.2014

Дали како претседател на ВМРО-ДПМНЕ си зел пари во кеш во износ од 1.500.000 евра или повеќе од 92.000.000 денари?, директно праша лидерот на СДСМ. Таткото на криминалот во Македонија не е никој ...

Заев - Сите ќе дознаат кој е главен креатор на криминалите во државата

Р.С.Европа - 14.04.2014

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека партијата цврсто и поодлучно од кога било ќе влезе во втората фаза од предизборието каде се преклопуваат кампањите за претседателските и парламентарните избори.

ЗАЕВ: Не се откажуваме, луѓето сакаат промени

Телеграф - 14.04.2014

Тој ги повика членовите и симпатизерите на СДСМ на енергичност и на цврста определеност, за, како што рече, да се изборат за „Промените за нов почеток во Македонија“ Лидерот на СДСМ, Зоран Заев ...

Заев побара поддршка за вториот изборен круг

Утрински - 14.04.2014

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека партијата цврсто и поодлучно од кога било ќе влезе во втората фаза од предизборието каде се преклопуваат кампањите за претседателските и парламентарните избори.

Заев побара поддршка за вториот изборен круг

Н.Македонија - 14.04.2014

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека партијата цврсто и поодлучно од кога било ќе влезе во втората фаза од предизборието каде се преклопуваат кампањите за претседателските и парламентарните избори ...

Заев: ОТКАЖУВАЊЕ НЕМА, одиме на победа

Телма - 14.04.2014

Социјалдемократскиот сојуз поодлучно од кога било ја продолжува борбата за слобода и демократија. Цврсто влегуваме во втората фаза од предизборието кадешто се преклопуваат кампањите за ...

Заев: Откажување нема! Луѓето сакаат промени!

МКД - 14.04.2014

Откажување нема. Вистинското лице на Никола Груевски и неговиот режим е разобличено. Прашањето што си го поставуваат најголем дел од граѓаните, како тогаш победува Никола Груевски, ви тврдам ќе биде ...

Заев: Не се откажуваме, луѓето сакаат промени

Алфа - 14.04.2014

Вистинското лице на Никола Груевски и неговиот режим е разобличено. Ситуацијата и атмосферата на терен ја видовме со свои очи. Поддршката за кандидатот за претседател Стево Пендаровски е реална и ...

Заев: Максимална злоупотребите на власта врз гласачите

Нова ТВ - 14.04.2014

Социјалдемократскиот сојуз поодлучно од кога било ја продолжува борбата за слобода и демократија. Цврсто влегуваме во втората фаза од предизборието кадешто се преклопуваат кампањите за ...

Заев: Деновиве ќе дознаете кој е креаторот на криминалите во државава!

Фокус - 14.04.2014

Во вториот изборен круг треба да ги мотивираме сите граѓани, смета Заев Власта во ова второ полувреме од кампањата влегува со психолошка предност, но ние влегуваме со силна одлучност да го откриеме ...

ВИДЕО Заев: Во второто полувреме ќе го откриеме докрај криминалот на власта

+инфо - 14.04.2014

Власта во второто полувреме влегува со психолошка предност, но ние влегуваме со силна одлучност да го откриеме докрај нејзиниот криминал, истaкна лидерот на СДСМ Зоран Заев, на денешната прес ...

(ВИДЕО) Заев: Ќе го разобличиме системот на Груевски

А1 On - 14.04.2014

Вчерашните изборни резултати се резултат на систематскиот притисок на власта на Никола Груевски преку државните инструменти изминатите 8 години, и на ништо друго.

(ВИДЕО) Заев: Откажување нема! Наредните денови ќе го откриеме докрај криминалот на власта!

Либертас - 14.04.2014

Изјава за медиуми на Зоран Заев, претседател на СДСМ: Почитувани граѓани, Социјалдемократскиот сојуз поодлучно од кога било ја продолжува борбата за слобода и демократија.

Заев: СДСМ поодлучно од кога и да е ја продолжува борбата за ’слобода и демократија’

Макфакс - 14.04.2014

Социјалдемократскиот сојуз поодлучно од кога и да е ја продолжува борбата за слобода и демократија. Цврсто влегуваме во втората фаза од предизборието каде што се преклопуваат кампањите за ...

(ВИДЕО) Заев: Во наредните денови ќе го разоткриеме до крај криминалот на Груевски

Бриф - 14.04.2014

Социјалдемократскиот сојуз поодлучно од кога било ја продолжува борбата за слобода и демократија, рече на денешната прес конференција претседателот на СДСМ Зоран Заев.

ВИДЕО СДСМ наредните ДЕНОВИ ќе го РАЗОТКРИЕ КРЕАТОРОТ на КРИМИНАЛОТ од кој пати НАРОДОТ!

Sky - 14.04.2014

Социјалдемократскиот сојуз поодлучно од кога било ја продолжува борбата за слобода и демократија. Цврсто влегуваме во втората фаза од предизборието кадешто се преклопуваат кампањите за ...

Заев: СДСМ поодлучно од кога и да е ја продолжува борбата за ’слобода и демократија’

Тера - 14.04.2014

Социјалдемократскиот сојуз поодлучно од кога и да е ја продолжува борбата за слобода и демократија. Цврсто влегуваме во втората фаза од предизборието каде што се преклопуваат кампањите за ...