TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Видео: НБА Топ 10, Хезоња како Џордан, Дончиќ со волшебен дриблинг

Канал5 - 12.02.2019

Бурна ноќ во НБА , одиграни девет средби во кои видовме многу преубави потези. Најголемиот кандидат за признанието „руки на годината“ , словенечкото тинејџерско чудо Лука Дончиќ одигра уште еден брилијантен меч, а еден негов волшебен дриблинг се ...

Дончиќ изведе луд дриблинг во рекетот, коментаторите останаа без текст (Видео)

Дерби - 12.02.2019

Далас немаше сила да направи нешто повеќе на тешкото гостување кај Хјустон и битката ја загуби во втората четвртина која домаќините ја добија со 39:28, но ако се гледа на индивидуално поле, мора да се истакне дека Лука Дончиќ одново имаше блескава ...

Дончиќ му „продаде“ финта на Харден и погоди тројка (ВИДЕО)

СуперСпорт - 12.02.2019

Лука Дончиќ одигра одличен меч за Далас маверикс во поразот кај Хјустон рокетс со 104-120, а Словенецот имаше постигнато 21 поен и 10 скокови. Тинејџерот беше во центар на внимание кога при еден напад успеа да му „продаде“ негова финта на ѕвездата ...

Дончиќ „му продаде“ финта на Џејмс Харден, но Пи-Џеј „му ја скрши кичмата“! (ВИДЕО)

Спортски - 12.02.2019

Изминатата ноќ во НБА лигата Далас Маверикс запиша пораз на гостувањето кај Хјустон. Словенецот Лука Дончиќ натпреварот го заврши со дабл-дабл ефект реализирајќи 21 поен и 10 скока. Дончиќ имаше и некои потези кои веднаш беа забележани од присутните ...

Му ја „скрши кичмата“ на Дончиќ, па се посрамоти за сите пари (ВИДЕО)

СуперСпорт - 12.02.2019

Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ беше посрамотен во мечот против Хјустон рокетс, кога Пи-Џеј Такер со одличен потег го исфрли од игра. Сепак, Такер по одличниот потег наместо да поентира, тој се посрамоти за сите пари кога ја фрли топката во аут, ...

Харден го предводеше Хјустон до нов триумф, Дончиќ со уште еден одличен настап

СуперСпорт - 12.02.2019

Во меч меѓу две екипи со очајна форма Кливленд кавалирс ја прекинаа црната серија и го совладаа Њујорк никс со 107-104. Колин Секстон го предводеше Кливленд до триумф со 20 поени, додека кај Њујорк најдобар беше Кадим Аленс со 25 поени.

ВИДЕО: Дончиќ си поигра со Харден со негова финта, а потоа „измисли“ нов дриблинг!

Gol.mk - 12.02.2019

Лука Дончиќ повторно ја одушевува кошаркарската јавност во САД . Словенечката ѕвезда, ноќва одигра нов квалитетен натпревар во НБА лигата, но неговиот Далас Маверикс беше поразен од Хјустон со 104-120.

Дончиќ му „продаде“ негова финта на Харден, измисли нов потег, па му ги - „скршија“ зглобовите! (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.02.2019

Кошаркарите на Далас маверикс загубија на синоќешното гостување кај Хјустон рокитс (104-120) во меч во кој Словенецот Лука Дончиќ уште еднаш го покажа сиот свој потенција. Тинејџерската сензација средбата ја заврши со дабл-дабл ефект реализирајќи 21 ...

Го прати Дончиќ „по бурек“, па самиот се посрамоти (видео)

Екипа - 12.02.2019

Лука Дончиќ знае како да „скрши кичма“ на ривал со финта во нападот, но овојпат самиот Словенец беше посрамотен откако Пи-Џеј Такер го прати „по бурек“ за време на синоќешниот натпревар во Хјустон.

(ВИДЕО) Лука Дончиќ остана без зглобови, па си играше мајтап со противниците

Basketball - 12.02.2019

Иако неговата екипа загуби, на словенечкиот тинејџер за малку му избега нов триплд-дабл, во новото уживање што им го пружи на гледачите. Инспирацијата за новата одлична индивидуална претстава, му дојде откако беше исмеан, односно исфрлен од игра во ...

Дончиќ не знае да запре: Словенецот постави импресивен рекорд (ФОТО)

Sport 1 - 11.02.2019

Лука Дончиќ игра фантастично во НБА-лигата во дресот на Далас маверикс, па притоа ги собра симпатиите на фановите, а за него во моментов може да се каже дека е еден од најдобрите кошаркари на Западот.

НБА Топ 10: Дончиќ го „прелета“ Нуркиќ, Херис го стави на „постер“ МекГи (Видео)

Дерби - 11.02.2019

Петте натпревари во НБА лигата донесоа квалитетна кошарка, ама и квалитетни потези од кои десет влегоа во стандардната листа. На прегледот на најдобрите акции го имаме Лука Дончиќ како асистент, ама и како човек кој знае да го „скрши“ обрачот кога е ...

Американци, ви требаат ли уште докази дека направивте една од најголемите неправди со Дончиќ!?

Спортски - 11.02.2019

Словенецот во последната ноќ го сруши тимот на Портланд и така продолжи да ги воодушевува сите љубители на кошарката. После неверојатната сезона во дресот на Реал Мадрид со кој освои се и ги собра сите индивидуални награди, а летото претходно освои ...

Дончиќ постави нов рекорд

Курир - 11.02.2019

Неверојатното претставување на Лука Дончиќ во неговата деби година во НБА едноставно нема крај. Словенецот стана првиот тинејџер во историјата на Лигата, кој ја поминува границата од 1.100 поени во дебитантската сезона уште пред паузата за ...

Дончиќ го предводеше пресвртот до нова победа за Далас !

ЗаЗабава - 11.02.2019

Лука Дончиќ уште еднаш покажа дека иако има само 19 години, ја има кошарката во малиот прст и дека е подготвен и доволно зрел за да ги промени работите кога е на терен. Блејзерси на гостувањето во Далас водеа со 96:81 на 10 минути пред крајот на ...

Дончиќ ги „среди“ Портланд, Лејкерс немоќни во Филаделфија (Видео)

Макфакс - 11.02.2019

Кошаркарите на Филалделфија забележаа победа над ЛА Лејкерс 143:120, Лука Дончиќ ги предводеше Далс Маверикс до минималната победа над Портланд Трејлблејзерс 102:101, а Голден стејт Вориорс успеаја да слават над Мајами Хит иако во еден период имаа ...

НБА: Победа со пресврт на Далас во режија на Дончиќ (видео)

OhridNews - 11.02.2019

Словенскиот кошаркар Лука Дончиќ повторно беше херој на својот тим Далас кој со фантастичен пресврт успеа да го совлада Портлнад (102-101). „Телињата“ на почетокот од решавачкиот четврти квартал имаа негатива 15 поени, а до крајот на мечот ...

Дончиќ постави нов рекорд

Sport M - 11.02.2019

Неверојатното претставување на Лука Дончиќ во неговата деби година во НБА едноставно нема крај. Словенецот стана првиот тинејџер во историјата на Лигата, кој ја поминува границата од 1.100 поени во дебитантската сезона уште пред паузата за ...

Дончиќ постави нов рекорд

Локално - 11.02.2019

Неверојатното претставување на Лука Дончиќ во неговата деби година во НБА едноставно нема крај. Словенецот стана првиот тинејџер во историјата на Лигата, кој ја поминува границата од 1.100 поени во дебитантската сезона уште пред паузата за ...

Дончиќ постави нов рекорд

Нетпрес - 11.02.2019

Неверојатното претставување на Лука Дончиќ во неговата деби година во НБА едноставно нема крај. Словенецот стана првиот тинејџер во историјата на Лигата, кој ја поминува границата од 1.100 поени во дебитантската сезона уште пред паузата за ...

Дончиќ постави нов рекорд

А1 On - 11.02.2019

Неверојатното претставување на Лука Дончиќ во неговата деби година во НБА едноставно нема крај. Словенецот стана првиот тинејџер во историјата на Лигата, кој ја поминува границата од 1.100 поени во дебитантската сезона уште пред паузата за ...