TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ковачевски од ЕСМ бара Мицкоски да ги достави понудите до среда, Мицкоски се сомнева во корупција

Сител - 30.09.2022

Најдоцна до среда фирмите кои ги нуди лидерот на ВМРО ДПМНЕ за справување со енергетската криза да ги достават своите понуди до ЕСМ. Првиот човек на Електрани, Васко Ковачевски му постави рок и вели дека секоја понуда во насока на надминување на ...

Бектеши прифаќа средба со Мицкоски за енергетската криза

Телма

Директорот на ЕСМ до Мицкоски: Јави им се на компаниите со кои имаш контакти и побарај да достават официјални понуди

360 степени

Директорот Васко Ковачевски го повика Мицкоски веднаш да ги контактира компаниите што ги нашол со поевтини мазут и гас за да достават понуди до ЕСМ

Сакам да кажам

(Видео) Фирмите што ги нуди Мицкоски да ги достават понудите до среда, порача директорот на ЕСМ

Макфакс

ЕСМ ги чека понудите на Мицкоски – Мицкоски: Количините ќе бидат двојно поевтини

ТВ21

Ковачевски: Фирмите што ги нуди Мицкоски да ги достават понудите до среда

Канал5

Фактор ММС Република Press24 А1 On ТВ21 Вечер Прес Нетпрес

Бектеши: Мицкоски јавно да ги каже контактите или да ги донесе во Министерството за економија

Сител - 30.09.2022

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска од собраниска говорница го повика лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски јавно да ги соопшти контактите за набавка на поевтини енергенси и да каже за кои компании се работи, за какви понуди и по кои ...

Бектеши: Мицкоски јавно да ги каже контактите или да ги донесе во Министерството за економија

Опсервер

Бектеши ќе му се јави на Мицкоски за да ги дознае фирмите кои нудат евтини енергенти

Независен

Бектеши може и лично да го побара Мицкоски, ги бара контактите за поевтина струја

Н.Македонија

Бектеши: Мицкоски јавно да ги каже контактите или да ги донесе во Министерството за економија

Канал5

Бектеши: Мицкоски јавно да ги каже контактите или да ги донесе во Министерството за економија

Zoom

Бектеши: Мицкоски јавно да ги каже контактите или да ги донесе во Министерството за економија

Frontline

Слободен Печат Вечер Прес Република