TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Маск по прогласувањето на Тејлор за личност на годината на Тајм: „Честитки, но постои ризик“

Во Центар - 08.12.2023

Елон Маск и честиташе на Тејлор Свифт откако Тајм ја прогласи за личност на годината . Но, тој имаше и мало предупредување за пејачката. “Честитки. Но постои ризик да ви падне популарноста по оваа награда. Зборувам од искуство”, напишал Илон.

Сузуки Свифт доаѓа на нашиот пазар напролет, техно-присебноста може да биде предност

Automedia - 08.12.2023

Увозникот за Македонија го потврди пристигањето на новата генерација на Свифт напролет, цената ќе биде далеку под 20.000 евра, што во овие времиња е голема најава. Сузуки Свифт има уште една голема шанса во својата седма генерација.

Тејлор Свифт прогласена за „Личност на годината“ според магазинот Тајм

Иновативност - 08.12.2023

Магазинот TIME ја именуваше американската поп-пејачка Тејлор Свифт како „Личност на годината“ за 2023 година. Изборот на поп-иконата означува револуционерен момент во историјата на магазинот, бидејќи таа претставува првата личност што ја добила оваа ...

Американсата поп-ѕвезда Тејлор Свифт е прогласена за личност на годината според магазинот “TIME“

Во Центар - 07.12.2023

Американската поп-ѕвезда, Тејлор Свифт , која ја потресе музичката индустрија со феноменално успешна турнеја, во средата беше прогласена за личност на годината на магазинот Time . Тејлор Свифт победи осум други финалисти, вклучувајќи го и кралот ...

Тејлор Свифт искрено за скандалот со Канје и Ким: Реакцијата на јавноста изгледаше како „смрт на кариерата“

Убавина и Здравје - 07.12.2023

Поп-ѕвездата Тејлор Свифт после долго време се отвори за последиците од телефонскиот повик во 2016-та година околу песната „Famous“, за насловната приказна на TIME како личност на годината за 2023-та година.

Тејлор Свифт е личност на годината на „Time“

Канал5 - 07.12.2023

Мегапопуларната американска поп пејачка Тејлор Свифт е личност на годината во изборот на магазинот „Тајм“, објави оваа публикација. „Ова е моментот кога чувствувам најголема гордост и среќа досега, најкреативно сум исполнета и послободна отколку што ...

Тејлор Свифт жестоко ја нападна музичката индустрија Откако беше прогласена за Личност на годината

Сакам да кажам - 07.12.2023

Тејлор Свифт жестоко ја нападна музичката индустрија поради третманот на младите поп-ѕвезди во интервјуто за „Тајм“, кој вчера ја прогласи за Личност на годината. Откако беше во центарот на вниманието цела година благодарение на својата мегауспешна ...

„Тајм“ ја прогласи Тејлор Свифт за личност на годината: Моќна како Присли и Џексон

Еспресо - 07.12.2023

Според традицијата која датира од 1927 година, личноста на годината на Time ја претставува личноста, групата или концептот што најмногу влијаел на насловите, било позитивно или негативно. Личност на годината на Тајм за 2022 година беше украинскиот ...

Тејлор Свифт е личност на годината според Тајм

Трн - 07.12.2023

Тејлор Свифт ја завршува оваа година со уште едно признание: поп-ѕвездата беше прогласена за „Личност на годината“за 2023 година, според списанието „Тајм“, победувајќи ги Барби и кралот Чарлс III.

Тејлор Свифт е петтата најмоќна жена на светот според Форбс

Независен - 07.12.2023

Тејлор Свифт е петта најмоќна жена во светот, надминувајќи ги Бијонсе и Ријана на годишното рангирање на Форбс. Добивајќи ја својата највисока позиција досега на листата за 2023 година, пејачката „Анти-херој“ е највисоко рангирана музичарка на ...

„Не излегов од дома една година“: Тејлор Свифт проговори за инцидентот со озлогласениот телефонски повик на Канје

Слободен Печат - 07.12.2023

Глобално популарната пејачка Тејлор Свифт во новото интервју на магазинот „Тајм“, кој ја прогласи за личноста на годината, отворено зборуваше за психолошката штета од нејзината расправија со Ким Кардашијан и Канје Вест и ја критикуваше музичката ...

„КИМ КАРДАШИЈАН ПСИХИЧКИ МЕ УНИШТИ!“ Тејлор Свифт откри дека поради старлетата цела година не излегувала од дома

+инфо - 07.12.2023

Тејлор Свифт проговори за последиците од кавгата со Канје Вест и неговата тогашна сопруга Ким Кардашијан. Ова е годината на Тејлор Свифт која со турнејата „Ерас“ ги собори сите рекорди, па дури ги надмина милионерите и политичарите и беше прогласена ...

Тејлор Свифт за караницата со Канје Вест: „Ким Кардашијан монтираше телефонски разговор, ме турна психички“

Локално - 07.12.2023

Тејлор Свифт, американска кантавторка која магазинот „Тајм“ ја избра за личност на годината, се осврна на една од најголемите караници во историјата на шоу-бизнисот – телефонскиот разговор меѓу неа и Канје Вест, кој според Тејлор, Ким Кардашијан ...

Тејлор Свифт е личност на годината на магазинот „Тајм“

А1 On - 06.12.2023

Тејлор Свифт е прогласена за личност на годината од страна на магазинот „Тајм“. Музичката ѕвезда, чија турнеја годинава заработи милијарда долари, победи во трката за личност на годината во конкуренција на Владимир Путин, Барби и Сем Алтман… ...

Тејлор Свифт открива сурова вистина: „Ким Кардашијан ме уништи психички! Поради неа не излегов од дома цела година“

Еспресо - 07.12.2023

Свифт признава дека цела година не излегувала од дома поради Кардашијан. Ова е година на Тејлор Свифт која со турнејата „Eras“ ги собори сите рекорди, па дури ги надмина милионерите и политичарите и беше прогласена за личност на годината од ...

Били Ајлиш призна дека ја привлекуваат жени

Локално - 07.12.2023

Били Ајлиш, пејачка и текстописец, во саботата во големото интервју за Variety, под слоганот „Power of Women“, откри дека ја привлекуваат жени. Повеќекратната добитничка на Греми, која веќе неколку години соработува со својот брат Финес, се појави ...

Тејлор Свифт прогласена за личност на годината од страна на магазинот „Тајм“

MakPress - 07.12.2023

Американската пејачка Тејлор Свифт е прогласена за личност на годината од страна на магазинот „Тајм“ и беше избрана од група од девет финалисти во кои беа вклучени, меѓу другите, Барби, кралот Чарлс Трети и извршниот директор на OpenAI, Сем Алтман.

Познатата пејачка призна дека и се допаѓаат жени и дека не ја привлекуваат мажи

Во Центар - 07.12.2023

Били Ајлиш, пејачка и текстописец, во саботата во големото интервју за „Варајети“ (Варајети), под слоганот „Моќта на жените“, откри дека ја привлекуваат жени. Повеќекратната добитничка на Греми, која веќе неколку години соработува со својот брат ...

„Ким Кардашијан психички ме уништи, една година не излегував од дома поради неа“: Тејлор Свифт ја откри суровата ...

Точка - 07.12.2023

Ова е година на Тејлор Свифт која со турнејата „Eras“ ги собори сите рекорди, па дури и ги надмина милионерите и политичарите и беше прогласена за личност на годината од магазинот „Time“. Но, работите не беа секогаш толку блескави за младата пејачка ...