TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Средба Заев - Хан во Виена

Фактор - 20.05.2019

Премиерот Зоран Заев треба да се сретне со еврокомесарот за проширување Јоханес Хан на Виенскиот економски форум под наслов „Виенски економски разговори – нови перспективи за Република Северна Македонија“.

Заев ќе се сретне со Хан во Виена

+инфо - 20.05.2019

Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев, денеска ќе учествува на Виенскиот економски форум „Виенски економски разговори – нови перспективи за Република Северна ...

Виенски економски форум – нови перспективи за Република Северна Македонија

1tv - 20.05.2019

Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев, денеска ќе учествува на Виенскиот економски форум „Виенски економски разговори – нови перспективи за Република Северна Македонија“. Делегацијата, во која учествуваат вицепремиерот задолжен за ...

Владина делегација предводена од премиерот Заев на Виенскиот економски форум

Канал5 - 19.05.2019

Владина делегација предводена од премиерот Заев, денеска и утре ќе учествува на Виенскиот економски форум. Покрај дискусија за можностите за инвестирање во Македонија, во рамки на форумот владината делегација ќе оствари средби со претставници на ...

Заев на средба со Хан во Виена

Скопје1 - 20.05.2019

Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев, денеска ќе учествува на Виенскиот економски форум „Виенски економски разговори – нови перспективи за Република ...

Виенски економски форум – нови перспективи за Република Северна Македонија

Локално - 20.05.2019

Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев, денеска ќе учествува на Виенскиот економски форум „Виенски економски разговори – нови перспективи за Република Северна Македонија“. Делегацијата, во која учествуваат вицепремиерот задолжен за ...

Заев со владина делегација на Виенскиот Економски форум

Press24 - 19.05.2019

Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев, денеска и утре ќе учествува на Виенскиот економски форум, Виенски економски разговори – нови перспективи за Република Северна Македонија.

Во Виена: Средба Заев-Хан

PressingTV - 20.05.2019

Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев, денеска ќе учествува на Виенскиот економски форум „Виенски економски разговори – нови перспективи за Република Северна ...

Владина делегација предводена од Заев денеска во Виена- предвидена средба со Хан

Press24 - 20.05.2019

Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев, денеска ќе учествува на Виенскиот економски форум „Виенски економски разговори – нови перспективи за Република Македонија“. Делегацијата, во која учествуваат вицепремиерот задолжен за економски ...

Владина делегација предводена од премиерот Заев на Виенскиот Економски форум

24Инфо - 19.05.2019

Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев, денеска и утре ќе учествува на Виенскиот економски форум, Виенски економски разговори – нови перспективи за Република Северна Македонија.Како што соопштија од владината прес-служба, покрај ...

Заев ќе се сретне со Хан во Виена

CivilMedia - 20.05.2019

Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев, денеска ќе учествува на Виенскиот економски форум „Виенски економски разговори – нови перспективи за Република Северна ...

Виенски економски форум – нови перспективи за Република Северна Македонија

Независен - 20.05.2019

Австрија – Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев, денеска ќе учествува на Виенскиот економски форум „Виенски економски разговори – нови перспективи за Република Северна Македонија“.

Владина делегација предводена од премиерот Заев на Виенскиот Економски форум

MakPress - 19.05.2019

Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев, денеска и утре ќе учествува на Виенскиот економски форум, Виенски економски разговори – нови перспективи за Република Македонија. Како што соопштија од владината прес-служба, покрај дискусија за ...

Виенски економски форум – нови перспективи за Република Северна Македонија

24 Вести - 20.05.2019

Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев, денеска ќе учествува на Виенскиот економски форум „Виенски економски разговори – нови перспективи за Република Северна Македонија“. Делегацијата, во која учествуваат вицепремиерот задолжен за ...

Владина делегација предводена од премиерот Заев на Виенскиот Економски форум

Либертас - 19.05.2019

Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев, денеска и утре ќе учествува на Виенскиот економски форум, Виенски економски разговори – нови перспективи за Република Северна Македонија.

Виенски економски форум – нови перспективи за Република Северна Македонија

А1 On - 20.05.2019

Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев, денеска ќе учествува на Виенскиот економски форум „Виенски економски разговори – нови перспективи за Република Северна Македонија“. Делегацијата, во која учествуваат вицепремиерот задолжен за ...

Владина делегација предводена од премиерот Заев на Виенскиот Економски форум

PressingTV - 19.05.2019

Како што соопштија од владината прес-служба, покрај дискусија за можностите за инвестирање во Северна Македонија, во рамки на форумот владината делегација, во чиј состав се и вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, министерот за ...

Владина делегација на Виенскиот економски форум

ММС - 20.05.2019

Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев, денеска ќе учествува на Виенскиот економски форум „Виенски економски разговори – нови перспективи за Република Северна Македонија”. Делегацијата, во која учествуваат вицепремиерот задолжен за ...

Премиерот Заев и македонска владина делегација денес во Виена

Пулс24 - 20.05.2019

Денес владина делегација предводена од премиерот Заев ќе учествува на Виенскиот економски форум “Виенски економски разговори – нови перспективи за Република Македонија“. Делегацијата, во која се вклучени вицепремиерот за економски прашања, Кочо ...

Виенски економски форум – нови перспективи за Република Северна Македонија

Канал5 - 20.05.2019

Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев, денеска ќе учествува на Виенскиот економски форум „Виенски економски разговори – нови перспективи за Република Северна Македонија". Делегацијата, во која учествуваат вицепремиерот задолжен за ...

Виенски економски форум – нови перспективи за Република Северна Македонија

Слободен Печат - 20.05.2019

Покрај дискусија за можностите за инвестирање во Северна Македонија, ќе остварат и средби со претставници на реномирани австриски компании. Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев, денеска ќе учествува на Виенскиот економски форум ...

Заев ќе се сретне со Хан во Виена

Нетпрес - 20.05.2019

Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев, денеска ќе учествува на Виенскиот економски форум „Виенски економски разговори – нови перспективи за Република Северна Македонија“. Делегацијата, во која учествуваат вицепремиерот задолжен за ...

Виенски економски форум – нови перспективи за Република Северна Македонија

Денар - 20.05.2019

Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев, денеска ќе учествува на Виенскиот економски форум „Виенски економски разговори – нови перспективи за Република Северна Македонија“. Делегацијата, во која учествуваат вицепремиерот задолжен за ...

Во Виена економски форум „Нови перспективи за Република Северна Македонија“

МКД - 20.05.2019

Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев, денеска ќе учествува на Виенскиот економски форум „Виенски економски разговори – нови перспективи за Република Северна Македонија“. Делегацијата, во која учествуваат вицепремиерот задолжен за ...

Заев ќе се сретне со Хан во Виена

Точка - 20.05.2019

Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев, денеска ќе учествува на Виенскиот економски форум „Виенски економски разговори – нови перспективи за Република Северна Македонија“. Делегацијата, во која учествуваат вицепремиерот задолжен за ...

Заев на средба со Јоханес Хан-еврокомесарот во заминување

Магазин - 20.05.2019

Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев, денеска ќе учествува на Виенскиот економски форум „Виенски економски разговори – нови перспективи за Република Македонија“. Делегацијата, во која учествуваат вицепремиерот задолжен за економски ...