TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најдобриот стрелец на Мундијалите има нов тренерски ангажман

Gol.mk - 11.06.2024

Германската фудбалска легенда Мирослав Клосе има нов тренерски ангажман. 46-годишниот стратег следната сезона ќе го води Нирнберг кој се натпреварува во Цвајте. Клосе доби двегодишен договор со поранешниот прволигаш.

Мирослав Клозе претставен ако нов тренер на Нирнберг

Спортманија - 11.06.2024

Германската фудбалска легенда Мирослав Клозе е нов тренер на клубот Нирнберг, а по повод потпишувањето на двегодишниот договор, Клозе одржа и прес-конференција. Клозе, кој е прв стрелец во историјата на Мундијалите, играчката кариера ја заврши во ...

Клосе е новиот тренер на Нирнберг

Независен - 11.06.2024

Поранешниот германски фудбалер Мирослав Клосе е нов тренер на Нирнберг, соопштија од клубот. Најдобриот стрелец во историјата на светските првенства и Нирнберг потпишаа договор на две години.

Легендарниот Мирослав Клосе ќе биде тренер на германски тим

Слободен Печат - 11.06.2024

Славниот германски напаѓач и најдобар стрелец на светските првенства, Мирослав Клосе ќе биде тренер на германскиот второлигаш Нирнберг. 46-годишниот Клосе со тимот на Нирнберг потпиша договор на две години и ќе се обиде овој тим да го врати во ...

Мирослав Клосе ќе биде тренер на Нирнберг

МакФудбал - 11.06.2024

Поранешниот германски германски репрезенттивец Мирослав Клосе (46) го презема германскиот второлигаш Нирнберг со кој потпиша двегодишен договор. Нирнберг минатата сезона ја заврши на 12. место во конкуренција на 18 клубови во Втората Бундес-лига.

Клосе не се договори со Лацио, па потпиша со клуб од Германија

Екипа - 11.06.2024

Мирослав Клосе конечно има нов клуб во тренерската кариера откако легендарниот германски голгетер потпиша двогодишен договор со германскиот второлигаш Нирнберг. Клосе во последните месеци беше поврзуван со Лацио, Германецот извесно време важеше и за ...

Клосе ќе тренира деветкратен германски шампион

Sport 1 - 11.06.2024

Поранешниот напаѓач Мирослав Клосе го презема германскиот второлигаш Нирнберг со кој потпиша двегодишен договор. Клосе ја заврши фудбалската кариера во 2016 година, по што работеше како помошник во Баерн Минхен, а го тренираше и Алтах од Австрија.

Клозе ќе биде тренер на деветкратниот германски шампион

Дерби - 11.06.2024

Легендарниот германски ас, Мирослав Клозе веќе некое време е во тренерските води, но засега не може да се пофали со некој позначаен резултат. Секако тоа може да се промени, а нова можност е ангажманот во деветкратниот германски шампион (втор на ...

Клосе го презеде Нинберг

TopSport - 11.06.2024

Мирослав Клосе, поранешниот германски напаѓач и најдобар стрелец во историјата на светските првенства, во следните две сезони ќе биде тренер на Нинберг. Клосе кој се повлече од професионалниот фудбал на крајот од сезоната 2015/16, досега беше прв ...

Мирослав Клосе седна на клупата на поранешниот германски првак

24Фудбал - 11.06.2024

Мирослав Клосе има нов клуб каде што ќе продолжи да го развива тренерскиот занает. Германската легенда од следната сезона ќе ја води екипата на Нирнберг која се натпреварува во Бундеслига 2.

Легендарниот Клосе стана тренер на германски тим

Спортски - 11.06.2024

Поранешниот германски напаѓач и најдобар стрелец на светските првенства Мирослав Клосе (46) стана тренер на германскиот тим Нирнберг со кој потпиша двегодишен договор. Нирнберг минатата сезона заврши на 12.

Клосе нов тренер на некогаш славниот германски клуб!

SportSport - 11.06.2024

Легендарниот Мирослав Клосе и официјално е нов шеф на стручниот штаб на Нирнберг. Клуб кој некогаш важеше за еден од гигантите во германскиот фудбал а сега тавори веќе неколку години во второлигашкото друштво.

Легендата Мирослав Клосе го презеде Нирнберг

MakPress - 11.06.2024

Легендата на германскиот фудбал Мирослав Клосе е нов тренер на второлигашот Нирнберг, официјално соопштија од клубот. Баварците не објавија колку е долг договорот на поранешниот напаѓач. -Традиција, страст, чесна работа, одлични навивачи - тоа се ...

Клосе ќе биде тренер на деветкратниот германски шампион

Точка - 11.06.2024

Легендарниот германски ас, Мирослав Клосе веќе некое време е во тренерските води, но засега не може да се пофали со некој позначаен резултат. Секако тоа може да се промени, а нова можност е ангажманот во деветкратниот германски шампион (втор на ...

Клосе го презеде Нинберг

Макфакс - 11.06.2024

Мирослав Клосе, поранешниот германски напаѓач и најдобар стрелец во историјата на светските првенства, во следните две сезони ќе биде тренер на Нинберг. Клосе кој се повлече од професионалниот фудбал на крајот од сезоната 2015/16, досега беше прв ...

Клосе го презеде Нинберг

Опсервер - 11.06.2024

Мирослав Клосе, поранешниот германски напаѓач и најдобар стрелец во историјата на светските првенства, во следните две сезони ќе биде тренер на Нинберг. Клосе кој се повлече од професионалниот фудбал на крајот од сезоната 2015/16, досега беше прв ...

Го паметите Клосе?Легендата е нов тренер на Нирнберг

Република - 11.06.2024

Легендата на германскиот фудбал Мирослав Клосе е нов тренер на второлигашот Нирнберг, официјално соопштија од клубот. Баварците не објавија колку е долг договорот на поранешниот напаѓач. -Традиција, страст, чесна работа, одлични навивачи – тоа се ...