TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кирјос откри какви пораки добил од Ѓоковиќ

Sport 1 - 15.01.2022

Ник Кирјос му даде поддршка на Новак Ѓоковиќ во борбата против австралиските власти, а потоа во една емисија откри дека добил повратна порака од најдобриот тенисер во светот. Кирјос со години секогаш беше против Ѓоковиќ, но во момент на големата ...

Кирјос откри дека добил порака од Ѓоковиќ

Спортски

Кирјос од најголем критичар стана голем фан на Новак: Сакам да го освои тој е**н Австралија Опен

Слободен Печат

Кирјос: Ѓоковиќ го третираат како оружје за масовно уништување, сакам да игра и да го освои АО

Макфакс

Кирјос со нов интересен коментар во врска со Ѓоковиќ: Ако Ноле го освои АО, ќе носам негова маска

Дерби

ДОЈДЕ ДА ИГРА ТЕНИС, НЕ Е ОРУЖЈЕ ЗА МАСОВНО УНИШТУВАЊЕ: Австралискиот тенисер Кирјос ќе носи маска со „Новак“ и маица на која ќе пишува „ИДЕМО“

Фактор

(ВИДЕО) Кирјос со поддршка за Ѓоковиќ: Тој само сакаше да дојде овде и да игра

Скопје1

А1 On Курир Н.Македонија Точка

Надал: Австралија Опен ќе биде одличен турнир со или без Ѓоковиќ

Либертас - 15.01.2022

Два дена пред почетокот на Австралија Опен, прашањето околу настапот на најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ на првиот календарски грен – слем останува сè уште отворено. Коментирајќи ги случувањата поврзани со Ѓоковиќ, шпанскиот тенисер Рафаел ...

Надал: Го почитувам Ѓоковиќ, но никој не може да биде поголем од АО

Макфакс

Надал го критикува Ѓоковиќ: Никој не поголем од Австралија Опен, со него и без него…

Дриблинг

Надал: Австралија опен е голем и без Ѓоковиќ

МКД

Надал со нова провокативна изјава во врска со Ѓоковиќ: Австралија Опен пак ќе е голем, со или без Новак

Дерби

Надал: Австралија Опен ќе биде одличен грен-слем и без Ѓоковиќ

Република

Надал: Никој не е над турнирот, Австралија Опен може и без Ѓоковиќ

Кајгана

СуперСпорт Макфакс Денар Слободен Печат А1 On Скопје1 Нова ТВ Фокус

Карацев и Бадоса ја започнаа годината со трофеј во Сиднеј

Gol.mk - 15.01.2022

Русинот Аслан Карацев победи на турнирот во Сиднеј, откако во финалето го победи Енди Мареј (6-3, 6-3). По нешто повеќе од еден час и половина, рускиот ас ја потврди добрата форма на почетокот од новата година.

Мареј во прво финале по 2019 година, против Карацев за титула во Сиднеј

Gol.mk

Надал: Австралија Опен ќе биде одличен гренслем и без Ѓоковиќ

Спортски - 15.01.2022

Додека е во тек борбата на Ѓоковиќ да остане во Австралија и да настапи на Австралија Опен во јавноста најголемо внимание со своите коментари привлекува Шпанецот Рафаел Надал. Надал претходно неколку пати го критикуваше Ѓоковиќ, а сега одново даде ...

Надал пак удри: Новак не е поголем од АО, не се согласувам со тоа што го прави!

Sport 1

Надал: Австралија Опен ќе биде одличен гренслем и без Ѓоковиќ

Курир

Надал: Австралија Опен ќе биде одличен гренслем и без Ѓоковиќ

Zoom

„Ова ќе биде одличен турнир и без Новак Ѓоковиќ!“

Локално

Енди Мареј: Не сакам да го шутирам Новак додека е на земја, случајот премногу се одолжи

Спортклуб

Жастин Енан: Австралијците не сакаат да го гледаат Новак Ѓоковиќ

Спортклуб

Sport 1 Слободен Печат Дерби Спортски СуперСпорт Точка Локално Gol.mk

Руседски: Ова што му се прави на Ѓоковиќ е срамно… Надал: Никој не е поголем од Австралија опен!

Екипа - 15.01.2022

Случајот со Новак Ѓоковиќ деновиве максимално ја бранува светската спортска јавност која е поделена кога е во прашање ставот околу исправноста или не на дејствувањето на австралиската влада која не дозволи влезе на најдобриот светски тенисер во ...

Руседски: Ова што му се прави на Ѓоковиќ е срамно… Надал: Никој не е поголем од Австралија опен!

Курир

Руседски: Ова што му се прави на Ѓоковиќ е срамно… Надал: Никој не е поголем од Австралија опен!

Zoom

ВИДЕО: Ѓоковиќ пак во притвор, конечната одлука се очекува на крајот од денот

Gol.mk - 15.01.2022

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се најде во центарот на огромен скандал, откако допатува во Мелбурн за Австралија Опен без примена вакцина против коронавирусот. Неговата виза беше укината, па потоа по одлука на судот вратена.

ВИДЕО: Снимка од приведувањето на Ѓоковиќ, незивесноста сè уште трае

Дриблинг

Ѓоковиќ повторно во притвор, протести на улиците, бес во Србија: Први фотографии како Новак го спроведуваат во “злогласниот хотел”

Во Центар

Снимка од враќањето на Ѓоковиќ во притвор

Оff.net

ФОТО: Неверојатно, Ѓоковиќ веќе го „елиминираа“ од Австралија опен

Слободен Печат

ВИДЕО | ВО ЖИВО: Има ли правда за Ѓоковиќ? После сослушувањето Новак оди во притвор!

Слободен Печат

Почнува распитот на Ѓоковиќ, по што ќе оди во притвор

Канал5

Макфакс Sport 1 СуперСпорт Бриф Спортклуб Спортманија Канал5 Спортклуб

ФОТО | Која е „српската Џеј Ло“ со која Новак Ѓоковиќ беше пред Јелена? Од ноќ заработува 30.000 евра

Слободен Печат - 14.01.2022

Ако мислевте дека само Јелена Ѓоковиќ знае да го освои срцето на Новак, сте се излажале. Најдобриот тенисер на светот пред својата сегашна сопруга беше во љубовна врска со многу атрактивна девојка по име Лидија. А, еве која е таа.

Ја нарекуваат „српската Џеј Ло“: Првата девојка на Ѓоковиќ воопшто не наликува на Јелена, а сепак Новак бил лудо вљубен во неа

Точка

(ФОТО) ЈЕЛЕНА НЕ Е ПРВАТА ЉУБОВ НА ЃОКОВИЌ: Тенисерот бил во врска со „српската Џеј Ло“

Еспресо

По Тома, спремете се за филм за Ноле

Република - 14.01.2022

Се подготвува документарен филм за Новак Ѓоковиќ во форма на серијал кој ќе има неколку епизоди. Серијата ќе го прати неговиот врв кон светскиот тенис и малтретирањето во Австралија Повеќе информации ќе бидат познати наскоро, додека режисер би ...

По Тома, филм и за Ноле

PressingTV

По Тома, ќе се снима филм и за Ноле

Lider