TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Не чека промена на времето - Временска до крај на месецот

Press24 - 12.09.2019

Температурите за викендот ќе се зголемат, а денеска не очекува променливо облачно време со сончеви периоди. Ова е временската за цел месец Септември според прогнозата на ...

Славчо Попоски: Искористете ги уште малку овие пријатно топли ЛЕТНИ денови, ИМ ДОАЃА КРАЈОТ

1tv - 12.09.2019

Пријатно топлите летни септемвриски денови, според најновите анализи, нема уште многу долго да се задржат кај нас, односно ќе останат некаде до средината од следната недела. Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот ...

До крајот на неделата стабилно и без промени на температурите

Кумановски м. - 12.09.2019

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне претежно во западните делови ќе има изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен на места засилен северен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Време: Сончев септемврски ден до 33 степени

Денешен - 12.09.2019

Времето во Република Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне претежно во западните делови ќе има изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен на места засилен северен ветер.

Славчо Попоски со временска најава: Викендот пред нас ни носи ПРЕКРАСНО ЛЕТНО време

1tv - 11.09.2019

Уште утре ќе има појава на умерена облачност, а само на планинските места не се исклучува во попладневните часови можноста за сосема слаба и краткотрајна нестабилност. Мала до умерена облачност ќе има во петок, додека за време на викендот кој ни ...

Се спрема невреме - Температурите низ градовите во Македонија

Press24 - 11.09.2019

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од североисточен правец. На места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во западнитеделови.

Славчо Попоски: Очекувајте нова нестабилност на југозапад и запад – можна појава на град и поинтензивни врнежи

1tv - 11.09.2019

Во следните 12 часа, особено југозападните и западните предели од државава ќе бидат под влијание на влажна и на нестабилна воздушна маса која на повеќе места ќе услови пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Времето денеска: попладне со локална нестабилност

Р.С.Европа - 11.09.2019

Во попладневните часови ќе има ќе има локална нестабилност со појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер, претежно во југозападниот западните делови на земјава. Утринската температура ќе биде од 10 до 19, а дневната од 26 до 34 ...

УХМР издаде метео предупредување: Дожд, ветер и грмежи низ Македонија

Centar - 11.09.2019

Денеска во попладневните часови ќе има локална нестабилност со појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер, претежно во југозападните делови на земјава. Утре ќе биде Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од ...

Пресврт во временската прогноза од денес до петок

Фактор - 11.09.2019

Локален пороен дожд за денес најавуваат метеоролозите. Временската прогноза оваа среда ќе донесе облачно време а максималните температури на дневно ниво ќе се искачат до 33 степени. Попладнево услови за пороен дожд ќе има и во Скопје а од петок се ...

Време: Сончево, попладне локален пороен дожд

Денешен - 11.09.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Во попладневните часови ќе има локална нестабилност со појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер, претежно во западните делови.

Утре пороен дожд, грмежи и силен ветер

Макфакс - 10.09.2019

Времето утре ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд. Наместа ќе има локална нестабилност со појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер, претежно ќе бидат застапени во западните и југозападните делови на земјава.

По најавеното невреме - Временска до крајот на месецот

Press24 - 10.09.2019

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Во попладневните часови ќе има услови за појава на изолирана нестабилност со појава на краткотраен пороен дожд.

Славчо Попоски со најава: Оваа ноќ и утре локална појава на нестабилност – МОЖНА појава на град

1tv - 10.09.2019

Во текот на оваа ноќ како и утре, како што веќе најавивме, ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер и тоа особено југозапад, а потоа и на запад, а можна е и во југоисточните предели од државава.

Славчо Попоски: Следуваат уште топли летни денови, денес и утре зголемен индексот за НЕСТАБИЛНОСТ

1tv - 10.09.2019

Прогнозите за летните денови, како што кажавме, но и најавивме уште во август за овој месец дека ќе продолжи летото, се остваруваат. Летните топли денови ќе продолжат се до крајот на оваа недела а по се изгледа ќе се задржат некаде до средината од ...

Започна невреме – Ова се моменталните температури во Македонија

iPortal - 10.09.2019

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Во попладневните часови ќе има услови за појава на изолирана нестабилност со појава на краткотраен пороен дожд.

Сончево со врнежи од дожд во западниот дел од земјата

МКД - 12.09.2019

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне претежно во западните делови ќе има изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен на места засилен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 20 до 33 Целзиусови ...

Сончево време со услови за поројни дождови во попладневните часови

Слободен Печат - 12.09.2019

Во Скопје, сончево со умерена облачност и со умерен северен ветер. Времето денеска се очекува да биде сончево, а во попладневните часови во западните делови ќе има и појава на поројни дождови проследени со грмежи.

Температурите повторно растат - Прогноза за викендот кој следи

Press24 - 11.09.2019

Денеска ќе има појава на умерена облачност, а само на планинските места не се исклучува во попладневните часови можноста за сосема слаба и краткотрајна нестабилност, соопштува метеорологот Славчо Поповски.

Попладне доаѓа силно невреме

iPortal - 11.09.2019

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од североисточен правец. На места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во западнитеделови.

Славчо Попоски: Очекувајте нова нестабилност на југозапад и запад – можна појава на град и поинтензивни врнежи

Скопје24 - 11.09.2019

Во следните 12 часа, особено југозападните и западните предели од државава ќе бидат под влијание на влажна и на нестабилна воздушна маса која на повеќе места ќе услови пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Сончево со умерена облачност, попладне пороен дожд

МКД - 11.09.2019

Времето во земјава ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Во попладневните часови ќе има локална нестабилност со појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер, претежно во западните делови.

Сончево време со услови за локални поројни дождови во попладневните часови

Слободен Печат - 11.09.2019

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Денеска не очекува сончево време со локална нестабилност проследена со пројни дождови, грмежи и засилен ветер во попладневните часови.

Пороен дожд, грмежи и силен ветер

Н.Македонија - 10.09.2019

Времето денес ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд. Наместа ќе има локална нестабилност со појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер, претежно ќе бидат застапени во западните и југозападните делови на земјава.

По најавеното невреме- Временска до крајот на месецот

Курир - 10.09.2019

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Во попладневните часови ќе има услови за појава на изолирана нестабилност со појава на краткотраен пороен дожд.

Славчо Попоски со најава: Оваа ноќ и утре локална појава на нестабилност – МОЖНА појава на град

Скопје24 - 10.09.2019

Во текот на оваа ноќ како и утре, како што веќе најавивме, ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер и тоа особено југозапад, а потоа и на запад, а можна е и во југоисточните предели од државава.

Славчо Попоски: Следуваат уште топли летни денови, денес и утре зголемен индексот за НЕСТАБИЛНОСТ

Скопје24 - 10.09.2019

Прогнозите за летните денови, како што кажавме, но и најавивме уште во август за овој месец дека ќе продолжи летото, се остваруваат. Летните топли денови ќе продолжат се до крајот на оваа недела а по се изгледа ќе се задржат некаде до средината од ...

Веќе падна мрак - Температурите низ градовите во Македонија

Press24 - 10.09.2019

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Во попладневните часови ќе има услови за појава на изолирана нестабилност со појава на краткотраен пороен дожд.

Преку ден сончево, попладне со поројни дождови

Курир - 12.09.2019

Времето денеска се очекува да биде сончево, а во попладневните часови во западните делови ќе има и појава на поројни дождови проследени со грмежи. Утринската температура ќе се спушти помеѓу 10 и 18, а дневната ќе достигне од 20 до 33 степени.

Метеоролозите со добри вести: Искористете го убавото време- викендов сончево и топло

Курир - 11.09.2019

Уште утре ќе има појава на умерена облачност, а само на планинските места не се исклучува во попладневните часови можноста за сосема слаба и краткотрајна нестабилност. Мала до умерена облачност ќе има во петок, додека за време на викендот кој ни ...

Сончево со умерена облачност, попладне локална нестабилност со појава на пороен дожд

Опсервер - 11.09.2019

Времето во земјава ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Во попладневните часови ќе има локална нестабилност со појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер, претежно во западните делови.

Услови за локален дожд и нестабилност

Кумановски м. - 11.09.2019

Времето денеска ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд. Наместа, како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, ќе има има локална нестабилност со појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер, претежно ќе бидат ...

Променливо време со дожд, грмежи и ветер до петок

Независен - 11.09.2019

Променливо облачно време со локални врнежи од дожд ќе преовладува денеска во земјава. Наместа ќе има локална нестабилност со појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер главно во западните и југозападните делови.

Температурите растат па невреме - Временска најава за следните денови

Press24 - 10.09.2019

Прогнозите за летните денови, како што кажавме, но и најавивме уште во август за овој месец дека ќе продолжи летото, се остваруваат, соопштува метеорологот Славчо Поповски. Летните топли денови ќе продолжат се до крајот на оваа недела а по се ...

Веќе падна мрак – Температурите низ градовите во Македонија

Курир - 10.09.2019

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Во попладневните часови ќе има услови за појава на изолирана нестабилност со појава на краткотраен пороен дожд.

Сончево со умерена облачност и со умерен северен ветер

Сител - 12.09.2019

Времето во Република Северна Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне претежно во западните делови ќе има изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен на места засилен северен ветер.

Искористете го убавото време- викендов сончево и топло

Пулс24 - 11.09.2019

Уште утре ќе има појава на умерена облачност, а само на планинските места не се исклучува во попладневните часови можноста за сосема слаба и краткотрајна нестабилност. Мала до умерена облачност ќе има во петок, додека за време на викендот кој ни ...

Сончево со умерена облачност, попладне локална нестабилност со појава на пороен дожд

24 Вести - 11.09.2019

Времето во земјава ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Во попладневните часови ќе има локална нестабилност со појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер, претежно во западните делови.

Конечно заладување: Еве какво време не очекува до крајот на неделата

Магазин - 11.09.2019

По пеколните температури конечно следува заладување па времето денес ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд. Во текот на денот се очекува на одредени места да има локална нестабилност со појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...

Променливо време со дожд, грмежи и ветер до петок

А1 On - 11.09.2019

Променливо облачно време со локални врнежи од дожд ќе преовладува денеска во земјава. Наместа ќе има локална нестабилност со појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер главно во западните и југозападните делови.

Сончево со умерена облачност и со умерен северен ветер

4NEWS - 12.09.2019

Времето во Република Северна Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне претежно во западните делови ќе има изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен на места засилен северен ветер.

Еве какво време не очекува за претстојниот викенд

iPortal - 12.09.2019

Денеска ќе има појава на умерена облачност, а само на планинските места не се исклучува во попладневните часови можноста за сосема слаба и краткотрајна нестабилност, соопштува метеорологот Славчо Поповски.

Сончево со умерена облачност, попладне локална нестабилност со појава на пороен дожд

CivilMedia - 11.09.2019

Времето во земјава ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Во попладневните часови ќе има локална нестабилност со појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер, претежно во западните делови.

Променливо време со дожд, грмежи и ветер до петок

ММС - 11.09.2019

Променливо облачно време со локални врнежи од дожд ќе преовладува денеска во земјава. Наместа ќе има локална нестабилност со појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер главно во западните и југозападните делови.

Денеска сончево со умерена облачност

+инфо - 12.09.2019

Времето во Република Северна Македонија денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне претежно во западните делови ќе има изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен на места засилен северен ветер.

Еве какво време не очекува за претстојниот викенд

Скопје24 - 12.09.2019

Денеска ќе има појава на умерена облачност, а само на планинските места не се исклучува во попладневните часови можноста за сосема слаба и краткотрајна нестабилност, соопштува метеорологот Славчо Поповски.

Времето сончево со облачност, попладне можен пороен дожд и грмежи

Мета - 11.09.2019

Времето во земјава денеска ќе биде сончево, со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Во попладневните часови ќе има локална нестабилност со појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер, претежно во западните делови.

Променливо врме со дожд, грмежи и ветер до петок

Курир - 11.09.2019

Променливо облачно време со локални врнежи од дожд ќе преовладува денеска во земјава. Наместа ќе има локална нестабилност со појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер главно во западните и југозападните делови.

Сончево време со можност за поројни дождови

Нетпрес - 12.09.2019

Времето денеска се очекува да биде сончево, а во попладневните часови во западните делови ќе има и појава на поројни дождови проследени со грмежи. Утринската температура ќе се спушти помеѓу 10 и 18, а дневната ќе достигне од 20 до 33 степени.

Променливо врме со дожд, грмежи и ветер до петок

Локално - 11.09.2019

Променливо облачно време со локални врнежи од дожд ќе преовладува денеска во земјава. Наместа ќе има локална нестабилност со појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер главно во западните и југозападните делови.